Jahody nikdy nevydržia

Zdravím. Už asi tretí rok sa snažíme pestovať jahody na balkóne ale vždy keď ich zasadím tak za pár týždňov je po nich. Listy hnednú a proste celá rastlina chcípne. Vždy dávame novú zeminu ale stále to je takto. Poraďte čím to môže byť.
Odpovedať
@roubert nesadis ich hlboko? Nie su preliate? Jahoda ma byt posadena tak, aby v zemi mala len korene, cele srdiecko musi byt nad povrchom pody a nemali by sa polievat do srdiecka, aspon cerstvo posadne (zakorenene jahody sa uz vysporiadaju aj s dazdom)
Odpovedať
@roubert Ak na kvetináče praží slnko, tak korene veľmi rýchlo vyshnú.
Odpovedať
@zita19 Páveže nie, presne ako píšeš srdiečko je nad povrchom. Proste nechápem čo sa s nimi deje.
Odpovedať
@frantisekca Najprv boli na slnku ale potom sme ich dali mimo ale aj tak nevydržali. No vypadá že pestovatelia jahôd asi nebudeme.
Odpovedať
@roubert zožeň si plechový 200l sud zo substrátom, okolo po obvode sprav zárezy plech vyhni na spodok do jamiek nasadíš spústu jahôd tam trochu zalievať a sud treba otáčať, dať na spodok kolieska ak je balkon pevný nemal by spadnúť, ja som to mal niekoľko rokov
Odpovedať
@roubert hnednú listy? Hubovitá choroba to môže byť. Napr. Mycosphaerella fragariae
Odpovedať
@megdesign hej začínajú hnednúť a akoby vysychať po stránách a potom už ani nerastú moc nové listy
Odpovedať
Profilova fotka
moze to byt choroba, tiez som mala tento problem, ale len s jahodami, ktore som dala do hrantov, do kochlikov, tie co mame v zemi tak tie su pekne, vydrzia a pekne aj rodia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?