Vonkajsie rolety po zatepleni

Ahojte, chcel by som poriesit vonkajsie rolety na okna v panelakovom byte, mam vsak jeden dost podstatny problem. Panelak je uz zatepleny a tym padom su ramy okien dost zapustene vo fasade a nie je na nich dostatocny priestor na namontovanie klasickych vonkajsich roliet (ledva sme dokazali osadit sietky proti hmyzu). Existuje nejake riesenie tejto situacie? V najhorsom pripade viem ist aj do vnkajsich folii proti slnku... Vdaka. PS: V jednej forme mi ponukli ukotvenie roliet do bocnych stien + motorove ovladanie, to ale urcite nechcem.
Odpovedať
Profilova fotka
Po zateplení vznikajú pre dodatočnú montáž exteriérových roliet, ako ste už zistili, dva technické problémy. 1. spôsob montáže rolety a 2. ovládanie. Zatiaľ čo 1. problém sa sa dá riešiť až dvomi spôsobmi: 1. montáž cez zateplenie do bočných stien (špalety bývajú izolované hrúbkou max. 20 - 30mm) alebo: 2. prídavnými L uholníkmi, ktoré je možné prichytiť z vnútra cez okenný rám a k nim kotviť vodiace lišty roliet (neodporúča sa použiť, ak sú okná v záruke), problém s prechodom manuálneho ovládania, teda najčastejšie šnúry, cez okenný rám, je najčastejšie neriešiteľný. Potom naozaj neostáva iná možnosť, ako použiť motorové ovládanie.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@tomass333 skoda ze 4 roky meskate
Odpovedať
@stowasser ked padla otazka, rolety este nemontoval... teraz mohol napisat ze ich montuje uz roky. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak sory vsimol som si az neskor datum prispevku. Nikto nie je dokonaly. :)
Odpovedať
@tomass333 Dobry den, mame ten isty problem. Po zatepleni domu su ramy na jednej strane v sirke necele 2 cm a zatial jedna firma nam po obhliadke odmietla namontovat vonkajsie rolety, ze sa to neda. Bola by som rada, keby ste ma kontaktovali, aby som Vam mohla zaslat rozmery a pripadne dohodnut obliadku. Kontaktujte ma, prosim na: jana.nahalkova@gmail.com
Odpovedať
nemáme rolety, ale žaluzie a je to super vec. V lete to tak veľmi neprepúšťa teplo a v zime teplo neuniká. Fakt super!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@tomass333 Dobry den. Mala by som zaujem o vonkajsie rolety- zatepleny dom a zatial ziadna firma nechcela riesit. Kontaktujte ma na dennal@centrum.sk. Dakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim Vas, podarilo sa niekomu z Vas uskutocnit realizaciu vonkajsich roliet napriek uvedenym podmienkam v komentaroch vyssie tj. panelovy dom je zatepleny, priestor na uchytenie roliet minimalny a teda aj problem s osadenim a ovladanim roliet? dakujem za kazdu reakciu. S pozdravom.
Odpovedať
@rejo zdravím my sme mali presah rámu okná necelý centimeter a dá sa to. Len musí byť elektrické ovládanie lebo na mechanickú kluku treba pomerne veľa miesta v ráme. Takže som si priviedol elektriku ku oknu a pripojili mi to na svorky ktoré som im prichystal. Nevieme si to vynachváliť. Nam sa zmettilo z časti kotvenie do okna a na jednom okne sa išlo do ostenia, ale tam je len 2cm polystyrén a vy spravili to tak ako sa ma a teda použili fasádne sroby, a nakoniec to ešte aj vysilikonovali.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomass333 viete sa mi ozvat? Mam rovnaky problem. Vdaka. 0911 366 020
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?