Vlastné upnutie koliesok na kočík

Ahojte. Chcel by som si domácu verziu kočíka prerobiť na terénnu. Máme špeciálny kočík s malými kolieskami na doma ale rám je univerzálny, pripravený aj na veľké kolesá. Podstavu tvorí obdĺžnik zo štvorhranných trubiek s otvormi pripravenými na upevnenie aj terénnych kolies. Šírka štvorhranu – 30mm, priemer otvoru 16mm. Za tie originálne štyri kolesá chcú €270 takže by som radšej kúpil kolieska na bicykel alebo iný kočík a pripevnil ich na náš. Ale neviem vymyslieť to upnutie. Vedel by niekto poradiť? https://www.eraj.sk/http-/www-eraj-sk...
Odpovedať
@jan1578 Ta akože keď kočik stoji dvojku, tak je uplne normalne, že kolieska stoja 270€. A nahradna duša do kolesa určite stoji aspoň 50 ečka ne? 😄 To je dajaky iKočik asi od eplu. 😄 No a teraz k veci. Bicyklove kolieska tam len tak ľahko nedáš... prečo? Lebo oni vyžadujú upnutie z oboch strán, tak je robený ten náboj, ložiska aj celé to teleso. Skús možno popozerať nejaké iné kolieska - vozíkové, teda také, čo majú upnutie len z jednej strany. Nasledujúci príklad je samozrejme grcka, ktorú na kočiar nedáš, ale niečo v tom duchu by sa na nete určite našlo: https://images.kkeu.de/is/image/BEG/K... Čiže v podstate potrebuješ, aby to malo dieru s ložiškom, daš cez to šrubku, z druhej strany železa podložku, maticu a vystarane. Možno bude treba zabezpečiť dajakú dilatáciu, aby ti guma nešuchala o kočiar, ja som to riešil tak, že som prevrtal maticu príslušnej veľkosti tak, aby som zničil závit a treba poriadne nakydať vazeliny. A hurá do tatier.
Odpovedať
@arcticcode "" aby som zničil závit a treba poriadne nakydať vazeliny. A hurá do tatier.""" Jasné je že v tomto teple vazelína bude držať a nevytečie a nebude robiť vozík rodine hanbu.... 😄 😄 😄 A poďme do Tatier nech nevidia ako tečie vazelína.. 🤔
Odpovedať
@jan1578 ja mám veľmi rád univerzálne veci.. Napríklad taký švajčiarsky nožík.. je tam pílka, otvárač na konzervy, nožničky, nožík, vývrtka, no skrátka ppči veľa užitočných nástrojov v jednom.. Pre prípad potreby ho hodím do ruksaku, lebo človek nikdy nevie... Ale dpc, doma som ho vživote nepoužil. Lebo nechty si ostrihám nožničkami, steak nakrájam riadnym nožom, fľašku burgundu otvorím origoš vývrtkou a ten kus dreva pretnem sekerou, alebo vytiahnem motorovku. Improvizácia je fajn v núdzovom režime a je obdivuhodná. Ale používať vec presne k tomu, na čo je určená, je úplne iná liga. Skrátka neteba nič opravovať, vymýšľať, experimentovať.. Mám kočík do terénu, vydrží v teréne.. Mám kočík do mesta, vydrží v meste.. Ak to podvozok a konštrukcia dovolí, kúpiš si kolesá do terénu, ale prerábať bicyklové ložiskové stredy na segerový úpon bezložiskovej osky kočíka, je blbosť. Vymyslel a vyrobil som veľa všakovakých inštrumentov na ktoré som pyšný, ale takúto blbosť by som fakt neriešil. Ak sú tie kolesá v predaji, tak si ich kúp. Ale v tomto prípade sa neoplatí experimentovať.
Odpovedať
@technik007 Ty čo si zase vypil?
Odpovedať
@zicher Musim trošku namietať. My sme s manželkou denne s kočiarom najazdili aj 30 km (15km ja, 15 ona), ešte v začiatkoch a na jedno dieťa sme zničili 3 kočiare, určene do mesta. Chodili sme len po meste samozrejme, po asfalte. Moja mamka si robila srandu, že ona tri deti vychovala na jednom kočiari a my na jedno dieťa tri kočiare. No to je síce fakt, ale moja mamka s kočiarom za mesiac prešla toľko, čo my za deň. Takže asi tak. A typické poruchy? Odtrhavanie železa. Defetky, rozpadnuté ložiská na kolesách a pod. To trhanie železa je pre mňa uplne nepochopiteľne. Tiež som potom kadejak šaškoval a spájal zavitovými tyčami a pod. 😄
Odpovedať
@arcticcode To si si mal dať takú otázku sebe.... 🤔 😄
Odpovedať
@technik007 Ja nepijem, len kurim jak turek
Odpovedať
@arcticcode Vraví sa tomu, že kúrim ako lokomotíva.... 😄
Odpovedať
@technik007 s tým prirovnávaním kúrenia by som bol opatrný.. Obdivuhodné a celkom inšpiratívne by to bolo, keby si bol(a) žena.. Ale v úplne inej metafore.
Odpovedať
@zicher ...že na to čo Ty myslíš hneď.... 😢 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Otvorim nejake inzeraty a pozriem nejaky nahradny kociar za tu sumu 😄
Odpovedať
Ďakujem. Takú odozvu som ani nečakal. Pouvažujem nad tými vozíkovými kolieskami. Ďakujem @arcticcode. @zlcher, tvoja rada má tiež niečo do seba. Tak ešte uvidím. Každopádne ďakujem všetkým za rady.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?