Poraďte výlez na povalu

Zobraz úvodný príspevok
viete mi prosim poradit nejaky kvalitny vylez na povalu? Jedna sa mi hlavne o vduchotesnost, kedze planujem mat rekuperaciu a vecsina tychto vylezov je na tom so vzduchotesnostou a tepelnou izolaciou velmi biedne. Viem, ze vzduchotesne to nikdy nebude, hladam preto co mozno najlepsie riesenie.
Odpovedať
1
2
Ja som na povalu dnes osadil schody Fakro LWK 280/3 55x111cm. Taký som bol spokojný, že mi to tam vošlo, lebo otvor mal šírku len 53cm, ale presne to vošlo. Už som to skúšal otvoriť, no a bum - pri otváraní potrebujú schody väčší polomer než je samotná dĺžka púzdra schodov. Takže, paráda.. nedajú sa mi vyklopiť. Mohlo ma to napadnúť, ale nikde v návode nebola táto informácia. Tak neviem čo mi ostáva, asi zrezať tie stredné schody, aby to prešlo, akurát že potom mi bude chýbať dolu asi 5-6 cm. Takže to budem musieť podkladať.. :/
Odpovedať
Vlastne chýbať mi bude viac, lebo budem musieť skrátiť aj poslednú časť schodov, aby som ich vedel schovať. Takže mi skončia schody 15cm nad zemou. Wow.
Odpovedať
@erik8989 Nerozumiem, čo si napísal. Veď schody sa kupujú ako celok - púzdro a schody. Keď to púzdro namontuješ do stropu, tak z púzdra by schody mali ísť v pohode vyklopiť. Čo ti potom zavadzia? Kým si ich nenamontoval, tak schody išli z púzra vyklopiť? Sú schody dobre osadené na kryte púzdra? Nie sú posunuté? Alebo uchytené príliš ďaleko od vrchu? Skús dať fotku, lebo z popisu moc nerozumiem, kde je problém.
Odpovedať
Hovori asi o rozmere R, ale neviem ako chcel na tie schody nastupovat ked sa mu nedaju ani otvorit. Co tak otocit ich opacne?
Odpovedať
@chrobak7 tiež som to kúpil ako celok schody zložené v kazete a žiadny problém, aj ked vo väčšom rozmere, šírka 85cm a dlžka 1m,neviem prečo ich chce skracovať, spodok kazety musí lícovať zo spodom a idú vyklopiť
Odpovedať
@erik8989 Ak je problém vtom, čo uviedol @vykricnik, tak je riešenie jednoduché - treba kúpiť nožnicové schody typu LST alebo si nechať vyrobiť tie LWK na mieru so 4 rebríkovými segmentmi.
Odpovedať
@vykricnik áno, toto je problém, schody sú v chodbe osadené na šírku (medzi klieštinou a múrom) a stena tam má na šírku asi 120cm. Keď chcem schody vysunúť a vyklopiť, tak sa nezmestia a narazia do steny nad dverami, keďže rozmer R mám menší ako treba. Ide mi len o to, že ten rozmer nikde neuvádzali. Tak som sa nechal nachytať. Už ich tam mám osadené, len sa nedajú vyklopiť. Meniť to nechcem už, nedá sa. Hľadám riešenie s týmito..
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?