Má niekto skúsenosť s Legrand Valena Life a Netatmo?

Ahoj, Uvažujem nad smart riešením elektroinštalácie v byte. Má niekto skúsenosť s Legrand Valenta s Netatmo?
Odpovedať
@apollo333 toto by zaujimalo aj mna,ze ako to funguje.
Odpovedať
Aj mna 🙂
Odpovedať
Ja to mam v novostavbe na rolety 6ks ale stale to neviem rozbehat....
Odpovedať
@brano232 ono to funguje bezdrotovo,ze mas niekde k spotrebicu pripojeny prijimac (v podstate akomleby vypinac) a niekde nalepis bezdrotovy vypinach v dizajne valena life a ten komunikuje s tym.prijimacom?spravne to chapem?
Odpovedať
@marcel714 ano malo by to tak fungovat...
Odpovedať
Všetko vyzerá jednoducho, práve to má oslovilo. Problém vidím v plánovaní kam čo logicky umiestniť. Jednotlive komponenty plánujem kupovať postupne so zariaďovaním bytu. Podľa videí na YT jediný problém môže byt “plytká “ inštalačná krabica na vypínačoch a zásuvkách a slabí signál medzi komponentami. Na ovládanie mimo bytu použijem aplikáciu Apple HomeKit . Cez tuto apku plánujem v budúcnosti sledovať a ovládať radiatorove hlavice tiež Netatmo. Pár videí párovania : https://youtu.be/Xis5pTCbbHE https://youtu.be/Xfp9npcgHbA
Odpovedať
zatial tento system nemam, len som si studoval ako to funguje. Je to zalozene na bezdrotovej technlogii zigbee. Funguje to v podstate na rovnakych frekvenciach ako Wifi len je to optimalizovane pre smart zariadenia (co najnizsia spotreba atd.). V domacnosti musi byt instalovana zigbee "brana" a k nemu sa uz potom pripaja lubovolny pocet zariadeni. Problem moze byt s dosahom signalu, preto je skor vhodne pre mensie byty a domy s tym ze je vhodne branu uiestnit do stredu. V pripade ak signal nedosiahne vsade je mozne dokupit opakovace signalu. Inak malo by to byt kompatibilne aj so zariadeniami IKEA Tradfi (ale nemam to overene)
Odpovedať
Ak si to nemýlim s inou technologiou tak zigbee funguje tak že každé zariadenie síce príma a odosiela dáta pre svoju funkciu ale aj opakuje dáta pre iné zariadenie v danej "sieti" Inak montoval som phillips hue osvetlenie a to funguje taktiež na zigbee a tam najvzdialenejšie zariadenie od "hue bridge" bolo aj 200m a fungovalo rovnako bezproblémovo ako to prvé.
Odpovedať
@brano232 Tu máš návod: https://www.smartparts.sk/info/valena...
Odpovedať
Profilova fotka
moje skusenosti s legrand s zigbee modulmi boli hrozostrasne. Z 10 fungoval 1. Nechcelo sa to parovat, stracalo to pripojenie, skratka ranna alfa verzia. Ale cena za par vypinac/aktuator nad 100e. to im zostalo. do normalnej krabicky to nestrcite, musite mat hlboku. Ak k vypinacu nemate N a L, tiez smola. Nastastie predajca sa zachoval seriozne a bez reptania celu moju objednavku zobral naspat. To bolo asi v roku 2017,2018 (bez netatmo) Pozrite sa na bulharske shelly, napriklad shelly 2.5. za 20e + 10e za dvojpolohovy vypinac (hocijaky nesmart, aj legrand aby vam sedel v designe), zabudovany tepelny senzor (valena moze len snivat, meranie spotreby, pekna appka a portal. Ak vas to s cloudom prestane bavit, nastrelite tasmota firmware a ovladate aj bez internetu len z domu. integracia s apple homekit, alexa a dalsimi domacimi zbesilostami hracka.
Odpovedať
Mne príde také docela divné uvažovať nad bezdrôtovým riešením pri novostavbe...
Odpovedať
A co je na tom divne?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mmjoy99 divné je to že bezdrôtové suc edlacina vhodná Max ako prera kabjed sa nedajú ťahať káble, poruchove, nespoľahlivé, neekologicke.. nemá to žiadnu výhodu pri novostavbe
Odpovedať
Este ze ten kabel je bezporuchovy, spolahlivy, ekologicky... To su argumenty, fakt... Ci bezdrotove ci kablove, oboje ma svoje vyhody a nevyhody. Kabel je len nosic, tak ako wifi/zigbee/zwave. Ide o celkove riesenie, to ma podstatny vplyv na to ci je vysledny produkt spolahlivy alebo nie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Bezdrôtové systémy majú tú hlavnú výhodu oproti káblovým riešeniam (či v novostavbách alebo pri starších budovách), že sa dajú postupne rozširovať. Pri káblových riešeniach keď na niečo zabudnete na začiatku, tak ťahať nový kábel bez búrania je skoro nemožné. Samotné prvky sú cenovo porovnateľné medzi káblovými a bez káblovými prvkami, akurát pri káblovom riešení použijete aj 4 násobok káblov voči bežnej elektroinštalácii. A podstate ste hneď na začiatku prinútený o realizáciu kompletného systému, čo pri stavbe môže znamenať nemalú finančnú investíciu. Ja zaoberám s návrhom, realizáciou a predajom bez káblových systémov. Na internete môžete nájsť veľa porovnaní týchto technológii. Osobne určite by som odporúčal íst do takého systému ktorý vie kombinovať viaceré protokoly (z-wave, zigbee, wifi), výber správneho systému by som odporučil podľa veľkosti budovy a od toho čo všetko chcete integrovať do systému. Kontaktujte mňa a môžem Vám pomôcť s výberom vhodného systému.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Mám to na ovládanie žalúzií a chválim si to. Splnilo to, to čo som očakával. Myslím si, že dobrý pomer cena / kvalita / náročnosť zapojenia / dizajn.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?