Máte systém proti vytopeniu, úniku vody v domácnosti?

Ahojte, máte niekto doma systém na ochranu domácnosti proti vytopeniu? Našla som napr od Grohe, napája sa priamo na vodovodnú prípojku. Prípadne poraďte aj inú overenú značku.
Odpovedať
Mňa by zaujímalo, ako tento senzor zistí, že ja práve polievam záhradu a decká si napúšťajú vaňu...
Odpovedať
ja som sa dávnejsie na to informoval, lebo mi nebolo jasné ako to funguje a dostal som takúto odpoveď z grohe: Dobrý den, GROHE sense guard je instalován na hlavní přívod vody a měří tlak a průtok vody v potrubí. Systém funguje na principu učení, čili je schopen rozpoznat standardní používání a nestandardní (prusaky, praskle potrubí, apod.). No ... múdrejší som veľmi nebol...a tak som sa na to vykašlal :)
Odpovedať
tiez mam funkciu havarie vo FM ku cerpadlu, ale urcite ju nebudem zapinat, lebo by mi to stale vypinalo a to ja nepotrebujem. Radsej som si pri kazdy rozvod vody natiahol ftp a pripojim na neho zaplavove senzory a cez jednoduchu automatiku vypnem cerpadlo i na dialku, alebo rucne, hlavne sa jedna o spravnu detekciu.
Odpovedať
ja som dal na všetky miesta kde mám vodu (kuchyňa, kotolňa, kúpelne) záplavové čidlá, ktoré sú cez RJ alarmu napojené na elektromagnetický ventil hlavného prívodu vody. Tj. keď čidlo zachytí vodu na zemi (pravdepodobný únik) zopne elektromagnetický ventil, ktorý zavrie hlavný prívod vody a alarm mi pošle sms s hlásením. Rovnako plánujem prepojiť aj plynové a CO čidlo s elektromagnetickým ventil na prívode plynu v kotolni
Odpovedať
@represent17 Na prívode plynu máš elektroventil? Aký...?
Odpovedať
@dedo758 ako píšem, tak plyn "plánujem"... ale mám nacenený tento: https://www.bola.cz/havarijni-elektro... cena cca 125€ s DPH
Odpovedať
@represent17 aka firma alebo znacka RJ prosím ťa? 🙂
Odpovedať
@kicilanka ja osobne mam eldes security, ale otec má takto riešenú vodu aj na DSC
Odpovedať
@kicilanka Ak plánujete do domu alarm, tak každý lepší výrobca to má ako voliteľné príslušenstvo, jablotron,paradox ...
Odpovedať
@lubk0 no zacala som sa o to viac zaujimat a prve co budú hlasice na poziar to som chcela hned od zaciatku. Ale potom vlastne aj na vodu chcem a unik plynu + alarm pri vlamaní. Mozno este otvaranie brany.
Odpovedať
@kicilanka Tak v takom prípade nemáte asi moc čo riešiť ... Určite treba ísť do komplexného alarmu, ktorý vie vyriešiť všetko a ešte aj niečo k tomu :) Ja mám Jablotron a som max spokojný ... Sú asi najoverenejšia značka na trhu, ale samozrejme, netvrdím, že iné nefungujú alebo sú zlé ... K nemu môžete pripájať takmer čokoľvek, ovládanie brány je samozrejmeosťou ... Samozrejme, že to následne všetko viete ovládať z mobilu, alebo byť o tom informovaná :) Poznám chalaniska, čo má cez to ovládané aj závlahy (nepotreboval riadicu jednotku) a externé žalúzie ... Tam sa moc medze nekladú. Výhoda je, že si komponenty môžete pripájať do série ... Tj na jednom kábli, môžete mať X komponentov od nich, pohybové čidlá, záplavové senzory, klávesnice, čokoľvek ... Nie je potrebné ku každému naťahovať nový kábel ... A samozrejme, môžete k tomu prípajať veci aj rádiovo, tam je akurát problém, že musíte meniť baterky :) Tu máte o tom viac https://www.jablotron.com/sk/produkty...
Odpovedať
@kicilanka Nieco podobne zacal ponukat aj Rehau pod znackou RE.GUARD koncom roka 2019. https://www.rehau.com/sites-sk/reguar... tiez je to podobny system ako od Grohe a podobne drahy 🙂 Tiez vidim vacsi zmysel v kombinacii zaplavove cidla spolu s elektromagnetickym ventilom na hl. privode vody napojeny na RJ (IE alebo Jablotron). @represent17 aky konkretny typ el.magnetickeho ventilu si pouzil?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@b4rt dakujem už to máme nacenené od Jablotron a výjde to výhodnejšie od nich /k ďalšim zabezpečovacím jednotkám/ ako samotstatne napr od Grohe 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?