Samo - vyroba skrinky nad WC - byt

Ahojte, otazka skor na stolarov a majstrov..prosim Vas. chcel by som si sam vyrobit skrinku nad WC v panelaku. plan je dat firme narezat a ohranit drevotrieskove dosky plus dvierka.. nejde ani o peniaze ako o to ze to chcem skusit sam.. som celkom zrucny.. ale, jedna sa mi o toto. nase WC je typicke panelakove .. rozmer skrinky resp priestor nad WC je 1000š x 1100v x 180h mm otazka znie.. ako to tam narvat... skrinka bude od steny po stenu... celu zmontovanu skrinku tam dat nemozem lebo to tam nezvrtnem.. dvere su 70tky.. jedine dat tam dve mensie skrinky ?? 500x1100x180 ? alebo to zlozit na mieste ako rolldoor ? aky spoj pouzit ? potom mi to vychadza jedine na uhlovu spojku 90st.. pripadne viete poradit aky spoj ? koliky ani excenter tam nenarvem koli miestu, lebo skrinka by mala zacinat cca 10cm nad zabudovanym WC.. dakujem
Odpovedať
Vybúrať veraje... Sorry, ale ak máš s týmto problém, neviem neviem, či si celkom zručný... Dve skrinky sa dajú spojiť konfirmátmi. Nemusia tam byť excentre. Ale viem si to predstaviť aj s nimi úplne jednoducho...
Odpovedať
@megdesign dakujem za reakciu.. nebudeme si porovnavat vtakov, vsak ? i ked si myslim, ze som sikovnejsi ako ty.. ale k veci..ako prosim ta pouzijem konfirmat ked tam ani len vrtacku nevopcham.. proste ak ma chapes.. mam uplne, ze minimum miesta na manever.. nakreslim to..
Odpovedať
nieje pristor na konfirmat..bocne steny budu lezat hned na obklade.. nieje miesto na manevre .. nebude sa to tam dat ,,stocit"..proste malo miesta.. aj malo hlboke WC ako miestnost.. spravit dve mensie skrinky a zosrobovat je mi jasne... ale ako spravit jednu v celku... ako ju zmontovat .. jedine uhlove konzoly eLkove..
Odpovedať
@minkoo nebudeme si porovnávať, ale si šikovnejší ako ja.... No dobre teda. 😄 Konfirmat zo spodu dám s palcom pravej ruky v ti*i...
Odpovedať
@megdesign ale ved tam nieje absolútne Žiadny priestor na vloženie. Bocna doska je položená na spodnej doske ktorá je položená hneď na obklade.nieje možné tam dat nič zo spodu. Jedine z vnútra vinkel Tvoja rada ze ty to vieš s prstom v... Je velice prospešná.. Ďakujem si šikovný veru
Odpovedať
pripevni dosky ako policky, dvierka namontuj na hranolky (alebo pas z drevetriesky) upevnene na stene a mas to
Odpovedať
@minkoo presne ako máš nakreslený v nakrese ten detail a červenú čiarku, tak odspodu naskrutkuješ konfirmaty skrutkovačom s flexibilným nadstavcom...
Odpovedať
@minkoo
Odpovedať
@minkoo My nepoznáme konkrétnu situáciu u teba, takže riešenie musíš nájsť ty. Neviem, či ten obklad je po celom obvode miestnosti, ale ak nie, tak ja by som to urobil nasledovne : 1. Dosky by som dal narezať tak, aby skrinka bola z každej strany (z bokov) menšia o 2-4 mm. 2. Najprv by som celú skrinku zľahka poskladal mimo miestnosti, aby som mal diery na mieste a nemusel už vnútri vŕtať 3. potom by som priamo na WC spojil boky a vrch 3. skrinku by som otočil a pripevnil spodok a zadnú dosku 4. celú skrinku by som zasunul na svoje miesto a boky by som pripevnil o stenu - na každom boku 2 skrutky s hmoždinkami priamo do steny. 5. nakoniec by som pripevnil dvierka. 6. medzeru medzi stenou a skrinkou by som vytmelil. Ak to nie je takto možné, tak ju urob o 5 cm nižšiu a buď bude 5 cm nad obkladom, alebo bude 5 cm od stropu - tú medzeru môžeš zakryť nejakou lištou. Alebo to urobiť bez bočných dosiek, tak, ako sa robia vstavané skrine. Miesto bočnej steny spraviť len 10 cm dosku kvôli uchyteniu pántov. A boky skrinky bude tvoriť stena. Stačí ti potom uchytiť spodnú dosku o stenu. Možností je veľa, treba improvizovať a zapojiť fantáziu podľa situácie.
Odpovedať
Profilova fotka
@minkoo Ja som kedysi takuto skrinku riesil trocha inym sposobom. Ako pise aj @zita19 spodnok bol polozeny na L kach alebo mozes pouzit drevene hranolceky co mas resp. ti vyhovuje viac. Z boku boli akoby falosna zarubna dve dosky v ktorych boli upevnene panty. Zvonka dvierka. Ziadne bocne steny, ziadna horna stena, ziadne komplikacie s montazou.. Ked to bolo zavrete vyzeralo to ako bezna skrinka. Samozrejme steny zrejme nebudu rovnobezne a ani zvisle ako to v panelakoch byva (neviem ako u teba) ale to by si musel zohladnit aj pri zhotoveni skrinky... nech sa podari :)
Odpovedať
@minkoo Nad WC vzadu máš predpokladám šachtu /vodomery,plynomer/ ak tam dáš skrinku aj so zadnou "doskou" AKO sa dostaneš v prípade poruchy na vode,výmena vodomerov, výmena plynomeru a pod.??.. ;-) Ja som to riešil ak uvádza @zita19 poličky dvoje dvierok namontovaných na dverové zárubne z MM ktoré som upravil na svoju potrebu..V prípade potreby za pár minút viem na komplet demontovať dvere, poličky..Podľa mňa je blbosť tam dať komplet skrinku-prácne..Dáš hranoly 5x5/4x4/ na jednu ako aj na druhú stranu /počet ako výška dovolí/ a máš to rýchlo urobené.. Na ĽS ako aj na PS vertikálne opäť hranol a na ne už môžeš upevniť dvere.. ;-)
Odpovedať
@megdesign prepac ale zas nie, nieje tam priestor na konf.,nadstavec mam, pouzivam ale tu to nejde.. snad prilozene foto ulahcia moje vysvetlovanie 🙂 inak diky @chrobak7 dakujem, aj to je dobry postup..uvazujem aj nad takym niecim @technik007 jedna sa o byt s chodbickou do kuchyne a aj prechodom z obyvacky do kuchyne..cize ja som WC presunul do chodbicky a tym padom zvacsil kupelnu..stupacky maju otvor teda v kupelni..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@minkoo Z fotiek je to pochopiteľnejšie. Ale podľa mňa je to obrovský priestor, tak veľká skrinka je zbytočná. Do horných poličiek aj tak nedosiahneš pohodlne - bude ti zavadzať WC misa. Ja by som tam dal menšiu skrinku - tak 50-60 cm vysokú a umiestniť ani nie úplne hore, ani na tie obklady, ale niekde do stredu. Na tých pár vecí, čo tam budeš mať to bude stačiť. Ak ju položíš na obklad, tak nebude dobre vyzerať ten priestor medzi obstavbou WC a skrinkou - taký úzky tmavý priestor.
Odpovedať
@minkoo No už je to lepšie pre pochopenie.. :-) Ja by som tam dal ozaj iba poličky, ale ak chceš tam dať skrinku tak urob z hranolov rám a na to prichytíš ako poličky tak aj dvere..Máš to najrýchlejšie riešenie, alebo potom menšiu skrinku o pár cm a vložiť do medzery výplň z materiálu čo použiješ na skrinku...Alebo do medzere by som dal dosku takú ako je bok skrinky prichytiť ju na bokoch a potom vložiť skrinku a uchytiť ju skrutkami už o dosku na bokoch..Ale to budeš musieť vyrobiť všetko ozaj presne aby si dostal skrinku medzi ten rozmer.. ;-)
Odpovedať
@chrobak7 no rozhodnutie doma padlo to mat cele az po strop.. na WC mame znizene SDK cize 255cm.. ja dociahnem, a hore budu veci ktore sa pouzivaju malo ako tazka chemia, cistic sifonov atd.. co nam tak vyhovuje.. priestor medzi wc a skrinkou bude 16cm.. pojde tam LED pas a niejake male ozdoby.. nieco ako je na foto by som sa chcel priblizit 🙂 co sa tyka spojov.. plan je to mat z drevotriesky, potrebujem len nejaky rozumny spoj hlavne dole v rohoch.. asi to teda vyriesim vnutornymi vinklami.. a zlozim to ako rolldoor na mieste..
Odpovedať
@minkoo lenže to si nejako v úvodnom príspevku zabudol napísať, že nemáš obklad až po strop. Teraz je to už jasné... V nakrese som si nevšimol, že tam máš odskok.
Odpovedať
@minkoo A keby tam zdvojis (zduplujes) bocne steny? Naskrutkujes na steny cervene boky, tym padom sa dostanes zarovno obkladu (neviem, na akej vrstve lepidla je nalepeny ale podla foto je odsadeny skoro rovnako ako drevotrieska...) Potom na WC zmontovat korpus (zelena), zdvyhnut hore a prichytit ho skutkami do tych cervenych? Na panty vykruzit otvory bo zelenych dosiek, aby klsicke panty boli v cervenych doskach... Ale tusim su aj take "predsadene" panty dostat, aby dokazali dvierka prekryt zduplovanu drevotriesku (2x18mm) Seda je obklad...
Odpovedať
ok dakujem za rady.. ked to bude hotovo tak to sem nafotim 🙂
Odpovedať
Zdravim, ja by som to spravil nasledovne. Spodnu dosku na skrinke by som zlepil 2 do seba, Aby vznikla dupla. Do steny by som navrtal diery a na chemicku kotvu dal zavitove tyce. Takze spodna "doska" je pevna, dostatocne siroka aby sa tam zmestila zavitova tyc a udrzala vahu a nepotrebujete ziadne vinkle a L-ka a spajat s bocnicou komplikovane. Staci lepidlo na spoj. Bocnice uz priamo do steny nasrobovat, aby ste si vedeli zavesit dvierka a policky uchytit tymi podperkami , a nemuseli mat v stene zase L-ka. Vrchna dosta, moze byt aj len 10 cm siroka, aby mali dvierka "doraz". Co poviete ?
Odpovedať
@bederko no to je tiez dobry napad.. spodna doska bude akoby nosna plus uchytenie bocnych dosiek..bolo by to take ciste bez viditelnych spojov.. dakujem.. podumam 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Som tu síce neskoro, no nepochopil som celú túto diskusiu. Veď riešenie je podľa poslednej fotky absolútne primitívne. Spravím poličku do výšky obkladu. Potom zmontujem skrinku vo výške po strop mínus hrúbka dosky steny skrinky a prichytím o bočné steny. Montáž na mieste podľa obrázka č 4. na lepené kolíky a nakoniec montáž dvierok. Medzi spodnou a hornou skrinkou buď nechám medzeru ako na obrázku, alebo vložím medzi ne dosku od steny po stenu a prekryjem to dvierkami. 😉
Odpovedať
@durim pane dakujem za nazor ale ma to byt jedna skrinka a nie dve.. nakolko je tam malo miesta a nieje priestor na lepene koliky, skrinka bude montovana uhlovymi spojkami/vinkel..
Odpovedať
Profilova fotka
@minkoo Ale to je v pohode. Ja som to napísal len preto, že tam máte "odskok" kachličiek a steny. To čo som napísal by riešilo tento problém. To vaše riešenie sa kľudne dá. Existuje aj iné, ale na to už by ste potrebovali mať prax, prípadne príslušné nástroje. Držím palce.
Odpovedať
@durim ok dakujem, pofotim a hodim to sem ked to bude zmontovane pre amaterov ako ja 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Tak až teraz som sa ku tomu dostal. Skrinka nad WC hotová, manželka spokojná. úložný priestor je viac než dostacujuci. Led pas je teplá biela, dám tam ale neutrálnu bielu aby to teplotou ladilo ku stropnej bodovke. Otváranie je push system. Materiál je dub hamilton a biela perla cena 70e, pánty a push systém cca 25e..cakum prask do 100e
Odpovedať
.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?