Starý šijací stroj Singer - čo s ním?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. 🙂 Keďže vás tu je veľa milovníkov štýlového zariaďovania a máme tu množstvo šikovných ľudí, ktorí vždy super poradia, obraciam sa na vás s prosbou. Priateľ "prichytil" suseda, ako išiel vyhadzovať tento starý šijací stroj Singer. Našťastie ho zastavil, stroj zobral a teraz stojíme pred dilemou. Bohužiaľ, chudák, nemá na sebe žiadne štítky či sprievodné návody a podobne, kde by sme vedeli vyčítať presný rok výroby. Alebo sme len slepí a nenašli sme ho. 😄 Ja som za to, aby sme ho dali do poriadku a využili ho na môj vysnívaný kút s gramofónom a pohodlným kreslom (bude to taká pekná starožitnosť, ktorá určite časom len nadobudne na hodnote) alebo je tu druhá možnosť - dopátrať sa k jeho roku výroby, dať ho do poriadku a predať ho do dobrých rúk. Našla som pár kontaktov na znalcov, no zatiaľ mi nik neodpovedal a tak sa pýtam vás, milí strecháči - nepoznáte niekoho, kto by nám pomohol s odhadom, prípadne nejakého "maniaka" do starých šijacích strojov? 🙂 Ďakujem za každú radu a pomoc. Miška
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@nora_sag_tak jej to by bola krasa taky stolik z neho, len skoda, ze moj drahy nie je taky zrucny, zeby mi nieco taketo zrobil 😄
Odpovedať
Ja mám tiež po mojej babke plne funkčný Bobbin Halmos, nechávam ho pre vnučku, bude to pre ňu po pra, pra babke. Tie dnešné stolíky je len znehodnotenie vzácnej veci.
Odpovedať
Mam Singer po prababke, podla výrobného cisla je z roku 1905. Hodnotu ma vsak len emocionálnu. Tento rok som ho renovovala a momentalne nam sluzi takto 😊
Odpovedať
toto neni o peniazoch ale ked neni tak boh--- ono prejde -ked sa pokazi zahodim
Odpovedať
Profilova fotka
@hosmanikova chapem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@reni85 vyzera presne ako moja :-D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?