Zariadujem TM

Dobrý deň. Idem zariadovat technickú miestnosť, ktorá má rozmer 206x175 cm Budeme mať rekuperáciu, bojler, práčku sušičku a chcem tam aj umývadlo. Nejaké nápady, ako ju zariadiť a vyťažiť z toho čo najviac ? Dvere budú na dlhšej strane hneď pri stene, čiže vedľa nich zostáva cca meter priestoru. Vďaka za nápady postrehy
Odpovedať
@tina1719 Zober si milimetrový papier (alebo si ho kúp v papiernictve, ak doma nemáš), na neho si nakresli rozmer miestnosti, dvere, okno, zástrčky - proste všetko, čo je v tej miestnosti napevno. Potom si vystrihni z iného papiera pôdorys práčky, sušičky, kotla, nejaký stôl ... teda všetko, čo tam chceš narvať. Potom si spomeň, ako si hrávala tetris a začni s umiestňovaním tých papierikov na milimetrovom papieri. My nemáme ani šajnu, ako vyzerá tá tvoja technická miestnosť, kde má dvere, okno, čo tam všetko chceš dať ... ťažko ti my nadizajnujeme priestor. Ale miestnosť 2x1,7 metra nie je žiadne terno. Aby si sa po zariadení vedela potom v nej otočiť... 🤔 keď tam dáš práčku aj sušičku. Jedine ich umiestniť na seba.
Odpovedať
@chrobak7 Okno nebude, je v strede domu. Ako som písala , dvere budú hneď natesno k stene na dlhšej strane. Elektrika ešte nie je, s tým môžem hýbať aj s vodou. Preto sa pýtam. Zakresliť si takéto veci viem ale skôr ma zaujímajú konkrétne nápady, vychytávky. Na tú dlhú stenu by som chcela umývadlo, nejaký úložný priestor a práčku so sušičkou by som chcela nad sebou aj keby je TM väčšia. Mám to tak aj teraz a neviem si to vynachváliť. Neznášam sa krčiť k tomu.
Odpovedať
@tina1719 Prv by som začal tým, kde bude ohrev TÚV a rekuperácia, lebo to sú zvyčajne celkom veľké spotrebiče. Keď som si uvedomil, koľko miesta mi zabrala vnútorná jednotka TČ a rekuperácia, tak som len čumel 😄
Odpovedať
@chrobak7 Zatial premýšlam takto. Aj dvere viem posunúť. Skôr by ma zaujímalo či keby posuniem dvere viem do stredu mi vyjde na jednu stenu ešte úzky úložný systém - teda celé to kde bude práčka, umývadlo a skrinky by šlo spraviť do Lka a či by potom stačilo vedla dverí na bojler a rekuperáciu. Riešime ešte len projekt a práve preto aby to bolo čo najefektívnejšie sa pýtam už teraz ked môžeme so všetkým hýbať.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Ale su rozmery vsetkych zariadeni, co tam maju byt?
Odpovedať
To umývadlo by som oželel kvôli tomu úložnému priestoru, však aj to prádlo nech tam máš rovno pri spotrebičoch, keď ho budeš dávať prať, aj pracie a čistiace prostriedky by som všetky sem umiestnil. Nepríde mi to umývadlo ako nutnosť v technickej.
Odpovedať
Profilova fotka
Je tam aj rozdelovac lurenia. Je tam hlavny privod vody? Pojdu tam filtre? Nezabudaj na expanzne nadoby. To vsetko zabera priestor. Mam susicku nad prackou vzdy som to tak chcel no teraz keby navrhujem dam ich vedla seba a nad to pracovnu plochu. Mozno by potom umyvadlo vedelo ist nanu. No tiez nevieme ake chces umyvadlo ci na oplachnutie ruk alebo na umyvanie gumakov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?