Klimatizacia do spojenych miestnosti

Ahojte, do bytu si ideme kupit klimu, problem vidim v tom a ohladne toho sa chcem poradit, aku silnu klimatizaciu kupit, resp. aky vysledok cakat, ked klima bude v obyvacke, ktora je ale spojena s kuchynou (su tam posuvne dvere, ktore su ale stale otvorene) a zaroven su tam este dve chodby, nakres pripajam. Dokopy je to cca 40m2. Neplanujem chladit velmi (nie som velky fanusik klimatizacie a mame male dieta a obavam sa ako to bude znasat), cakam, ze ked bez klimy by som mala 29 stupnov, tak mi postaci, ked schladi na 26. Momentalne rozmyslame nad 3,5kw samsung wind free (kvoli tej funkcii wind free, inak by sme asi kupili daikin).
Odpovedať
Ak kliMu, tak jedine mitsubishi.
Odpovedať
Žalúzie máš? Ak áno aké? Interiérové či exteriérové?
Odpovedať
@toky1 interierove. Odkial nam prichadza do bytu slnko je zapadna strana, kde mame zaskleny balkon,kde nie vsetky okna sa daju otvorit. Na oknach balkona su rolety.
Odpovedať
Ahoj, Midea 3,5kW "breezeless+", totožné funkcie ako wind free, avšak o 220 EUR minimálne lacnejšia pre teba ako koncového zákazníka. -zariadenie nainštalovať do najväčšej izby -vymyslieť riešenie inštalácie tak, aby bola trasa čo najkratšia, ideálne cez stenu (nechceš mať po byte žľab) PS: všetky tieto zariadenia s funkciou "jemný vánok" majú čidlo humidity, ktoré bráni aktivácii uzavretia lamely pokým nie je vlhkosť prostredia zrazená na požadovanú hodnotu. Čiže pocitovo, pri zrážaní teploty je aj tak cítiť chlad - ušetri peniaze, daj si obyčajný model zariadenia, avšak smer vyfukovania vzduchu resp. montáže hnať tam, kde to nebude nikomu prekážať (fotelka, jedálenský stôl, pracovný pult, proste nech fúka mimo miesta kde sa nikto dlhšiu dobu zdržuje). A poznámka ohľadne Mitsubishi, absolútne všetky značky dosahujú obdobnú kvalitu spracovania, avšak paradoxne lacnejšie rady klimatizácii sú často krát lepšie spracované, nakoľko jednotlivým komponentom bola venovaná väčšia pozornosti pri vývoji aby sa dali použiť v rôznych aplikáciach/radách=šetrenie pri vývoji. Schválne, postavte sa pred základný model zariadenia od LG a ich najdrahšiu radu, skúste pohyb lamiel, rôzne otáčky motora ventilátora, tá lacnejšia bude mať tichší chod.
Odpovedať
@marko94 praveze ja s dietatom sa vacsinou zdrziavam v obyvacke alebo kuchyni a v podstate ani nie je miesto, kde by nam prud chladneho vzduchu neprekazal, resp. jedine keby klima bola na opacnej strane ako okno a to je nerealne, davat to tak daleko od vonkajsej jednotky. Ta funkcia odvlhcovania sa nam velmi hodi, pretoze v byte sa nam vlhkost velmi rychlo splha k 60% a viac, jedine ked je sustavne otvorene okno, tak to zide dole na normalnych 40-45, akonahle ho zatvorim, tak sa to uz ide hore, mali sme aj problem s plesnou. A v lete ked budu horucavy, tak okna budu cez den zatvorene, tak ta vlhkost bude velky problem.
Odpovedať
tým pádom Midea Breezeless/Samsung Wind Free. Vyžiadaj si oficiálny cenník od firmy a zľava by mala biť cca 20% z ceny zariadenia. Montáž cez stenu s materiálom 200-300 EUR, záleží od spôsobu osadenia vonkajšej, typ konzoly/podkladových blokov, hrúbku steny a materiál cez ktorý pôjde vrt. Kondenzát si daj samospádom von (ak susedom nebude vadiť) do 4/5 poschodia je to ok, voda nepadá na fasádu.
Odpovedať
Nemyslim ze vsetky klimi dosahuju rovnakej kvality. Pokial funguju mozno. Pri poruche mas s tymi lacnymi iba problemy. Mitsubishi je najvacsi vyrobca tepelnych cerpadiel na svete. Ps: mitsu nie je najdrahsia.
Odpovedať
@lakinooo ano je to jednicka, ale do takeho maleho priestoru staci ktorakolvek ina lacnejsia. Neplanuje sa tu chladit kancelaria ,ani priestor kde sa 50x za hodinu dvere otvoria. Ked len tak v rychlosti pozriem,daikin,samsung napr 700eur na tento priestor, a za usetrenych 300eur si moze dat rodinka vikend wellness. Nerobme zase z toho taku vedu.
Odpovedať
@lakinooo v lete nam vypadla v praci klima Toshiba,prisli majstri...aaa sak vy to mate 12 rokov, to uz ani opravovat sa neoplati. Za hodinku a pol nahodili novu,tusim panasonic, a zas desat rokov mame pokoj,tvrdil. Tym chcem povedat ze do domacich priestorov, na slovenske pocasie, ti staci viacmenej cokolvek, aj tak to skonci tym ze to 'zomrie na starobu'. Osobne mam daikina, cez den nie sme doma,pred prichodom si vychladim,este hodinku pobezi a dost. Cez vikendy napr 3 hod denne,prerusovane. A to rataj jun,jul,august. Teraz,poslednykrat bola zapnuta snad v oktobri,ked som si semtam prikuril. Toto ti zvladne kazda 'lacna' klima.
Odpovedať
Profilova fotka
@miahuhu ako myslíš si že vďaka Windfree sa bude dieťa lepšie znášať s klimatizáciou ? Asi nie, windfree síce zabezpečuje chladenie bez "prievanu" ale jeho účinnosť je nižšia ako bežné fúkanie a navyše chlad padá pomaly dolu k podlahe a chladí miestnosť od spodu - čo znamená, že dole bude fakt chladno a hore bude teplo. To pre dieťa určite nie je najlepšie pretože je pravdepodobne nižšieho vzrastu alebo ešte chodí po 4roch. Ak chcete klimatizáciu na to aby vychladila miestnosť a zabezpečila tepelný komfort, tak treba riešiť prioritne funkcie - ktorú má aj windfree od samsungu, a to fúkanie. Dôležité je aby sa fúkaním premiešaval chladný vzduch s teplým a ochladzoval fúkaním čo najväčšie množstvo vzduchu v miestnosti, takže na to aby klimatizácia fungovala efektívne, nemôže prdieť vzduch cez perforácie ale musí ho fúkať a prefúknuť čo najväčší objem m3 vzduchu v danej miestnosti.
Odpovedať
Ja som wind free od samsungu mal v byte. Polhodinku pred príchodom z práce domov som ju zapol cez appku na bomby. Keď som došiel domov, byt bol už vychladený a prepol som ju do módu wind free. Vtedy klima už len udržiavala ochladený priestor na rovnakej príjemnej teplote. Ale je pravda, že nie som metrové decko, ktoré by to vrstvenie teplôt mohlo vnímať inak ako dospelý. Môžem ale povedať, že vnútornú jednotku som mal v spálni nad posteľou a keď som na nej ležal, tak som necítil prúdenie vzduchu. Čo bolo tiež fajn - bola tichá, aj v noci vyslovene na prahu počuteľnosti. Určite viac bolo počuť ruch z ulice cez zatvorené okno ako klimu.
Odpovedať
Dakujem za reakcie, to premiesavanie vzduchu je velmi dobry postreh. Ale teda zakladna otazka staci nam na nasu rozlohu a rozlozenie miestnosti 3,5kw alebo mame kupit radsej 5kw?
Odpovedať
Článok sa načítava...
3,5 by mala výkonovo stačiť ak nechceš chladiť na 20° keď budú vonku tridsiatky a vedia ti ju napojiť na obyčajnú el. zásuvku, ani by nemusela ísť na vlastný istič pretože by nemala mať väčší odber ako 2,2kW. 5kW má až do 3,8kW. Ak sa mýlim opravte ma.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?