Aku vŕtačka Makita alebo Bosch?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosim Vas o radu ktoru aku vrtacku: Bosch ma bezuhlikovy 18v motor,ale baterky 2x2ah-https://m.heureka.sk/aku-vrtacky-a-skrutkovace/bosch-gsr-18v-50-0-601-9h5-000/ Makita ma uhlikovy 18v motor ,ale baterky ma 2x3ah....https://m.heureka.sk/aku-vrtacky-a-skrutkovace/makita-ddf482rfeb/ vykonovo a cenovo su skoro na tej istej urovni...neviem sa rozhodnut dakujem za vase nazory. 8-)
Odpovedať
@colemann ruky preč od Bosh... dobre ti radím. Bosh už nieje to čo bolo. A Parksaid je vlastne Bosh.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak som nakoniec kupil Makitu " Brushless" motorom.Dakujem za Vase nazory.
Odpovedať
@colemann kde si kupil a za kolko?
Odpovedať
Profilova fotka
Kupil som na bazosi,je ako nova.130€. Komplet aj kufor aj nabijacka.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahojte, flamewars aku znacku neriesim, ale viete mi poradit skor v otazke vykonu? Na bezne veci okolo domu ako navrtat policu do tehly, zosrobovat hranoly aky je potrebny krutiaci moment? Moj favorit ma v popise 42 /27 Nm, je to dostatocne? Nebudem lutovat, ze so nedal 30/50 eur viac za silnejsiu masinu? dakujem pekne za nazor ludi z praxe
Odpovedať
@bpe Na vrtanie do steny potrebuješ príklepovú vrtačku, resp do dnešných tehál radšej vrtať pomaly bez príklepu. Na uťahovanie konštrukčných vrutov do dreva/hranolov potrebuješ rázový uťahovák. Na drevené konštrukcie som si kúpil parkside z lídlu rázový uťahovák. Neviem či nemá okolo 180Nm. Pekne som s nim spravil celý decký záhradný domček, na domáce účely stačí, ale neveril som tej značke. Moja DeWalt aku vrtačka má cca 40Nm, tá si neporadila s tými konštrukčnými vrutmi.
Odpovedať
@bpe ja mam malicku makitu utahovak a vrtacku/sroubovacku. utahovak ma cca 90Nm, na bezne veci okolo domu staci, ale altanok by to nezvladlo... na doma aspon 120-150Nm perlicka: teraz som potreboval uvolnit sorubu na klukovej hriadeli, pricom bol potrebny specialny nastroj. Mal som po ruke aku utahovak Milwaukee co ma urcite min 700Nm, a poradil si s tym behom sekundy. Toto ked kupis, tak mozes robit doma aj servis kamionov :D
Odpovedať
@rapidek Mne ide o vrtacku/srobovacku, tie som videl 30-90 Nm. - Makita Rada HP/DHP- nieco ako na obrazku z 24.1 Kde mas 120-150Nm? Aka to je masina? Servis kamionov prenecham inym 🙂
Odpovedať
@bpe mam makitu s priklepom Dhp 453 , utahovaci moment ma 42/27Nm a je to slabe na vruty do dreva. Kup si razovy utahovak z lidla, ten je na doma postacujuci. A na vrtanie do tehly a betonu si kup sku vrtacie kladivo Bosch GBH 180 L profi.
Odpovedať
Ahojte, ma tu niekto realne skusenost? https://www.doktorkladivo.sk/makita-f... Rozmyslam, ze by som si ju zaobstaral. Vdaka za odpovede.
Odpovedať
Nemam realnu skusenost, ale otazku. podla popisu na tej stranke ma Uťahovací moment (tvrdý/mäkký) 16 / 10 Nm to mi pride dost malo na 230V masinu v porovnani s 18V 42/27Nm. Viete mi nekto vysvetlit, preco je taka "slaba"? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
my sme asi pred mesiacom kúpili Makitu, už urobila kus roboty a manžel je spokojný
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte, viete mi niekto poradit, ci taketo nieco staci na prace okolo domu: https://www.alza.sk/hobby/gsb-180-li-... Zvladne to aj tehlu?
Odpovedať
@smatt na práce okolo hotového domu určite áno
Odpovedať
@smatt Na prace okolo domu aj v dome uplne v pohode. Mne vyborne sluzi pri stavbe domu. A ze jej davam zabrat...
Odpovedať
@epto Presne to som chcel pocut, dik. Inak je k tomu aj nabijacka alebo treba dokupit samostatne?
Odpovedať
@smatt čo to má s tou tehlou akože robit
Odpovedať
@smatt Ja som mal kufor s vrtackou, nabijacka + 2 baterie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
V práci sme mali modrý Bosch ,umreli však obe baterky asi po troch rokoch . Makitu mám doma 10,8V z dvoma 4Ah batériami ,taktiež obrovská spokojnosť ,a v práci máme teraz cca asi 1,5 roka Dewalt z 5 Ah batériami . A to je neskutočná mašina.
Odpovedať
Ak by som mohol poradiť, tak by som išiel do Milwaukee jednoznačne
Odpovedať
V praci sme pouzivali vsetko od Makity. Chlapi vraveli, ze predtym im presli rukami kadejake znacky, kym si veduci uvedomil, ze radsej priplati a aj to nieco vydrzi.
Odpovedať
@emill22 Len tá cena..Ináč je to ozaj veľmi dobrý stroj...
Odpovedať
Profilova fotka
@emill22 v robote používam , ani zadarmo by som nechcel. Doma mám modré Bosch ky a oveľa lepšie sedia v ruke a aj prepínanie Ľ/P chodu je lepšie u Bosch. Nabudúce si kúpim Makitu , mám od nich viac vecí a neskutočne dobre sa s nimi robí . Takže Makita náradie u mňa vyhráva.
Odpovedať
Treba si uvedomit ktorou cestou sa clovek poberie a co ponuka trh od konkretnej znacky, lebo clovek neskonci len pri aku vrtacke. Cize ked uz mam 2 baterie, ktore su nevyhnutne pre pracu ku tomu nabijacku, tak ma dobry zaklad pre dalsie dokupovane naradie. Ja som si pred par rokmi objednal vsetko od Makity ale nie sety, ale jednotlive naradia bez baterii. Nedokazali mi ich dodat, cize eshop predaval vzduch, tak som zrusil objednavku a kupil v Lidli 20V naradie, ktore sa uz daaavno nepredava, ale bolo to omnoho kvalitnejsie ako sa teraz vyraba a prosim pekne drzi do dnes vratane baterii!!! Rok vyroby 2015.
Odpovedať
z tychto dvoch urcite makitu nie je co riesit
Odpovedať
doma mam vsetko naradie od makity. zacalo to vrtackou a pokracovalo aj pri ostatnych naradiach.
Odpovedať
Tiez by som si z tychto dvoch vybral Makitu. To je overena istota.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?