Pokosová píla s pojazdom - Einhell alebo Güde?

Prosim vas ktoru si kupit pokosovu pilu s pojazdom rozhodujem sa medzi Einhell TC-SM 2131 Dual (121 eur Alebo GÜDE PÍLA RADIÁLNA KAPOVACIA GRK 190/150 (113 eur) Alebo poradte ine vyskusane znacky v podobnej cenovej kategorii. Budem to pouzivat pri praci okolo domu(hoby) Priklanam sa ku pile güde s dovodu kupe v kamennej predajni a jednoduchsej reklamaci v pripade potreby
Odpovedať
@dibko no ja tu gude mam ale nastavenie uhlov nie je presne treba sa s tym vzdy pohrat ked napr pilim 90 uhly napr. nejaky ram, ziadna yhra ale na doma je to v poho :) a vymena kotuca tiez nie je taka jednoducha, zly pristup k upnutiu je tam atd.
Odpovedať
Profilova fotka
Tieto hobby sú skoro všetky rovnaké, ja mám nejakú starú Einhell a bolo to asi najpoužívanejšie náradie čo som na stavbe mal (skracovanie tatranských proflov - podbitie, poschodie, garáž, rezanie plávajúcej podlahy, skracovanie odpadového dreva do kachlí atď...). Požičiaval som ju aj v rodine a zatiaľ stačilo len nabrúsiť kotúč, ide stále ako hodinky 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som ti skor odporucil nieco s vacsim kotucom. Teraz je myslim http://products.einhell.hu/hu_en/stat... v OBI za 130€. Ak majstrujes castejsie, niekedy treba rezat hrubsie hranoly a vtedy sa to velmi hodi :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dibko v tejto kategori je to jedno.. pozri si parametre vysky/sirky prerezu... nastavenie uhlov bude problematicke u oboch.. este by som riesil mozno "soft start"
Odpovedať
@dibko ja mam tuto Einhell, ale bez pojazdu. Uhly presne, kotuc sa meni v pohodke. U mna spokojnost.
Odpovedať
@megdesign a bez pojazdu aku max dosku odpilis?
Odpovedať
@dibko no nie nejaku extra siroku. Plavajucu podlahu urcite nie. Ale prioritne som to kupoval ako pokosovu pilu. Na siroke laty mam okruznu pilu.
Odpovedať
@megdesign Okey diky ja som si povedal ze ked uz tak s pojazdom. Idmem do tej güde zrejme
Odpovedať
Profilova fotka
Mne celku dobre slúži parkside https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Kap...
Odpovedať
@logo22 nadtym dom rozmyslal ako prve ale co ked nieje v ponuke a eshop na slovensku nieje
Odpovedať
@logo22 Lidl ju z mesiaca na mesiac zdrazel z 99 na 149E, cize uz je mimo hry, pricom je to rovnaky vyrobok ako ta Einhelka, takze by som kupil tu.
Odpovedať
Ja by som doporučoval Evolution R255 SMS. Tento rok som ju kúpil k podbitiu. Výhoda je že s jedným kotúčom narežeš všetko, čo bolo hlavne pre mňa výhodou keďže som súčasne rezal hliníkove profily a drevené hranoly. Rezal som s ňou aj odkvapové zvody 100-ky. Dokúpim k tomu ešte diamantový kotúč a bude použiteľná aj k pokládke bet. dlažby na dorezy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@engineerr to s tym jednym kotucom narezes vsetko je len marketing. Mam ho a odrezal som par kovovych profilov a kotuc bol v xxx :). Ako narezes vsetko, ale nic poriadne :)
Odpovedať
@majkoj železo som s ním veru ešte nepílil. Ale hliníku s drevom sa napílil dosť a ide stále dobre. Na železo by som keď tak dokúpil originál kotúč na to určený. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@engineerr Tak ako píše majkoj. Unoverzálny kotúč je k ničomu. Reže všetko, ale nič poriadne. Mne sa raz stalo, že som bol lenivý meniť v 230mm rozbrusovačke diamantový segmentový kotúč, ktorým som rezal betón, lebo som potreboval odrezať drevený hranol. Však čo... jeden 50mm hranol. Odrezal som ho, ale ten kotúč som mohol vyhodiť. Do betónu už ani len škrabanec nespravil. :-)
Odpovedať
@jamk1 Nechápem, akože nič poriadne ? Aké problémy to robilo ? Ja nemám takú skúsenosť. Hliník odreže neporovnateľne lepšie ako uhlová brúska v kombinácií s kotúčom na hliník. A drevo reže trošičku horšie ako Makita DHS 680, aj to len pri konci keď kotúč vychádza z dreva, inak je zvyšok rezu úplne porovnateľný. Rezal som s ním hliníkové odkvapové rúry priemeru 100 mm. Presný rovný / kolmý rez bez potreby začisťovať. Rovnako som ho použil na plastové kanalizačné rúry, to bolo tiež v poriadku.
Odpovedať
Profilova fotka
@engineerr aj obycajny kotuc na drevo s trochu viac zubami ti odreze hlinik. Kazdy material ma potrebu inej geometrie zubov pre cisty rez. A tento kotuc je taky kompromis. Jasne ze ak rezes laty na strechu je ti u prdele ci ti vytrha vlakna, ale ak by si riesil nabytok, jedno ti to nebude,
Odpovedať
@majkoj no tak na nábytok by som to určite nepoužil. Ale kto z Vás tu reže Enihelom, Gude, alebo Parksidom materiál na nábytok ?
Odpovedať
Profilova fotka
@engineerr tak ano ja mam makitu LS1018L, ale s dobrym kotucom by som nemal najmensi problem to rezat ani s Parkside. Rozdiely medzi tymi pilami su potom uz nie nutne v kvalite rezu, ale ergonomii a co vydrzia.
Odpovedať
ja som si k stavbe baraku kupil toto a max. spokojnost: Holzmann KAP305JL jop cenovo je to trochu mimo, ale nasekam s tym v pohode 120x120mm hranoly a aj ten origo kotuc rezal pekne cisto.
Odpovedať
@majkoj Okrem toho by som sa ešte obával zníženej presnosti. Je tu možnosť všetko ručne ešte premeriavať či sedia nastavené uhly, ale je to otrava. Ale pri značkovej píle za viac "stovák" by som sa toho nebál a spolahol by som sa na stupnice priamo na píle. Ani pri tom Evolutione by som si nebol istý uhlami, pretože to nepôsobí až tak vierohodne. Ak by som mal rezať nábytkové dielce, vybral by som si Bosch GCM 12 GDL :-D
Odpovedať
@majkoj @engineerr Taktiez som si ten kotuc kupil a bol som z neho uneseny! Rezalo to jaklovinu ako maslo, rychlo, presne , bez prehrievania ... Ale cim dalej sa s nim horsie robilo az nakoniec som nedokazal po 3h odrezat a musel som nahodit klasiku abrazivny. Vsetko som si nafotil, poslal do amazon.co.uk a poslal som im ho naspat pricom mi amazon vratil i postovne! Absolutna spokojnost s amazonom, nespokojnost s kotucom, ale mozno raz pred vacsim projektom si objednam ten original na zelezo co predavaju ten by mal co to vydrzat a ked nie pojde naspat osvedcenym sposobom :-D @dibko Kup si tu einhelku a budes spokojny, hlavne pouzi dobry kotuc a bude ti uplne jedno ze to nie je super truper znackove naradie.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba mam aj ten :) silne odporucam pri rezani pouzivat nejaky rezaci olej alebo vosk :)
Odpovedať
@majkoj a to používaš v tej makite ?
Odpovedať
Nakoniec som sa rozhodol pre metabo ks 216 m lasercut co som si zistoval je tam lepsi pozarucny servis dal som zan 130 eur Akurat som kupil bez toho posunu lebo predajca mi neodporucal v tej cenovej aj s posunom a presne povedal to co bolo pisane v komentoch vysie ze ak mam stolovu pilu tak to tolko nevyuzijem. Hovoril z vlastnych skusenosti. Tak sa uvidim. Dakujem vsetkym za ochotu
Odpovedať

Odpovedať
@jamk1 narezal som diamantovym kotucom desiatky metrov veloxu (z 89% drevo) a nic mu to neurobilo... to co si stvaral?
Odpovedať
Profilova fotka
@engineerr nie mam este evolution priamo na kov. Ale ver, ze druhy krat by som ju nekupil :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Ahojte, prosim vas mam einhelku pilu a 80%pilin ide mimo sacku, pekne to davalo skoro vsetko do sacku a zrazu to hadze na zem, pila je nova par krat s nou bolo pilene, nic neni upchate a sacik je prazdny. Mali ste nieco podobne? Dakujem.
Odpovedať
Ani jednu!Sú aj lepšie strije za podobnú cenu!Ale ked nechceš drahšiu tak güde.Lepšie zastúpenie a servis sa my zdá!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?