Dávajú sa dnes ešte klasické záclony a závesy?

Zobraz úvodný príspevok
nosia sa dnes ešte klasické záclony a závesy, alebo sú modernejšie ich obdoby, ako japonské steny, žalúzie, rímske rolety...alebo možno holé okná...aký je Váš názor?
Odpovedať
1
2
Ahojte, nevedel by mi niekto poradit- kolko budem potrebovat priblizne hacikov na zaclony a zavesy- su na nich nasite riasiace pasky, budu v kolajnickach. Pozerala som ze napr. na okno cca 3 m siroke (zaclony mam 2x3m, a zavesy tiez 2x3m- tie sa nariasia)- mi to vychadza spolu 140 hacikov, co mi pride malo- vlastne 35 hacikov na kazdy kus latky. Pozerala som tu usitu zaclonu a putiek je tam strasne vela. Som zvedava ako to budem vesat =-) Nech to aj nejako vyzera... Inak, najskor si navleciete haciky na zaclonu a potom to takto dokopy navleciete na kolajky, ci navleciete haciky na kolajky a potom vesiate na to zaclonu ako za starych cias? Dakujem pekne.
Odpovedať
@maminecka2 záclonu a záves si rovnomerne narias na potrebnú šírku podľa šírky okna, potom daj na uška háčiky, každých cca 10 cm postačuje 1 ks a potom ich dáš na koľajničky.. je to lepšie, ako vešať hore so so zdvihnutými rukami
Odpovedať
@maminecka2 putka su na husto aby sa dali zavesit pekne rovnomerne, bohate staci hacik kazdych 10 cm. Pri pevnom riaseni a jemnej zaclone aj na 15 cm.
Odpovedať
Tak ako píšu, nachystajte si to dole nariasit ako husto si predstavujete dať háčiky a potom vešať... Ja som mala háčiky plastové, dávala som ich iba prvý krát, aj som s tým záclony aj zavesy prala. Potom len zavesiť.
Odpovedať
@janetbla @zita19 @mishkabb Dakujem vam baby pekne za rady. Budem sa bavkat :-) A co by ste poradili- pred prvym zavesenim prat? Pani mi odporucila len namocit do avivaze. Asi nie je speci na zaclony, kupim podla vone? Uz netusim, odkedy mam deti avivaz sme uplne zrusili. A postup prace- namocim (s uz nastelovanymi hacikmi, nariasene, pripravene), potom asi bez vykrucania v pracke- len jemne v rukach- mokre zavesim, necham uschnut a ak budu moc pokrcene- zvesim, vyzehlim a opat zavesim? Prepacte ze sa pytam ako ...ona x-) ale netusiiiim. Kedysi pred 100 rokmi bolo vsetko akosi ine :-) Dakujem pekne.
Odpovedať
@maminecka2 ja ani na zaclony nepouzivam avivaz, takze to nie je vobec nutne. Novu staci namocit, nechat odtiect nad vanou ak ked je este mierne vlhka zavesit. Prat na jemnom programe bez zmykania a zas nechat odtiect a vlhke zavesit aleby vyzmykat na nizkych otackach a zavesit hned
Odpovedať
@zita19 Dakujem
Odpovedať
Urcite ich zbytocne nenamacaj a neper... ja osobne pouzivam klasicky prach na jemne pradlo a periem na programe na zaclony, tj skoro bez zmykania, ale uz z nich netecie, jemny program.. aj zavesy tak periem. Hned mokre mokre vesiam, zehlim len zavesy, zaclony sa mi este nepokrcili nikdy, ale periem ich po jednej. Na vytrazky a male zaclonky sa mi velmi osvedcil skrob :D staromodne ale spickove... mozno vyskusam na velku zaclonu, ked sa ich konecne dozijem :DD namoci sa to, necha odtiect, ususit.. musela som to aj prezehlit po ususeni. Ale drzi to uzasne :D Podla mna ti odporucila avivaz bud kvoli elektrizovaniu(?) alebo kvoli voni.. lebo to prevonia. Inak neviem preco, ak nie su spinave, ze ich treba prat :)
Odpovedať
@mishkabb Dakujem. Asi to myslela kvoli tej statickej elektrine, predsa len je to umelina. Rozmyslam ako to urobim, lebo sa ideme stahovat a uz pri nastahovani to potrebujem mat zavesene- kvoli susedom... Momentalne nam vidno uplne vsade, vsetci maju dokonaly prehlad kde mam rebrik apod..... :-D A pracku mam este v starom byte, tu zatial nemozem pustit do noveho (pri troch detoch) :-) Ale kedze nemam uz cas absolutne na nic tak to zrejme nakoniec skonci tak ze to len povesiam ako je a po prestahovani budem postupne po jednej prat a zehlit a riesit- vidim to tak najskor na vianocne upratovanie x-) Ale tesim sa ked si ich konecne zavesim, na tu utulnost :-) Teraz sme byvali 9 rokov len so zaluziami, tak sa tesim na zmenu. (Ak sa dozijem...)
Odpovedať
Podla mna sa tym nezaoberaj, zaves a hotovo.. na vianoce operies :D a uvidis :)
Odpovedať
@maminecka2 kasli na to, namoc do kybla, nechaj odtiect na zahrade alebo v sprcjaci ci nad vanou a ked z nich prestane kvapkat zaves. Kym pridu Vianoce, tak ich aj tak operies.
Odpovedať
@zita19 @mishkabb Diky baby. A ked nie tieto Vianoce, tak tie dalsie :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Baby, este mi povedzte- ked mate dlhe zaclony, ktore prekryvaju radiatory- ked kurite nejako ich davate bokom aby neprekryvali radiator? Alebo netreba? Lebo moc pekne to nebude, tak neviem. Dik.
Odpovedať
Profilova fotka
@maminecka2 ked som mala radiatory davala som na vykurovaciu sezonu zaclony kratke.
Odpovedať
@maminecka2 nic som s tym nerobila
Odpovedať
@maminecka2 u nás to bolo tak, že žena kúpila nejaké spony a sme záclony dali do nich a bokom. Účel to splnilo, alebo potom ísť do krátkych. U nás žene sa proste páčia dlhé a o iných nechce ani počuť, tak to musela nejako vyriešiť ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Je to vec vkusu ženy ale podľa mňa záclony a závesy nikdy neumrú a vždy sa budú dávať. Je to pekný dizajnový kúsok. Samozrejme, že už skôr jednoduché a jednofarebné ale stále sú to záclony a závesy
Odpovedať
no,ja tiez prave riesim dilemu zaclony a zavesy do obyvacky..Najskor som chcela zaclonu a zavesy,aby pasovali k interieru a sedacke.Potom ma ale napadlo,ze ci nebude stacit len zaclona-na tmu mame zaluzie vnutorne...ze zaves dam len dekoracny,taky len po stranach.No a asi konecna verzia je,ze zavesy asi nedam vobec a dam len zaclonu-v lete dlhu a v zime kratku...este vybrat vzor.Mozno bude hladka...Aspon budem mat menej prania a menej prachu ;-)
Odpovedať
my nemáme záclony a závesy už 12 rokov :). Ani ich obdobu - len žalúzie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Máte skúsenosti so zatemňovacím závesmi? Videla som sa na Goldea.sk
Odpovedať
@jankaterova zatemnovacich zavesov je kvantum, dnes uz su take moznosti, ze dovidenia.. my sme kupovali aj v ikei, aj v jysku, aj cez nejaky eshop a vsetky su fajn, rozdiely boli max v cene..
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?