Zaclony a zavesy

Ahojte potrebovala by som poradit ohladom zavesov a zaclon. Okna su po zem a nebudeme mat zaluzie. ako riest zaclony? od steny po stenu alebo len na sirku okna? v obyvacke bude gauc aj obyvackova stena od steny 20cm. v detskej tiez asi planujem od steny po stenu zaclonu aj zaves. Jedine v spalni neviem ako dat zaclonu.. moze byt len na sieku okna? a tak isto okno v kuchyni. z jednej strany je chladnicka a z druhej strany klima
Odpovedať
Mne sa páčia od steny po stenu, pôsobí to tak ucelene
Odpovedať
Keď dáš od steny po stenu tak potom nemôžeš dat nábytok až do rohu. Na to kuchynské okno medzi gaučom a linkou daj len krátku zaclonou, možno ani nie po parapet
Odpovedať
Vsade kde sa da by som davala od steny po stenu, v spalni ked sa to neda, tak tam by som to nesilila a dala len na sirku okna, tam si vela neporadis. Kamaratka ta ma urobene tak, ze ma od jednej strany steny po koniec okna, len to mi pride take odveci.
Odpovedať
@zita19 zaznacila som to fixou oranzovou kde asi planujem od steny po stenu. radiator nemame nikde a ani ziadne parapetne dosky.
Odpovedať
@zita19 rozmyslam ci mozem dat na take uzke okno aj zaclonu aj zaves hlavne kvoli teplu v lete. zavesy by mali plnit funkciu zaluzii aby sa byt neprehrial vete.
Odpovedať
@ifik5 v spalni by bola asi blbost nedat vstavanu skrinu od steny po stenu . preto rozmyslam ci do spalne len na sirku okna alebo kus viac 😁
Odpovedať
@ifik5 ou toto nechcem
Odpovedať
@katika85 Som za to, ze tam len na to okno, pripadne kustik dlhsie, ale nie na cele tam 🙂
Odpovedať
@katika85 ak chceš zaclonou aj záves, tak musíš dat tak aby odhrnuty nezasahoval do okna, pri tenších zavesoch to máš 30 cm na každej strane okná, pri hrubších aj viac.
Odpovedať
este mam dilemu ako vyriesit balkonove dvere v obyvacke. zaclonu v tej casti musi byt asi predelena. aby nezavadzala pri otvarani balkona
Odpovedať
@zita19 a este aky typ kolajnice odporucate. myslim z akeho materialu. Predpokladam ze plastove asi nie.
Odpovedať
@katika85 plastové sú tiché, hliníkové viac vydržia. Ale aj tak je najdôležitejší bežec aby sa nezadrhaval
Odpovedať
Článok sa načítava...
no my nemame absolutne ani zaclony, ani zavesy 😄 nemame garnize, takze asi preto. ale sa nastvem a namontujem si ich tam sama a bude 😄
Odpovedať
nakoniec som si vybrala hlinikove viac sa mi pacili a zaclona aj zaves sa usiju s tym presahom cize ich nebude vidiet byt mam oteceny ja juhozapad tak som sa bala ze plast by nevydrzal. do detskej som vybrala zaves ruzovy - odtien stara ruzova alebo ladova ruza 😁 do obyvacky som dala svetlosivy zaves a do kuchyne vzorovany a odtienmi sivej a do spalne biely kedze tam mam dominantnu postel calunenu.
Odpovedať
Dobry den obnovujem temu. Ideme davat kolajnice na strop. Chcem sa opytat kam ich presne umiestnit? v detskej a v spalni mam usite zavesy aj zaclony tak aby boli od steny po stenu. Kolajnice su max dlzky 3,5m v obyvacke je to na milimeter? kolko z nej odrezat po oboch stranach? v detskej mam dlzku steny 3,6 vadi ak bude na kazdej strane 5cm volnych? vid obrazok vyssie. a este ako daleko umiestnik garnizu? od steny po dlzke? v zivote som nemala zaclony tak nemam skusenosti.Zaclony mam uz nariasene. Dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?