Štýly interiérov. Aké poznáte?

Ahojky,nez zacnem so zariadovanim domu,rada by som mala prehlad o vsetkych styloch interierov...Kolko stylov poznate?Mne hovori nieco len moderny styl,ale niekedy posobi celkom chladno,preto by sa mozno dal s nejakym zmiesat...Su nejake pravidla na miesanie stylov?
Odpovedať
Ahoj adelii ja poznam klasicky, moderny(to aj ty) a potom take tie stare kde mas vyzeravany nabytok z masivu, ziadna drevotieska.
Odpovedať
Profilova fotka
ešte je minimalistický štýl, čo predstavuje maximálne moderné zariadenia - teda takmer žiadne, vidiecky napr. francúzky vidiek, britský, treba asi mrk na najekú literatúru
Odpovedať
Profilova fotka
našla som takýto odborný pokec: Štýly bytovej kultúry delíme na tri základné skupiny – moderný, vidiecky a tradičný štýl. Pritom každý z nich má niekoľko podskupín, s jemnými štýlovými odlišnosťami a špecifickými uhlami pohľadov. Jednotlivé štýly často prechádzajú jeden do druhého, prelínajú sa a vytvárajú nové, zaujímavé a netradičné varianty. Napríklad moderný štýl môže znamenať rovnako avantgardu, pestrý farebný svet aj zmes starého a nového. Vidiecky štýl sa môže chápať ako prírodný, romantický či spojený s etnickými alebo koloniálnymi prvkami.
Odpovedať
adelii, zalezi, ako to cele citis, ak si myslis, ze sa budete dobre citit v moderne zariadenom dome, tak potom to je to prave pre vas. ale ak mas pochybnost, ci to nebude chladne, strohe, neosobne, potom treba citlivo kombinovat. nezariadujes si dom na 1-2 roky, je to dlhodobejsia zalezitost. v tom by si mala mat jasno uz na zaciatku. skus najskor prelistovat niekolko casopisov o byvani a zivotnom style (odporucam zahranicne, tie nase su viac menej na jedno kopyto a len kopiruju, necerpaju z nasej tradicie, lebo na sk takmer ziadnu tradiciu co sa byvania a stylov tyka, nemame). ked budes listovat dostatocne dlho, uvidis, ze nieco ta bude pritahovat viac, nieco menej...samotne rozhodovanie o style nie je tiez jednoducha zalezitost... tak drzim palce, nech je to rozhodnutie spravne ;-)
Odpovedať
Dakujem za rady :-) ...doteraz som listovala ozaj len v slovenskych casopisoch a strankach,dakujem za tip,omrknem aj zahranicne ;-)
Odpovedať
Kocky,a co si myslite o miesani stylov v dome?Napriklad obyvacka minimalisticka a kuchyna vidiecky styl....ci je to hlupost???
Odpovedať
Profilova fotka
no neviem adeliii, ja by som to asi takto nekombinovala, mohlo by to navzajom posobit rusivo... a napr. vacsine ludi sa paci nejaky jeden smer, nie vsetko :) napr. ja by som sla do moderneho, take to vidiecke sa mi vobec nepaci... a iny by zase vsade dali vidiecke, bo to moderne im pripada chladne a neosobne... je to na tebe :)
Odpovedať
Profilova fotka
No nekombinovala by som takto. Jedna miestnost taka a druha uplne ina. Skor vybrat do bytu alebo domu jeden styl, ktory sa mi najviac paci a z ostatneho len doplnok v rozumnej miere. Ja som mala tiez problem sa rozhodnut. Paci sa mi moderny, francuzky ale aj japonsky.
Odpovedať
Ahojte:) Prave s priatelom riesime zariadovacky bytu a kedze v nom planujeme byvat dlllho, dlllho, tak sa chceme vyhnut modnym vystrelkom, ktore sa nam prestanu o par rokov lubit. Nevyberame si zariadenie podla nejakeho stylu, ale podla toho, co sa nam paci a je neutralne a zladitelne s roznymi doplnkami. Drzim palce. PS: Vzdy som sa tesila, ked budeme zariadovat, no ked to uzkonecne prislo, zacina mi to liezt na nervy:) Prijemny vecer...
Odpovedať
Profilova fotka
zuzkut: no to je pravda. Zariadovat je krasne ale potom pride obdobie ked zacnes nenavidiet vsetky obchody s nabytkom. Ja som vcera zhanala a kupovala hranaty sifon. Fakt zabava - pre babu :-S :-S Treba si potom na dlhsie dat pauzu aby to nesposobilo, ze vsetko zariadis prvym, co zbadas :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?