Ako jednoducho začat

Ahojte strechári, práve sa nám dokončuje dom a rozmýšlam nad zriadením smart domácnosti. Rozmýšlam kde začať a hlavne ako si to funkčne zriadiť sám.. nechcem si to dať robiť, ale skôr sa s tým chcem pohrať. Mojou predstavou je: - ovládanie vykurovania (elektrické podlahové) - videozvonček s ovládaním otvárania ovládané odkiaľkoľvek (primárne do nejakej obrazovky videovrátnikovej, ale aj do mobilu, TV...) - ovládanie exteriérových žalúzii (naklápanie podľa slnečného svitu, vysunutie v prípade búrky,...) - ovládanie kamier - kedykoľvek chcem mať možnosť si ich vyvolať a pozrieť aktuálne snímanie a záznam - ovládanie závlahy - polievanie podľa nadchádzajúcich zrážok, prítomnosti na dvore, ... - ovládanie osvetlenia v byte - čo ešte? To je moja predstava a teraz kde začať? A samozrejme rád by som čo najjednoduchšie riešenie a diskrétne schované. Mojou predstavou je napríklad FIBARO, HOMEY a zariadenia pracujúce na protokole zwave, alebo zigbee? Dáte mi prosím nejaké plusy, mínusy pre jednotlivé riešenia?
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím Vás, zaoberám s inteligentnými domácnosťami, s predajom, návrhom a aj s realizáciou. Rád Vám pomôžem s návrhom systému, následne s dodaním komponentov a poskytnem Vám aj technickú podporu k produktom. Kontaktujte mňa a možeme to spolu navrhnúť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?