Dlazba alebo laminát?

Pre a proti? Čo máte dlažbu išli by ste do toho znovu? Alebo by ste zvolili inú podlahu. Dlažba sa mi veľmi páči ale s praktického hľadiska? Neobija sa to v kuchyni (pri páde) nesmyka sa to?pripadne údržba Mame všade iba laminát a dlažbou by som chcela pokryť obývačku kuchyňu a jedáleň... Vaše názory? Ďakujem
Odpovedať
Mam dlazbu a dala by som zas. A ked nie dlazbu, tak drevo. Mame marazzi treverkway, uz mi popadalo kade co ale drzi, nesmyka sa na nej, na udrzbu uplna pohoda, aj na prestup tepla. V izbach sme mali laminat a po 4 rokoch letel a dali sme tiez dlazbu
Odpovedať
A nieje to moc chladné cez leto?
Odpovedať
@pinacolada19 je to takmer to iste, ked som sa postavila jednou nohou na laminat a druhou na dlazbu
Odpovedať
Som obkladac. Ale dlažbu bez podlahového kúrenia by som si do kuchyne nedal. (samozrejme nevidím dôvod ju vykurovať len kvôli tomu ze tam varím a stojím na nej len kvôli tomu aby mi nebola zima na nohy) Ja mam doma dlažbu iba v chodbe. A v kuchyni mam vinylovu podlahu. Po dome chodím v ponožkách. Takže za mňa dlazba jednoznačne nie kvôli chladu.
Odpovedať
@zuzcek1988 to je blbosť. Tepelný odpor týchto materiálov je odlišný. Keď zmerate teplotu oboch typov podláh, tak môže byt ta istá. Problém je ten ze dlazba viac ťahá teplotu z vašej nohy ako laminát a preto je "chladná". To ze vám sa zdá ze je to to iste, tak to len kvôli tomu ze ste si na ten chlad zvykli a nieje vám zima na nohy. Jednoducho dlazba je a bude "studena" ci je to taka ci taka značka. A ci je to gres, porcelán, alebo keramika. Dlazba je studená. Samozrejme výhoda je jednoznačne odolnosť a nevadí jej vlhkosť. Ja mam radšej ale teplo.
Odpovedať
@pinacolada19 Laminat mozte vymenit.
Odpovedať
@pinacolada19 Žiadny laminát. Drevenú !
Odpovedať
@midsvk niektorí argumentujú, že dlažba pri podlahovou kúrenie akumuluje teplo, to by mohla byť tiež vyhoda
Odpovedať
@midsvk ved ja sa nehadam. Ale ked porovnam dlazbu a laminat, tak za mna jednoznacne dlazba. V lete prijemne chladna a v zime teplucka, samozrejme na podlahovom kureni, bez neho si dlazbu predstavit neviem. Je tu kopa tem na vyber podlahy, kazdy preferuje nieco ine
Odpovedať
Profilova fotka
Pri kvalitne zaizolovanom dome a v kombinácii s podlahovým vykurovaním to v mojom prípade vidím na dlažbu . Ak by tam nebola podlahovka , tak drevo. Dávať pri podlahovke krytinu , ktorá funguje ako izolant mi príde zbytočné, ale koľko ľudí, toľko názorov.
Odpovedať
@vladohe nedávaš si na podlahu 10cm polystyrénu. To by bol izolant. 1cm plávačky s podložkou je nič.
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 Ale veď to je vporiadku , nikomu nič nevnucujem, len som napísal ako si to spravím ja . Každý materiál má iné hodnoty prestupu tepla . tak načo to teplo zbytočne brzdiť. Keď znížiš teplotu v interieri o 1 stupeň , ušetríš 6% energie na výrobu tepla. Rozdielne materiály vytvárajú určite podobný efekt. Keď bude pod poterom 18cm polystyrénu tak hádam tá dlažba v lete nebude až taká chladná 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Pri dlazbe su pre mna dve nevyhody, to ze je chladna pokial nie je podlahove kurenie a tiez zase ked nieco padne na dlazbu a odlupne sa z nej tak to treba vymenit, zatialco pri laminate to nemusis, lebo castokrat na nom nic nevidiet
Odpovedať
Profilova fotka
Potom by ešte pripadal za zváženie vinyl. Celoplošne lepiaci má len 2mm a už keď som pri ňom , tak len čisto zo zvedavosti by ma zaujímalo, ako by sa správal v kúpelni ako na podlahe , tak aj na stenách z dlhodobého hľadiska .
Odpovedať
@vladohe Dlažba je vždy studená, aj pri zapnutom kúreni nieje stále teplá. Pri dobre zaizolovanom dome viac podlaha nekúri ako kúri.
Odpovedať
Aj u nás máme dlažbu len na najnutnejších miestach, je chladná, tvrdá,pre mňa nepríjemná. Podlahovka ju neprehreje natrvalo a ani nejako výrazne. Ale zase sa netreba báť, že sa v kuchyni otlčie. Pri páde hrnca z výšky ostala gresová dlažba bez porušenia, ale hrniec sa prehol. Laminát je príjemnejší, na pocit teplejší. Vydrží chvíľu aj vyliaty nápoj a pod. Teda do izieb by som dala laminát/drevo/vynil a tam, kde je riziko rozliatia tak dlažbu. Ale fakt minimum.
Odpovedať
My mame dlazbu cely spodok a vrch laminatovu podlahu.a teda teraz ked je pustene kurenie rozdiel riadny oproti podlahe.dlazba tepla podlaha oproti dlazbe studena... Ja som spokojny s dlazbou
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren Ono pri dobre zaizolovanom dome treba aj správne kúrenie navrhnúť , tak aby tam nebolo o pol kilometra viac rúrok ako tam má byť 🙂 Ale máš pravdu, domy dobre izolujeme preto, aby kúrenie bežalo čo najmenej.
Odpovedať
@vladohe Mne sa v zime ani pri celodennom mraze cez deň, keď zasvieti slnko podlahovka nezapne. Ale ja s tým problém nemám. Dlažbu mám len na chodbe, WC a v kúpelní. V izbách mám drevenú podlahu a to je iná liga.
Odpovedať
@vladohe bude. Polystyrén ju nezohreje. Pre teba OK, neviem či máš malé deti ale pre ne to nie je bohviečo.
Odpovedať
@pinacolada19 zalezi aj od toho, ci mas podlahove kurenie. ak mas, tak by som kludne siel aj do dlazby. ak nie, tak radsej laminat alebo drevennu podlahu
Odpovedať
@pinacolada19 my mame vsade dlazbu a v pohodicke, ziadny problem. Smykat sa nam nesmyka a kedze mame podlahove kurenie, tak je prijemna na pocit, kedze je tepla. A v lete zase chladna, ked je teplo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?