Co je to za kvet

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Nevie niekto, co je to za kvet? Chradne mi a neviem ho dostat "do formy" 🙂 Boli to 2 kvety v jednom kvetinaci ale niekde sa stratila dokumentacia k tomu. Dakujem.
Odpovedať
1
2
@ifik5 my sme tiez roky nemali kvety ale ano, kvitne. ma take biele zaujimave kvietky. Bolo ho treba len presadit do lepsej pody, zalievat striedmo - ako je tu uz uvedene a trosku sa pohnojil. Takze pomaha to 🙂
Odpovedať
@marekjahoda Mozes mi este napisat kludne aj IP, ze ake hnojivo si pouzil? Ci stacia take tie univerzalne tycinky? 🙂
Odpovedať
Kupoval som kolegyni k sviatku tento kvet nedavno. Nema rada kytice, hovori, ze to hned pokape, tak som to riskol s touto rastlinou. V kvetinarstve mi predavacka tvrdila, ze je to nenarocna rastlina a nevyzaduje ani moc svetla. Ale ze kvitne, to mi nespomenula. Bude prekvapenie aspon, ked zakvitne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@marekjahoda lopatkovec sa volá kvetinka 🙂 a nepotrebuje vela polievat, vystaci aj s menej slnecnym oknom/ policou. To je taka stara dobra nenarocna klasika toto.
Odpovedať
Takéto listové kvetiny by sa nemali aj rosiť na listy? Možno by mu pomohla aj nejaká tá výživa a viac slniečka
Odpovedať
@slawka333 lopatovec nepotrebuje slnko, priame slnko mu nerobi dobre, rosit ho nie je nutne a izbove rastliny sa hnoja len v case ked su dni dlhsie ako noci, teda zhruba od marca do zaciatku septembra, teraz je uz na hnojenie neskoro
Odpovedať
Tak tá moja je dosť náročná. V kvetináči mám asi tri rastlinky a dve rastú pekne, majú listy hore. A tá jedna je každú chvíľu uvädnutá. Na to nejakú radu máte? Nie sú priamo na slnku, polievam, hnojím, rosím.
Odpovedať
Skus ten jeden odtial vybra a skontrolovat mu korene. Ci tam nebude nahodou nejaky problem, ze by zacali odhnivat alebo nieco podobne. Keby ano, tak by sa to mohlo dostat aj k tym ostatnym dvom rastlinkam a casom by mohlo byt po nich.
Odpovedať
v takom pripade by som skusila vymenit zem. Skontrolovala by som korene a ak su tam odhnite kusky, tak tie by som skusila odstrihnut
Odpovedať
@lenikkk4 a nema nahodou uz malo zeminy a tym padom rychlo vycerpa vsetku vodu a zvadne? Skus presadit. Odporucam samozavlazovaci kvetinac, tam bude mat dost vody na tyzden a napriek tomu nebude stat v blate
Odpovedať
@zita19 nevies ci maju byt vo velkom alebo malom kvetinaci? Myslim to tak, ze niektorym kvetom je lepsie, ked sa tisnu. Tak ze do ktorej kategorie patri tento fesak.
Odpovedať
@zemie veľký kvetináč raz dva vyplní novými ruzicami, ale aj to veľký treba vyberať s mierou
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 tak v tom pripade robim nieco zle, pretoze ten moj sa stale nechce nejak rozrast. Skusim ho dat asi na ine miesto. Citala som, ze nemaju radi moc priameho svetla, tak som ho dala dalej od okna. Len neviem, ci to nie je az prilis teda.
Odpovedať
@zita19 @dasena82 presadila som ho, ale zatiaľ sa nejak nepozviechal. Čítala som ale, že to nemajú radi, keď sa s nimi takto manipuluje, že im potom trvá nejaký čas, kým sa daju dokopy. Tak stále dúfam.
Odpovedať
@zemie Náš teraz posledné dni na jednej strane pekné listy, že stoja a na druhej úplne uvädnuté a nechápeme, že čo sa mu mohlo porobiť. Poliaty je, dávame vodu nie priamo naň, ale do kvetináča, čiže myslím, že tú si berie jak potrebuje.
Odpovedať
Profilova fotka
Toto su nejake zvlastne rastliny. Na jednej strane hovoria, ze ake je jednoduche sa o ne postarat, ze nic specialne nevyzaduju. Pravda to je, ale len do tej doby, kym odrazu neuvadnu listy a clovek sa nevie dopatrat, preco sa tak deje.
Odpovedať
No presne moje slova. Uz nie jeden u mna aj posiel kvoli tomuto.
Odpovedať
@majkisper ten moj to original vzdal asi. Spravila som vsetko, co mi napadlo, ale nevyzera, ze by mal v plane sa vzchopit.
Odpovedať
@whitema presne tak. ako ja mam doma mnoho zelenych rastlin, no s mnohymi je to velky boj a fakt mi pride, ze o mnohe kvitnuce kvety sa staci starat menej a su fakt krasne
Odpovedať
Profilova fotka
To bude asi dovod, preco sa tym mojim doma zacalo darit 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@valzem moze byt, ja sa snazim co najlepsie o ne postarat a mozno to bude ta chyba. ze stale im nejak zasahujem do fungovania.
Odpovedať
Ak ich casto premiestnujes alebo presadzas, tak moze byt. Toto moze vseobecne kvetom viacej uskodit ako pomoct. Zakazdym, ked ho premiestnis, tak si musi navyknut na nove podmienky, ine svetlo, ine prudenie vzduchu a podobne. Preto je fajn najst kvetu miesto hned na zaciatku a uz potom zbytocne nespekulovat.
Odpovedať
Moj lopatkovec napr mal ovisnute listy, polial som ho a listy su hore. Ale inak ano velmi nenarocny kvet.
Odpovedať
To je taký zvyčajný problém s nimi, no ani nie problém, ale neviem, ako by som to nazvala. Tie ovisnuté listy znamenajú, že potrebuje vodu, teda aspoň po väčšine prípadov. Ale môžu to byť napríklad aj odhnité korienky, keď sa to s tým prelievaním preženie.
Odpovedať
@fedor16 no a nie je lepsie tie listy kropit viacej ako zalievat korienky?
Odpovedať
@placika voda sa sice vstrebava aj cez listy, ale v obmedzenej miere. Na zalievku je jednoduche pravidlo, ktore plati pre kazdy kvet. Zaliat az ked je substrat vysuseny, zabezpecit aby kvetinac nestal vo vode dlhsie ako pol hodiny, hodinku. V tomto su nebezpecne obaly na kvetinace, pretoze vrch substratu je suchy, a na spodku stoji voda. Ked uz musi byt rastlina v obala ne kvetinac, nie na podmiske, tak nasypat pod kvetinac par cm strku alebo keramzitu aby kvetinac nikdy nestal vo vo vode. Obcas treba skontrolovat, ci tam voda nie je a podla toho upravit mnozstvo vody pri zalievke.
Odpovedať
Presne vdaka tomuto zena prisla uz o par kvetov. Neskoro si vsimala, ze hoc vrch je suchy, tak ten spodok by sa dal "zmykat".
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?