Slonia noha

Zdravím, sú tu pestovatelia Slonej nohy? Mám na nej suché konce listov 😒 obstrihavam ich, ale zachvilu nebudú žiadne listy 🤦 Mal s tym niekto tiez problém? Polievam 1xmesacne a rosim 1x týždenne 🤷
Odpovedať
Moja ma pernamentne suche konce listov ale nikdy neprisla o vsetky listy, a to ma uz hadam 20 rokov. Ma dobry substrat? Mal by to byt substrat pre sukulenty, v zime polievat malo, na jar, ked zacina obdobie rastu polievam castejsie a strcim jej par hnojivych tyciniek do kvetinaca, inac je odkazana sama na seba. A nikdy som ju nerosila.
Odpovedať
bolo by fajn, ak by si sem pridala fotku, lepsie by sa tak urcovalo, v com moze byt problem. osobne by som ju skusila presadit do novej zeme
Odpovedať
Tento problém máme aj my s ňou. Žena povedala, že ju už vyhodí, lebo neustále začnú niektoré listy uschýnať. A je jedno, že kde je, koľko sa polieva. Možno by pomohlo nejaké hnojivo.
Odpovedať
@mata099 zrejme tvoje rosenie raz tyzdenne nie je dostacujuce a potrebuje vyssiu vzdusnu vlhkost, su dve moznosti - alebo ju budes pestovat ako hydroponiu (resp. pestovat vo vode - u mna to velmi pomohlo lopatkovcu ktory mal tiez obdobny problem) alebo das pod kvetinac misku s okruhlikmi a budes ich zalievat vodou tak aby stali vo vode ale kvetinac bol nad nimi a ten uz vo vode stat nemoze, ta voda sa bude sama odparovat a tym padom netreba rosit (mam tak strelitziu, zatial sa nestazuje)
Odpovedať
@mata099 pre lepsiu predstavivost 😉
Odpovedať
Mam ju uz 5 rokov, suche konce mala vzdy, nerosim vobec, polievam asi kazde 2 tyzdne. Skus nestrihat tie suche casti a castejsie polievat. Skontroluj ci nema skodcov, pripadne presad do hlineneho kvetinaca.
Odpovedať
Slonia noha je sukulent pochadzajuci z polopusti v Mexiku. Tej suchy vzduch nevadi ani omylom, jej nevadi ani 3 mesiace nepoliat. Od prirody je nastavena na to aby setrila vodu v zhrubnutom kmeni a prirodzene sa zbavuje listov aby znizila vypar a mala vodu pre tie najmladsie. Potrebuje kaktusovy substrat a minimalny objem zeminy.
Odpovedať
Moja 30 ročná, suché konce listov ma od mala, neriešim. Ak uschne celý list vylupnem ho
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?