Kotvenie v tehle termobrik 130

Zdravím všetkých. Chcem sa opýtať čím kotviť dátový rack s váhou cca 30kg do steny, ktorá je vyhotovená z dutej tehly termobrik 130mm. Mám na výber Fischer Duo 8mm (dĺžka hmoždi, alebo chemická kotva. Rack bude chytený v 4 bodoch (dva hore a dva dole). Komory v Termobrik 130cm mi prídu veľmi hlboké a teda sa bojím že by to celé držalo celé len na tom kúsku čo je zo začiatku tehly hrubší. Ďakujem za rady.
Odpovedať
@neutrino Nebolo alebo nedá sa Ti to celé prevŕtať a dať závitovú tyč??? Z jednej strany matica+veľká podložka a na druhej strane už prichytiť RACK? Alebo pásovina na dve skrutky /ľavá strana/tak isto pravá strana alebo spodok a vrch??? Zapustiť do tehly a potom začistiť omietkou..?? ;-) Chemická kotva Ti asi nebude bohviečo tá sa dáva do YPORU.. Do tehly sa dáva /ja dávam/ HILTI chemická kotva ale to je drahá položka.. ;-)
Odpovedať
@technik007 no krížom závitová tyč nie je až tak dobré riešenie nakoľko to nebude esteticky pekné, keďže z druhej strany je miestnosť. Aký je rozdiel medzi HILTI chemickou kotvou a chemickou kotvou FISCHER?
Odpovedať
@neutrino Na stavbe používam výlučne HILTI chemickú kotvu do tehál kde prichytávam rošty na káble. Čo sa týka Fischer tak ak mám dobré info tak tie sa používajú do YPORU..Fischer som požil u syna na uchytenie zábradlia na dome kde bola stena z YPORU. ;-)
Odpovedať
@neutrino hocijaká uzlovacia hmozdina stačí, vlastná skúsenosť
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?