Montuje si niekto Loxone inteligentnú elektroinštaláciu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte montujete si niekto inteligentnú elektroinštaláciu od firmy Loxone. Som v štádiu sekania drážok. Dávali ste teplotne čidla aj do podlahy. Ďakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@megdesign co je na tom ciganstina zavesit na kazdy vystup ine svetlo ? ved to trebs brat ako napr. relay. tiez ma x vystupov.
Odpovedať
@cimo78 ale ano, aj toto je cesta...
Odpovedať
@megdesign Nechapem aky je problem, aj priamo Loxone to ma na strankach ako mozne pouzitie RGBW Dimmeru aj priamo s nakreslenim zapojenia pre biele okruhy: https://www.loxone.com/cscz/kb/rgbw-2...
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign ja mam takto na rgbw dimmroch zavesene svetla (4okruhy) a funguje to super @martin218 pocet svetiel, tlacitok, cidiel, zaluzii.... To vsetko treba spocitat a podla toho budes vediet kolko coho potrebujes a samozrejme treba rozsirovat co chces tree co klasiku a kable podla toho ake svetlo kolko tlacitok a cidiel vo vypinaci ...... Vsetko treba spocitat Ja som kreslil instalaciu v proficad-e stal tusim 100€ ale da sa aj v tej zdarma verzii len tam chyba par funkcionalit
Odpovedať
@martin218 stiahni si ich free soft, ak troska vies programovat funkcne bloky... Tam si spravis komplet zapojenie, ake by si si predstavoval ovladanie, je tam v menu moznost vytvorit do Excelu zoznam materialu, ale len teda tych poloziek, ktore si si dal do konfigu... Kable, vypinace preba naratat osve...
Odpovedať
@andreus ale ano, ja netvrdim, ze sa to neda... Ale ak mam mat svetla, tak chcem mat moznost /aj mam/ prepnut jeden prepinac a obist automatizaciu v pripade poruchy /u Loxone SD karty napr/ a bezat "klasiku". Cize svetla na 230V. Tento dimmer by som dal tak maximalne na nejake naladove osvetlenie RGBW pasikom za telkou, nie na ovladanie hlavnych svetiel... Do Elka DIM15 mozem posielat trigger z automatizacie /230V/, alebo priamo z vypinac-relay /230V/. Do toho dimmra po tree poslem co, ked mi klakne server /nemusi sa stat a moze.../ Nehovorim o tom, ze vtedy akurat na sluzobke a zena doma... To aby som mal nachystane celovky? :-) A este bolo opomenute, ze v pripade tree zapojenia dimmrov treba aj tree extension = dalsie € +
Odpovedať
Profilova fotka
@andreus jasne ze to neni problem. je to standard na to to bolo vyrobene.
Odpovedať
@megdesign S tymto s tebou suhlasim, taktiez mam pripraveny bypass na hlavne svetla a vypinace pre kazdu miestnost umiestnene v spajzi. Este to nieje rozbehane, ale plan je :D v RGBW Dimmery mam zapojene len ambientne LED pasy v podhladoch v obytnych miestnostiach, nie hlavne svetla. Akurat to vyslo na 4 LED pasy, cize ideal.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign my v poslednej dobe sa stale viac stretavame alebo skor ponukame ludom osvetlenie cez dali. vyriesi to kopec problemov. to obchadzanie pri poruche je naozaj zbytocne.
Odpovedať
@andreus ahoj, ako chceš riešiť bypass v prpade poruchy loxone? 5aháš ku každému vypinaču aj 230V? či len ftp a v rozvádzači to cheš nejako premostiť, aby nešlo cez loxone?
Odpovedať
@peto125 Robil mi to elektrikar, predpokladam ze ide 220v do vypinaca a z neho naspat do rozvodnej skrini, kde je kabel pripojeny dokopy s vystupom z loxone. Neviem to ale isto, nenavrhoval som to. Ked mi pride doriesit rozvody v garazi, popytam sa ho na to, aj tak potrebujem vediet ako to ma vsetko v rozvadzaci pozapajane.
Odpovedať
@megdesign mas nejaky konkretny tip na "moznost /aj mam/ prepnut JEDEN prepinac a obist automatizaciu v pripade poruchy"? :-) Chcem tiez nieco spatlat, ale napadaju ma len obskurne riesenia :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zefe obyčajné relé...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Instaluje niekto Loxone v Samorine ?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?