Aké široké ste si dali parapety?

4. feb 201470

Baby prosím vás, aké široké ste si dali parapety? V byte máme 13cm, čo je strašne málinko. Do domu planujem 20 cm vnútorné a 25 cm vonkajšie. Nebudú malé? Zasa nechcem aby moc trčali. Aké mate vy?
A druhá otázka, ako ste vyriešili dvere. Okná planujem dvojfarebné, ale rozmyšlam, ze keď interierové dvere budú hnedé, dám aj vchodové dvere z vnútornej strany hnedé.

 • @netswan  My sme dali okna zvonka hnede a zvnutra biele, iba vchodove dvere su obojstranne hnede. koli tomu ze aj interierove dvere chceme hnede. Parapety sme zatial neriesili.

 • Veď to, ešte som neni celkom rozhodnutá, aké dám interiérové dvere. Aj nad bielou uvažujem. Ale zasa bude viac vyplní, lebo vchodové iné, na izby iné a este máme dvere z garáži do chodby, a aj na tie plánujem dať plastové. Takže budú tiež iné

 • @netswan "Baby prosím vás, aké široké ste si dali parapety? V byte máme 13cm, čo je strašne málinko. Do domu planujem 20 cm vnútorné a 25 cm vonkajšie. Nebudú malé? Zasa nechcem aby moc trčali. Aké mate vy?" .................................................... nezalezi to aj od hrubky steny?

 • Sponzor fóra
 • my máme nacenené vnutorne 20 aj 25cm a vonkajšie 18 a 20cm, dáme si určite vnutorné 20cm a vonkajšie asi aj širšie, lebo budeme mať zateplenie 20cm.

 • ja dám ext 250mm (pre plánovaný EPS 200mm) a int 200mm

 • Citat z clanku ohladom rosenia okien:
  Nastáva potom situácia, keď šírka vonkajšieho ostenia je 10 - 13 cm a vnútorného ostenia až 30 - 35 cm, s tým spojený je problém širokej vnútornej parapetnej dosky (paradoxne - to je nezriedka požiadavka „gazdinej“, aby mala miesto na kvety)

  Link: http://variant.sk/zaujimavosti-platove-okna/rosenie-plastovych-okien

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Ak vás oslovili moje vizualizácie a návrhy, neváhajte ma kontaktovať. Spolu pre vás vytvoríme jedinečné miesto zvané DOMOV.
  ponúkam výrobu nábytku na mieru od zamerania až po monáž.taktiež pokladka plavajúcich podlách a osádzanie dverý
  Naša firma ponúka produkty v oblasti interiérového designu. Prioritou našej firmy je kvalita, dodržanie termínov a najmä spokojnosť zákazníkov.
  Články od našich partnerov
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Ultratenká izolácia Kingspan – Najúčinnejšia tepelná ochrana
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov