Korkova podlaha

zdravim, davno tu nebola diskusia, a co som nasla, tak malo info. Uvazujem do noveho domu o korkovej podlahe, do detskych izieb. Zaujala ma totiz reklama u alergologicky 🙂 Je vraj vhodna pre alergikov, coz u nas deti a ja. Ma niekto prosim v detskej izbe korkovu podlahu? Aka je udrzba, a odolnost, zivotnost pripadne, ci uz niekto musel vymenit...? dakujem za kazdu info.
Odpovedať
...noooo,nad korkovou som uvažoval aj ja do 3 detskych izieb,veď je to mäkučké!!! ...no a predajca ma vyviedol z omylu!!! ...pokial sa bude po nej chodiť,ok.Ale nech rátam s preliačeninámi v oblasti pri písacom stole ,tam kde sa stolička pohybuje na cca tom istom mieste.Tak som vzal drevennú 13mm.Máme 2diévčatá,no a tie dávajú téj drevennéj na,,frak"...ale drží super.Takže do detských drevo,a na prízemí kompozitnú.
Odpovedať
Profilova fotka
Aké staré (alebo mladé 🙂 ) máte deti?
Odpovedať
@solidway 3roky a 5 mesacne
Odpovedať
@radusko01 my mame teraz v dome drevo, nocna mora, vrzga vsade, nevyspata cela rodina. Takze drevo ja uz nikdy 🙉
Odpovedať
@radusko01 asi zalezi aj od hrubky, ci
Odpovedať
Profilova fotka
@radkakoll to nebude chyba dreva, iba nesprávna montáž. Drevo je TOP
Odpovedať
Profilova fotka
@radkakoll tak to radšej vezmite niečo odolnejšie, kompozit napríklad. Alebo drevo, ak chcete prírodu.. Ale sú aj kompozity z 90% obnoviteľných materiálov, vodeodolné a úplne bez obsahu PVC, škodlivých látok a zmäkčovadiel. Korok je veľmi tichý a teplý, v tom vyhráva, ale asi by museli byť deti "disciplinovanejšie".. Preto odporúčame kompozit. ad Vŕzganie - môže byť aj zlá inštalácia alebo zlé podmienky - nízka vlhkosť. Alebo aj zlý produkt, samozrejme, ale máme skúsenosti, že dobre položené drevo a s adekvátnymi podmienkami nevŕzga..
Odpovedať
@jankazb neviem, mame ho tu 10 rokov, alebo 12, kazdopadne viem, ze drevo nedam.
Odpovedať
Ja som bola pôvodne rozhodnutá pre lepenú korkovú podlahu, ale nakoniec sme kúpili kompozit. A to teda hlavne kvôli 2 veciam: korkovú podlahu treba nalepiť dosť drahým lepidlom (cena+robota) a ešte k tomu, kamarátka mi hovorila, že bola na návšteve u kolegyne, ktorá má korkovú podlahu a deti jej ju prstami vylupujú (keďže je dosť mäkká), takže v nej má kde-tu jamky.... A to teda my pri našich 3 deťoch jednoznačne nemôžeme mať korok 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ podľa mňa do detskej je ideálny kompozit a na to do stredu izby kusový koberec na hranie, ideálne s nízkym vlasom.
Odpovedať
@tinkerbell ono sa to potiera este nejakym lakom, musim to este nastudovat. Proste presne kvoli takymto situaciam
Odpovedať
@radkakoll montáž asi aprávna,skôr bol asi nerovný poter,alebo,, šuviks" podložka.
Odpovedať
@radkakoll ,hrúbky by som sa asi nebál,skôr nivelačka,a riqdná podlozka.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@radkakoll ahoj, znama ma v detskej pre dve deti, ale uz cez 20 rokov... Prijemne, teple, maksie, akurat ked sa nieco farebnejsie vyleje, tak flaky zostanu. V strede koberec Na sprijemnenie izby.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?