Závesy a záclony, poraďte

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Idem objednávať záclony a závesy do obývačky. šírka steny má cca 7,1m 55cm stena, okno 250cm, stena 100cm, okno 250cm, stena 55cm. Takže záclonu z 2 časti Záves zo 4 časti. Odkiaľ ste objednávali za rozumnu cenu??? Koľko metrov objednať aby to vyzeralo dobre ? respektíve ako to máte vy? Ďakujem 🙂
Odpovedať
1
2
@zuzcek1988 a ešte jeden názor.... prvé dve fotky - na celú stenu, druhé dve fotky - len na okná ???? ja som za celú stenu...asi teda... medzi oknami sú zástrčky dole a vypínače na svetlo, no tie sa asi moc využívať nebudú keď sú aj inde..... hm?
Odpovedať
@k1803 aj tak aj tak to vyzerá fajn. Len to je ťažko takto z vizualizácie. Naživo to ukáže zas inak
Odpovedať
@zuzcek1988 to jasne, steny belsie ako na vizualizácii a závesy iné sivé....no veď uvidíme 🙂 každopádne keď aj koľajnica bude na celej stene, odostrete to možme mať hocijaké 🙂 Ďakujem vám 🙂
Odpovedať
@k1803 ahoj a keby dáš na kraje taký široký žeby ti zakryl celé okno aj pravé aj ľavé a v strede záves by bol len na okrasu v šírke tej steny? My to tak budeme podobne mať len teda bez stredu, tam je krb
Odpovedať
@luckapav No, mala som v pláne to tak....ibaže, by ma závesy vyšli na 300eur + vyše 100 záclona + na celú stenu koľajnice.....a príde mi to extrémne veľa a to som si dala porobiť ponuky kade tade, všade sa cena točila tak a ešte vyššie... a to je len obývačka, ešte mám tri izby ... Tak som myslela , po dlhom skúmaní a rozmýšľaní...že skúsim najskôr ako to bude vyzerať s viac ks zavesmi, keď to proste nebude dobré, závesy dám do tých troch izieb a predsa objednám na mieru z dvoch alebo 4ks...
Odpovedať
Profilova fotka
@k1803 ahoj. V minulom byvani sme mali tiez taketo okna, kazde malo svoje zavesy a medzi nimi na stene obraz. Ale nemali sme kolajnice no tyce. Pozri na tento album, ma to podobne. https://www.modrastrecha.sk/blog/karm... Len, nech odostrete zavesy nezostavaju pred oknom, nech nezabranuju prestupu svetla.
Odpovedať
Profilova fotka
@kamilka22381 ahoj, to mas zavesene na zabkach, nemas to nariasene, ze? A zabky su na lanku, ci na tenkej tyci?
Odpovedať
Profilova fotka
@k1803 na tych umelych mam zavesenu zaclonu. Zavesy su na nich tazke. Ako pisala zuzcek, su lepsie tie kovove, drzia tvar a urcite sa budu lepsie zatahovat. Ja mam kolajnice asi z merkury, ale mam plastove stipce a tie prd drzia, stale mi vypadne zaves z nich. Tie kovove haciky by to poriesili.
Odpovedať
Keď to čítam aký stres z toho máte nezabudnite na kolajničky, 7m nekúpite. Tak si to rozdeľtete aby spoj bol v strede (v mieste kde nebudete jazdiť s hacikmi). Závesy 4ks. Sú pekné, ale zaclona je krajšia v jednom kuse na celú šírku okna 2,5m. No v prípade že to máte ako dvere vstup na terasu, balkón... Tak je praktickejšie mať aj záclony rozdelené.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 ano, je to na zabkach, nenariasene a normalna plastova kolajnica. Ziadna tyc, ziadne lanko.
Odpovedať
@jana85946 koľajnice máme 3, 2,5metrove, budú sa nadpajat.... sú k tomu spojky, takže by nemal byť problém snáď... záclony budú 2ks, jedno okno je fix takže na tej polke jedna a druhé je hst takže druhá 🙂
Odpovedať
@zuzcek1988 s tými háčikmi sa to môže aj prať alebo to treba dať predtým dole?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@keeny neviem, ale ja ich dávam dole
Odpovedať
@k1803 a to ešte nedajbože, žeby si chcela vymeniť žeby na striedačku, to sú riadne pálky, ako na jednej strane to chápem, lebo aj tieto veci išli hore, ale naraz je to dosť peňazí.
Odpovedať
Profilova fotka
za mna ta druha moznost, vyzera to lepsie ci uz odostrete alebo zastrete.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobrý deň, vedeli vy ste mi poradiť v akej vzdialenosti od steny sa montuje stropná dvojkoľajnička? Chcela by som mať bielu priesvitnú záclonu a po stranách závesy. Hneď pri závese by som chcela mať namontovaný nočný stolík a potrebujem vedieť, koľko cm zaberie záves do priestoru. Za každú radu a tio budem vďačná. 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@zuzcek1988 ahoj, pridala si sem fotku zavesu na hacikoch, chcem ta poprosit, ak by si mohla pridat fotku ako to vyzera zpredu? Diky.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?