Ošetrenie dreva a epoxidu

Ahoj Začal som vo voľnom case s epoxidom, nejaká podložka, drievko, hodiny, obliaty stôl(omylom). Chcel by som spraviť dosku na krájanie a hľadám nejakú dobru radu na povrchovú úpravu čo sa týka odolnosti. Taktiež ma zaujíma nejaká rada ako ošetriť napríklad konferenčný stolík či sú napríklad vosky a oleje dobrou ochranou proti obliatiu. Bavíme sa iba o vyliatie škár a “riek” - nie zaliatie celej dosky pod epoxid. Pravdaže som si plne vedomí toho, že zub času zanechá po dlhšom užívaní škrabance. Jedna sa mi o minimalizáciu takýchto veci. Ďakujem
Odpovedať
mam nato špeci olej zo švedska od znameho. 1dcl stojí asi 70€ drahý ako šlak.. už duplom ked niekedy cely vyrobok stojí menej ako olej nato. ale zas ked tam aj nalejem vodu tak stale drží na povrchu a nevsiakne ani ked tam stoji 1h. u nas na trhu sú osmo, odies a kdečo, na youtube najdes aj testy nato. tiež niesu najlacnejšie ale u nas asi z tych najlepsich čo sa da kupit.
Odpovedať
Na jedalensky stol som pouzil ĺanový olej, šelak a nakoniec včelí vosk. zatiaľ ani sirup z arónie nezanechal stopy. Dobru skusenost mam aj s mineralnym olejom na krajacie dosky = https://www.epoxidy.sk/produkt/olej-n...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?