Sharp Aquos Lc-70Le747E

Dobrý den. Jedná se o LED TV. Co byste měli za připomínky ? Odkaz : https://www.mall.cz/led-televize-znac... Děkuji. S pozdravem Laďa
Odpovedať
a akoze k comu konkretne? Kto nema k tomuto TV pristup, tak asi tazko moze nieco prakticke komentovat. Mozno skor o velkosti, ze kde, naco a podobne, ma byt urceny. Nie su nejake testy, recenzie na nete?
Odpovedať
@ladajaskva Ja som ju chcel.Nakoniec som sa na to vykaslal....teraz mam HD Ready 32" LCD Philips a staci. V podstate titulov v 3D je malo a su drahe,jedine ich stahovat,ale na to su dost objemne a nemam taky rychli net,aby mi to stalo za to.Tie integrovane prehliadace a aplikacie stoja za ho...prevod z 2D do 3D je tiez onicom. Zalezi od teba ci to vyuzijes
Odpovedať
@mcdog trosku sa v tom stracam...chcel si 70" , a teraz mas 32" :-) Ale to je vo velkosti sakramensky rozdiel :-D
Odpovedať
@vlado35 Mam 32 a chcel som 42....to,ze chce 70" je pekne.Len ci to vyuzije-treba mat na to hlavne obsah a ten je narocny na: peniaze internet ulozisko
Odpovedať
@mcdog aha...ale napisal si: " Ja som ju chcel", cize Sharp AQUOS LC-70LE747E. Takze tu je to nedorozumenie...
Odpovedať
@vlado35 No priznam sa ti,ze ked som to pisal,tak som bol v tom,ze ide o 47"
Odpovedať
Dobrý den. Díky za reakce, ale nic mě to nepomohlo. Když se na tu TV ptám, tak cena je až na posledním místě, prostor na umístění také. Mě v této fázi zajímá, zda technické parametry odpovídají současným a blízkobudoucím požadavkům. D mě nějak nebere a je mě to v podstatě šumafuk. Stejně to umírá na nezájem. Díky. S pozdravem Laďa
Odpovedať
@ladajaskva Takze chces 70",LED,3D nemusi byt...... No ja by som radsej siel do Philipsu.V podstate ti na to ale napisem,ze si ju kup.Lebo na obycajne pozeranie ti to stacit bude:) Mne uplne vyhovuje moja 5 rocna LCD a nemam potrebu kupovat novu:)U nas je to zaostale v tejto veci-mame MPEG-2 kodovanie z nizjym bitratom a aj tak v Tv nic nedavaju,pokial si Tv maniak a chces pozerat bluray,3D a podobne tak je to o inom.Ja mam 80% veci v HD a mam plny 500GB externy disk a aj 500GB HDD v notebooku....Mam aj par veci v bluray (to uz ti je ine podivanicko)
Odpovedať
@ladajaskva pisu, ze to ma nativnych 100Hz, niektore ine modely maju k nemu este plus nejake Herze. Ma to aj DVB-T2 pre buducnost (ale ktovie, co vlastne bude v buducnosti :-D ) A co je dolezite: naozaj potrebujes az 70"? Ak ano, tak ine alternativy ani nemas :-) Ostatne znacky su bud 65", alebo 60".
Odpovedať
@vlado35 No ja by som radsej zobral mensi Philips,ale s Ambilight https://www.mall.cz/led-televize-smar... https://www.mall.cz/led-televize-smar...
Odpovedať
@mcdog veru, ten Ambilight je paradny...a nielen v dynamickom mode. 8008 ho ma trojstranny...
Odpovedať
@vlado35 Mi vrav....moj sen....alebo este ten ich Cinema http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dc... http://www.alza.sk/58-philips-58pfl99...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mcdog mam dojem, ze ten kino format 21:9 uz sa nevyraba...Ale ten format bol vyhodny jedine pri filmoch v 2,35:1 (21:9), inak castejsi obsah v 16:9 sa bud pozeral s ciernymi pruhmi na okrajoch, alebo roztiahnuty na celu obrazovku (21:9), co uz bol deformovany obraz.
Odpovedať
@vlado35 No ano.Ale ako vravim,tak je to pre maniakov....
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva my sme novy majitelia LG 55 a som s nou nadmieru spokojny. http://www.alza.sk/55-lg-55la740s-d40... a co je podla mna uplna bomba pri LG je ten ich ovladac. Magic remote. ziadne velke hovedo ale malinky ovladac, super. hraradil mi aj od domaceho kina tiez LG, ale aj od satelitu ferguson. a to je super. mozem odporucit. obraz je krasny. a papierovo ma 800mhz. realne to je samozrejme niekde inde ale aj tak je ten obraz plynujesi. doteraz sme mali samsung asi 5 rocny ale ten skok bol obrovsky.
Odpovedať
ladajaskva Mozno ja nieco pomozem. Tiez bola doba, ked som sa rozhodoval medzi Samsung a Sharp AQUOS. Nakoniec vyhral Samsung, ale len tesne. V tej dobe Sharp nezvladal smart funkcie a prehravanie roznych formatov tak dobre, ako Samsung. Byt Vami, tak si to riadne v prvom rade overim, aby ste potom nelutovali. Co sa vyuzitia 3D pise, tak je to samozrejme tak, ze sice vela titulov nie je, ale zase nikde clovek nevie, kedy sa mu to zide. A ked tak, aspon ukaze rodine, aby si nekupovali nic s 3D, ved aj tak to nema zmysel :) Co chvalim je velkost. Teeda, my mame 55 palcov, ale 70 to uz je ina kava. Ale urcite nepocuvat, ak niekto tvrdi, ze su to uz velke uhlopriecky. Velka vyhoda je DVB-T2 tuner. Ja osobne zijem v Irsku a tu je to uz bezna vec, ze tolko programov sa da naladit na tento tuner, verim, ze ne Slovensko to casom pride a Vy nebudete lutovat. PS. Co sa obrazu tyka, tak som pocul len same chvaly na SHARP. Vraj tieto panely su uzasne. S pozdravom.
Odpovedať
@smolkosk pri tak uz velkych paneloch zalezi aj na tom, z akej vzdialenosti sa bude pozerat a hlavne aky signal sa bude pozerat! Z nejakych 4 m SD signal asi velmi lakavy nebude...
Odpovedať
@ladajaskva moja závisť :-) voči týmto palcom, luxus najhrubšieho zrna. Ja mám 50"LG a je to pre mňa už málo. U vás aktuálne tipujem 40" (fotoalbum :-) ). 3D obraz je marketing, ktorý zabodoval, no dnes už jeho využitie počas používania klesá pod 5%. Nie je to ani dobré na zrak dlhodobo pozerať takýto obraz - blbosť. Reálna využiteľnosť je USB prehrávač podporujúci širokú škálu formátov, wifi na browsovanie cez net, streamovanie cez USB napríklad aj na externý HDD (podpora aj FAT32 aj NTFS). Edge LED podsvietenie pre tento panel zatlačil spotrebu pod 140W a to je super, teda neviem koľko beží TV u vás denne. A aj keď je to LCD TV, tak panel tejto uhlopriečky vygeneruje myslím dostatok tepla ako malý ohrievač. Tá telka musí na stenu, hriešni tí, ktorí ho nechajú na stojane 8-). Jediné negatívum je, že aj na Slovensku stojí 2200€ a to je ale hodne peňazí, asi za TV nehodno. Ladajaskva, dajte vedieť, ak ho vezmete, či odpoveďou na túto diskusiu, či do fotoalbumu :-)
Odpovedať
.......................
Odpovedať
Dobrý den. Tak mě to nevzalo celkem dlouhý blábol. Čili, peníze roli nehrají, to spíše bába pořád mele, že ta stará 50 palcová plazma je ještě ready. Není. S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
Sharp bol svojho času jeden z lídrov vývoja elektroniky ovládajúcej LCD panely. V poslednom čase to nejak nesledujem ale predpokladám, že si svoj status vďaka Quad Pixel technology zachovali. Samotná TV má slušnú bočnú výbavu (čo však nie je podstatné). Bohužiaľ takto narýchlo som nenašiel na webe profesionálnu recenziu, kde by TV testovali kvalitnou sondou na farebné odchýlky. Každopádne ja by som sa pozrel aj na modeli plazmy Panasonicu pre rok 2013. Teraz pôjdu postupne vo výpredajových cenách a každá profesionálna recenzia, ktorá bola na na radu VT60 konštatovala abolútnu kvalitu obrazu napr. http://www.avforums.com/review/panaso... Ja by som v klude išiel aj o radu nižšie na Panasonic TX-P65ST60E. Odvážim sa povedať, že dosiahneš za cenu pod 2000 eur lepší obraz ako má ten Sharp.
Odpovedať
Profilova fotka
@stevosk Až teras som si všimol, že ten Sharp má edge LED :-( . Tak to by som sa poobzeral radšej po tej plazme.
Odpovedať
@stevosk Dobrý den. Syn ho má 50 palcový. Já mám doposud starý 50 palcový krám Panasonic. Tento : http://www.telsat.cz/e-shop?televize/... je sice bomba, ale cena je o 18.000 vyšší něž větší Sharp. Čili já o něm vím, ale nemohu se ubránit dojmu, že plazmě už odzvonilo. Nicméně, to jsou právě ty zapeklité pro a proti a to mě už půl roku znejišťuje a nemohu se rozhoupat. Je fakt, že mě nic netlačí. Čili takový stařecký rozmar. :-D S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva Ja osobne mám stále jednu z prvých Full HD plaziem Panasonic na trhu (vtedy to bolo 42 palcové čudo za cenu po prerátaní na euro cez 2000 eur), ale pravda je taká že dodnes má obraz veľmi vyrovnaný. Samozrejme ak si pozriem fotografie na nakalibrovanom profesionálnom IPS monitore chýb tam bude množstvo, ale v porovnaní s telenovelovým podaním obrazu mnohých LCD pod 1000 eur, je to aj dnes "nebe a dudy".
Odpovedať
@stevosk Plazma je už pomaly minulosť, giganti ako Panasonic, Pioneer a LG už oznámili ukončenie výroby Plazma displejov. V priebehu 2014 ukončujú výrobu a potom sa ešte v obchodoch bude dopredávať sklad, možno ďalšie dva roky. Ešte sa oficiálne nevyjadril najväčší výrobca Samsung, ale i ten tak zrejme urobí v priebehu 2014. Budúcnosť je LCD TV (4K) a OLED.
Odpovedať
Profilova fotka
@janulikk Tu nejde o budúcnosť, ale o hľadanie televízie veľkej uhlopriečky s čo najkvalitnejším obrazom ešte za dostupnú cenu. A tam si dovolím stále je najlepšou alternatívou plazma od Panasonicu (Pioneer ako najkvalitnejší výrobca skončil už dávnejšie a patenty odkúpil práve Panasonic). Dovolím si upozorniť, že aj plazma má svoje neduhy, napr. v prípade silne osvetlenej miestnosti pôsobí obraz "vyblitejšie" a jej spotreba je o čosi vyššia, ale dokedy nebude OLED cenovo dostupný a výrobne odladenejší, stále zostáva plazma z pohľadu kvality obrazu najlepšou voľbou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?