Štýly interiérov. Aké poznáte?

31. júl 2008100

Ahojky,nez zacnem so zariadovanim domu,rada by som mala prehlad o vsetkych styloch interierov...Kolko stylov poznate?Mne hovori nieco len moderny styl,ale niekedy posobi celkom chladno,preto by sa mozno dal s nejakym zmiesat...Su nejake pravidla na miesanie stylov?

• Ahoj adelii ja poznam klasicky, moderny(to aj ty) a potom take tie stare kde mas vyzeravany nabytok z masivu, ziadna drevotieska.

• ešte je minimalistický štýl, čo predstavuje maximálne moderné zariadenia - teda takmer žiadne, vidiecky napr. francúzky vidiek, britský, treba asi mrk na najekú literatúru

• našla som takýto odborný pokec:
    Štýly bytovej kultúry delíme na tri základné skupiny – moderný, vidiecky a tradičný štýl.
    Pritom každý z nich má niekoľko podskupín, s jemnými štýlovými odlišnosťami a špecifickými uhlami pohľadov. Jednotlivé štýly často prechádzajú jeden do druhého, prelínajú sa a vytvárajú nové, zaujímavé a netradičné varianty. Napríklad moderný štýl môže znamenať rovnako avantgardu, pestrý farebný svet aj zmes starého a nového. Vidiecky štýl sa môže chápať ako prírodný, romantický či spojený s etnickými alebo koloniálnymi prvkami.

• Sponzor fóra
  • adelii,
    zalezi, ako to cele citis, ak si myslis, ze sa budete dobre citit v moderne zariadenom dome, tak potom to je to prave pre vas. ale ak mas pochybnost, ci to nebude chladne, strohe, neosobne, potom treba citlivo kombinovat. nezariadujes si dom na 1-2 roky, je to dlhodobejsia zalezitost. v tom by si mala mat jasno uz na zaciatku. skus najskor prelistovat niekolko casopisov o byvani a zivotnom style (odporucam zahranicne, tie nase su viac menej na jedno kopyto a len kopiruju, necerpaju z nasej tradicie, lebo na sk takmer ziadnu tradiciu co sa byvania a stylov tyka, nemame). ked budes listovat dostatocne dlho, uvidis, ze nieco ta bude pritahovat viac, nieco menej...samotne rozhodovanie o style nie je tiez jednoducha zalezitost... tak drzim palce, nech je to rozhodnutie spravne 😉

• Dakujem za rady 🙂 ...doteraz som listovala ozaj len v slovenskych casopisoch a strankach,dakujem za tip,omrknem aj zahranicne 😉

• Kocky,a co si myslite o miesani stylov v dome?Napriklad obyvacka minimalisticka a kuchyna vidiecky styl....ci je to hlupost???

• no neviem adeliii, ja by som to asi takto nekombinovala, mohlo by to navzajom posobit rusivo... a napr. vacsine ludi sa paci nejaky jeden smer, nie vsetko 🙂 napr. ja by som sla do moderneho, take to vidiecke sa mi vobec nepaci... a iny by zase vsade dali vidiecke, bo to moderne im pripada chladne a neosobne... je to na tebe 🙂

• No nekombinovala by som takto. Jedna miestnost taka a druha uplne ina. Skor vybrat do bytu alebo domu jeden styl, ktory sa mi najviac paci a z ostatneho len doplnok v rozumnej miere. Ja som mala tiez problem sa rozhodnut. Paci sa mi moderny, francuzky ale aj japonsky.

• Ahojte🙂

Prave s priatelom riesime zariadovacky bytu a kedze v nom planujeme byvat dlllho, dlllho, tak sa chceme vyhnut modnym vystrelkom, ktore sa nam prestanu o par rokov lubit.
    Nevyberame si zariadenie podla nejakeho stylu, ale podla toho, co sa nam paci a je neutralne a zladitelne s roznymi doplnkami.

Drzim palce.

PS: Vzdy som sa tesila, ked budeme zariadovat, no ked to uzkonecne prislo, zacina mi to liezt na nervy🙂

Prijemny vecer...

• zuzkut: no to je pravda. Zariadovat je krasne ale potom pride obdobie ked zacnes nenavidiet vsetky obchody s nabytkom. Ja som vcera zhanala a kupovala hranaty sifon. Fakt zabava - pre babu 😒 😒
    Treba si potom na dlhsie dat pauzu aby to nesposobilo, ze vsetko zariadis prvym, co zbadas 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Efektívna architektúra a výstavba energeticky pasívnych a nízkoenergetických domov vrátane PHPP.
    Vstavané skrine
    Partizánske
    Výroba,montáž vstavaných skríň montáž p. podláh.Kvalita a spokojnosť našich klientov je našim heslom.Stačí nás kontaktovať osobný prístup zaručený
    Nabytkarstvosk
    Nové Zámky
    Predaju nábytku sa venujeme už od roku 1993.
    Články od našich partnerov
    Majte svoje energie pod kontrolou s novou zákazníckou eZónou SSE
    Plánujete stavbu domu? Pozrite si ukážky riešení pre domy A0
    Prečo si vybrať komfortné vetranie s rekuperáciou tepla Zehnder? Desatoro pre zdravý vzduch v miestnostiach
    Archív článkov od partnerov