Zaclony a zavesy - kolajnjce

Dobry den obnovujem temu. Ideme davat kolajnice na strop. Chcem sa opytat kam ich presne umiestnit? v detskej a v spalni mam usite zavesy aj zaclony tak aby boli od steny po stenu. Kolajnice su max dlzky 3,5m v obyvacke je to na milimeter? kolko z nej odrezat po oboch stranach? v detskej mam dlzku steny 3,6 vadi ak bude na kazdej strane 5cm volnych? vid obrazok - prikladam a este ako daleko umiestnik garnizu? od steny po dlzke? v zivote som nemala zaclony tak nemam skusenosti.Zaclony mam uz nariasene. Dakujem
Odpovedať
ak nemas radiatory, staci odstup 10 - 15 od steny, ak chces mohutnejsie zavesy, tak dve samostatne kolajnice s odstupom 5 cm ako dvojkolajnicu, Tych 5 cm na koncoch bude len esteticky problem, ale v obyvacke si nechaj par cm miesto na koncoch aby si vedela davat pri prani dola zaclonu aj z bezcami a nemusela ju zakazdym zacvakavat do bezcov
Odpovedať
@zita19 mam kupene dvojkolajnice. radiator nemam nikde v obyvacke som naplanovala nabytok na mieru od steny 20cm pre istotu a aj gauc bude umiestneny taka by tam bol priestor 20cm v obyvacke dat tych par cm od steny kvoli tomu aby sa dala dole zaclona na oboch koncoch? aby to bolo symetricke? ci staci nechat iba na jednej strane napr 3cm na jednej strane ako je gauc by bolo “vidiet” pokial je kolajnica- naopak na strane nabytku v obyvacke bo to nebolo vobec vidiet. v detskej bude na oboch stranach po 5cm myslim ze nic strasne
Odpovedať
@katika85 urcite nechaj "technologicku" medzeru aspon na jednej strane.
Odpovedať
...akurát natiéram v Hoteli izby,...či to pomôže dačo...neviem...ale ....je to v Hotely,no...len pre predstavu.
Odpovedať
@katika85 tak ako poslal fotky radusko01 ...my mame take iste kolajnicky od steny po stenu..zaclonu navliekas cez tie male oblznike vyrezy na nich. mozem poslat neskor fotky ako to mame aj zo zavesmi ak chces
Odpovedať
@radusko01 ak som to spravne pochopila tam su kolajnice uplne nadoraz k stene? dakujem za nazornu ukazku potrebovala som aj ten druhy rozmer kolko od steny po dlhke.
Odpovedať
@mpichanda ano poprosim fotky detailov. dakujem
Odpovedať
neviem presne ako vyzeraju moje kolajnice zajtra vecer budem az na byte kde su odlozene. Tusim krajcirka v predajni zo zaclonami hovorila ze mozem zaclony a zavesy prat s hacikmi je to pravda?
Odpovedať
@katika85 ...áno na doraz,dorazené do stehy,a cca 7,5cm od obvodovéj ateny.
Odpovedať
@katika85 ano, normalne sa peru aj s hacikmi aj s bezcami
Odpovedať
@katika85 my to mame takto. Napr. Detska izba ..od steny po stenu
Odpovedať
@mpichanda presne tento zaves som kupila dcere do izby ☺️ rozmyslam ze v detskej na strane kde je “skrina” nevidiet priamo hore do kuta ze by som kolajnicz dala od laveho rohu na doraz az po pravy kde bude 10cm volnych na zvesenie zaclony. tak isto aj v obyvacke. pridavam foto mam vstavany nabytok a tam kde to nebude vidiet vlavo by som nechala napr 10cm na zvesenie zaclony a napravo bo to bolo nadoraz.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mpichanda pridala som foto obyvacky tam kde je “skrina” za nou je medzera 20cm pre zaclonu a zaves a tam by som nedala kolajnicu nadoraz.
Odpovedať
@zita19 niekedy asi pred 30 r, bola taká moda na plafone garníža s koľajničkami pre záclonu i záves po celej širke, no zbytočne na to padal prach , dnes mám len vnútorné hliníkové žalúzie v rámoch oknaa to očistíš veľmi rýchlo
Odpovedať
@duzu každý ako mu vyhovuje. Ja mam aj záclony aj hole okna
Odpovedať
@zita19 je to zaujimavy nazor??? @duzu uz druhy byt zariadujem v prvom sme mali klasicke zaluzie vyhlad na pole poschodie 2. maly chodnik nedaleko okna velmi malo ludi chodili po nom kedze sme boli v slepej ulicke. a kazdy kto k nam prisiel sa pytal ci este zariadujeme ze chybaju zaclony. sestra a kamaratka nemaju tak isto ale ostatni ktori prisli na navstevu kazdemu tie zaclony chybali. teraz sa stahujem do druheno bytu vyhlad do lesa a v dialke vidiet malu dedinku poschodie 4. pod okno. ziadna cesta ani chodnik a rozhodla som sa pre zaclony a zavesy. dnes sme ich prvy krat s muzom (obaja neznali problematike) a poviem to takto JE TO TISIC KRAT JEDNODUCHSIE AKO UMYVAT ZALUZIE.
Odpovedať
@duzu @zita19 este jeden posteh mame jeden byt v podnajme ked sme ho cistili s upratovali tak pri umyvani zaluzii sa zaluzie trhali s poskodili asi tym slnom “dozreli” tak sme museli kupit nove klasicke panelakove okna ziaden balkon a stalo nas to bez montaze 890 e plus obycajne sieti a aj to nie vsade. tu ma vysli zaclony so zavesmi zatemnovacimi na 930e aj s hlinikovymi kolajnicami aj sitim. v byte mam len okna po zem cize asi by ma aj klasicke zaluzie vysli viac
Odpovedať
@katika85 zalužie som menil po 10 r aj to len pre pásik ,nedal sa vymeniť ,pre okno 180x150 stáli asi 50 Eur, umývajú sa možno 1x ročne , stiahneš prejdeš mopom len jedným smerom nie oproti, obrátiš a sú čisté , závesy zbytočne zaberali priestor, akurát v kuchyni sú krátke záclony asi 30 cm, nevidím dôvod dávať veľké okná až po podlahu, pre výhľad? ved nemám oči na nohách a je problém umiestniť zariadenie
Odpovedať
@duzu každý si vyberie co mu vyhovuje. Nastastie na toto nie je norma. Ja som prešla od záclon na celú stenu ku krátkym len po parapet, mala som aj vitrazky, mala som aj závesy, aj záclony bez závesov, aj závesy bez záclon, mam aj rolety, mam aj zaluzie. Ale nemám tu odvahu presviedcat niekoho, že čo mu ma vyhovovať.
Odpovedať
@duzu byvame v byte takto je postavena cela bytovka s tymi oknami. predtym sme mali na byte 1okno klasicke s parapetou a ostatne po zem. v novom byte su vsetky okna po zem. taka moda? 🤷‍♀️ netusim ja tak zijem 10rokov bez parapet a kvety nepestujem 😂 cize len utierat z toho prach treba. radiator nemam tiez nikdy cize tie zavesy sa tu proste pytaju podla mna a utieranie zaluzii sposobom ze otocim pretriem a otocim opacne a zas pretriem neberiem😂 moj muz ich cistil 2x rocne listu po liste daco hrozne sa len na to pozerat
Odpovedať
@katika85 takým spôsobom ich najskôr poškodí, do práce to chodievali robiť brigádnici, a ihned prvú poškodili,po jednom len pre 1mm ktorý je prekrytý to by som nemal trpezlivosť, ved nemám v byte kotolňu aby tu bol prach
Odpovedať
@katika85 nechapem preco chces nechat medzeru na zvesenie zaclony, myslim ze keby to mas po stenu je to krajsie ako ked tam bude medzera..ved zaclona aj zaves sa tam jednoducho navliekaju aj zvliekaju, teraz sme ich prali..moj nazor
Odpovedať
@mpichanda ako jednoducho sa zvliekaju a navliekaju? mam kolajnice a jediny sposob ako dat dole zaclonu je to vyvliect z kolajnice. zaclona ma 15 hacikov strop je vo vyske 2,7
Odpovedať
@duzu samozrejme ze v byte nemam kotolnh 😂 ale asi tam bude pes zakopany - kto co uprednostnuje byvam vo vecsom meste v prvom byte bol vyhlad na pole cize ehm vsetko z pola bolo na zaluziach a to sme mali aj sietky. v bytr kt je v podnajme a v ktorom sme isty cas byvali bol smer HLAVNA cena extremne rusna na 2. poschodi tam som tyzdenne utierala parapetne dosky co boli cierne ☺️ teraz riesime zavesy a vyhlad je do lesika a malej dedinky - my sme akoby nad nimi kedze sme na kopci. co by bolo na zaluziach ak by sme ich mali netusim uz to nikto nezisti 😂
Odpovedať
@duzu ja zaluzie cistim parnym cisticom. Sklopene na lice aj na rub. Mozem ich prehlasit za ciste, nie len za utrete. A ja medzi cistym a utretym rozdiel vidim, aj ked viem, ze z chlapskeho pohladu ten rozdiel je zanedbatelny
Odpovedať
@katika85 a nemate take kolajnicky ako dal fotku radusko01??
Odpovedať
@mpichanda nie nemame take mam ine
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?