Ako na cierny nabytok?

Vie mi niekto prosim poradit akym sposobom realizovat cierny nabytok? Konkretne stupnice z duboveho masivu a skrinky z dubovej dyhy a stol z duboveho masivu. Musi sa to dat nastriekat? Alebo staci pouzit nejaky nater? Ak nater, aky prosim? Aby to bolo samozrejme odolne, hlavne na schodove stupnice. Pripajam obrazky comu by sa to malo podobat. Dik
Odpovedať
Ak ma ostat zachovana struktura dreva tak obrusit lak, namorit a prelakovat alebo pouzit tonovanu lazuru. Pri masive je to v pohode, ale pri dyhe treba byt obzvlast opatrny pri bruseni.
Odpovedať
vyzera to paradne aj ja suhlasim, ze vybrusit a namorit alebo nejaky pekny lak dat 🙂 pri masive by som sa toho neobavala 🙂
Odpovedať
presne tak, vsetko je to o tom, ci chces ponechat ak samotnu kresbu dreva alebo ni. ak hej, tak jedine namorit a potom nasledne zalakovat. vyzera to vsak paradne, to musim ponechat
Odpovedať
A striekať by si to chcel čím? Lebo podľa mňa to je zbytočné celkom, ak chceš teda zanechať podstatu dreva 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
striekat nie. ako podla mna by to bolo potom uz len cierne, kedze asi jedna vrstva by nebola stacia. ja by som ho namoril
Odpovedať
No len cim namorit a cim nalakovat? Lebo je napr osmo 3590 olej cierjy, len ci sa moze na to pouzit polyuretanovy lak alebo aky ano a aky nie. Alebo na akej baze ma byt moridlo a lak. Co sa tyka vzhladu, chcem aby vynikla kresbs dreva.
Odpovedať
s osmom by som na dyhu nesla, skor liehove moridlo a potom uz mozes nalakovat cim chces. Na schodnice mozes pouzit aj tonovany olej alebo tonovany vosk. Podmienka je, ze sa dobrusis na hole drevo aj pri dyhe aj pri masive. Inac to budes mat flakate
Odpovedať
@zita19 bolo mi poradene pouzit acetonove cierne moridlo napr Milesi a a to polyuretanovy lak.. Dnes idem pozret vzorku a kupim si 0,5l modridla a odskusam to so stolarom.
Odpovedať
Profilova fotka
Teraz je riadne moderny hocijaky cierny nabytok a doplnky co si tak vsimam. A sranda ze kedysi ked boli moderne velke tmave obyvackove steny tak pri tej predstave ich dnes ani nikto nechce, ze to bolo hrozne. 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@lubomird to bude asi najlepšie a daný stolár ti nevedel viac poradiť?
Odpovedať
Takto by to malo byt.
Odpovedať
.
Odpovedať
Článok sa načítava...
akoze vyzera to pekne len si neviem predstavit z toho stale utierat prach.
Odpovedať
Profilova fotka
Prach na to bude sadať rovnako ako na nábytok hocijakej inej farby. Akurát, že tu ho bude o niečo viac vidno. Bude aspoň poznať, ako často sa upratuje 😄
Odpovedať
Moc sa mi to paci, vyzera to proste skvelo. A tak prach je vsade vidno, takze si myslim, ze to bude v pohode
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?