Výroba brikiet?

Čaute fušeri. Mám doma milión ton papiera. Do zberu ho dávať nechcem, lebo to sa treba prosiť, skladať to, viazať a dostanem za to toaletny papier. Nemám záujem. Napadlo ma, či by sa z toho nedali nejakým obdivuhodným spôsobom vytvoriť napr. brikety do peca. Mám k dispozícií aj piliny. Mal som jednu dobu aj nejakú lisovačku na brikety, ale stála za prd. Lepšie mi to bolo stisnuť v rukách (voda + papierové rezance + piliny), stisnem v ruke a suším a suším do nepríčetna... Len by som potreboval dať nejaký návrh, ako celý ten papier rozmixovať, alebo čo, lebo štandardné skartovačky sú o ničom, všetko sa tam zasekáva, dá sa dávať po 5 papieroch naraz, kartón mi to nezožere... Jak na to, aby som neošalel?
Odpovedať
Profilova fotka
Nejaky drvic ... pomiesit s pilinami a peletkovac. Kamos si tak vyraba peletky zo stolarakych odrezkov.
Odpovedať
Potreboval by si drvic a lis potom na to, na internete je toho vela. Nasiel som narychlo briklis, ale otazne je kolko si ochotny investovat, ale je pravda ze na drvenie kartona potrebujes aj vykon. Ako vravim plny net toho.
Odpovedať
@ascedant Čiže mam hľadať drvič kartona a papiera?
Odpovedať
@arcticcode Mám obavy, že letákový papier, ako aj vo všeobecnosti ten hladký kriedovaný, nebude lisovaný moc držať a bude sa rozpadať. Navyše, do terajších bežne používaných papierov už pri ich výrobe "niečo" miešajú a papier nechce horieť tak ako inokedy. Vraj z titulu bezpečnosti. Ani kancelársky nehorí tak ako horel kedysi.
Odpovedať
@petersd Veru... len čo s toľkym papierom... och. Na oštaru všetky tie letaky a blbosti...
Odpovedať
@arcticcode bez starosti triediť do zberu, no papier ti horieť nebude ani lisovaný , musela by byť vysoká teplota tú získať s iného zdroja
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@arcticcode Ahoj, nevesaj hlavu, papier staci namocit do vody a rozslahas ho na kasicku. Staci karton alebo letaky namocit do nejakeho suda, on zmakne a potom sa to da krasne rozslahat. Ja som si spolu s otcom vyrobil jednoduchy lis na domace brikety. Lisujem to pomocou 2t zdvihaku, piliny miesam 1:1 s papierovou kasou. Ked je po ruke uholny prach, tak robim cierne brikety - 2 fangle papiera + 1 fangla prachu + 1 fangla pilin. Drzi to pokope super, ci uz pouzijem karton, letaky alebo hociaky odpadovy papier z potravin. Na rozslahanie papiera som si kupil toto: https://gabeko.sk/nastroje-a-prisluse... Mixuje to jak blazon. Brikety lisujem valcove s priemerom 11cm a dlzkou 10 az 15cm, postupne ich susim v regaloch. Kurit som s tym este neskusal, ale je na to velmi dobry ohlas, tak uvidime. Ale po minule roky som piliny spaloval spolu s uholnymi briketami, toto sa bude lepsie prikladat.
Odpovedať
Otázka je či sa to oplatí, z papiera je pomerne dosť popola.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?