Ako vyberať kotúčovú pílu a klincovačku na OSB dosky?

Zdravim vas, viete mi prosim niekto poradit parametre na kotucovu pilu a klincovacku v pripade rezania a klincovania OSB dosiek? Po akych minimalnych parametroch by som sa mal pozerat aby pila rezala hladko a klincovacka nemala problem s OSB doskami? Vdaka! Lukas
Odpovedať
aku osb chceš rezať a na čo to chceš klincovať? , pevnejšie to bude keď OSB našrubuješ
Odpovedať
@imoo OSB hrubka zalezi kam pojde ale bude to asi medzi 18-25mm. Ked uz sme pri tomto, nevies nahodou poradit ake hrubky OSB dat na podlahu/sikme steny a strop? OSB budem davat na podlahe na hranoly a na sikme steny na krokvy. Ak teda srobovat, ake sroby/kolkatky davat? Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@lugashz vieš si predstaviť to šrobovanie, vyskúšaj to a rýchlo sa vrátiš ku klincom :-) 60 ti budú stačiť, píliť môžeš hocakým "kocúrom" http://www.najnakup.sk/okruzne-elektr...
Odpovedať
@topvideo ok, ale je to jedno ci mam 600 alebo 1440 kw? nie je napr. ta 600 moc slaba na to? ci zalezi tam od kotuca len? O tych sroboch/klincoch som si presne to aj myslel ze s klincami to bude jednoduchsie. Ohladom tej klincovacky nevies poradit?
Odpovedať
OSB odpilis hocicim, ale ked planujes pilit viac naraz tak by som odporucil viac ako 600w, jednak sa bude hriat a nebude to take pohodlne. Urcite aspon 1000W, ale zalezi aj od kvality vyrobku. Predpokladam, ze taky dewalt by sa hriat nemal ( osobne som neskusal), ale moja skill za 50 eur sa celkom lahko zahreje, ale svoje si uz odrobila.
Odpovedať
Profilova fotka
@lugashz s klincovačkou som nemal česť...kladivo je určite lacnejšia záležitosť, ked mi robili krov, chalani používali iba kladivá. Kvalitná klincovačka ťa výjde dosť peňazí...
Odpovedať
Profilova fotka
@lugashz napr táto má 1250W a aj cena je solídna http://www.najnakup.sk/okruzne-elektr... https://www.modrastrecha.sk/blog/topv...
Odpovedať
@lugashz klincovacka- Makita AN 902 super vec a prijatelna cena lebo pri srubovani OSB prides o ruku
Odpovedať
@lugashz Ja pouzivam na rezanie kocura - taky obyc okolo 1000W . Dolezitejsi je kotuc , ten kup kvalitnejsi v zeleziarstve. Tiez priamociarku na presnejsi obrez ak potrebujem. S klincovackou som nerobil. Vsetko srobujem. Takze pouzivam dve . Na predvrtanie ked nezozeniem skrutky s polovicnym zavitom. Na podlahu som daval rost 30cm a 2x 12mm OSB na kriz previazat. Na podlahu mozes pouzit aj 1x 25mm ale osobne mam radsej viac vrstiev na previazanie. Na sikminu, naposledy so som robil tak som daval 1,8cm. Skrutky ak je mozne tak zozen s polovicnym zavitom aby si nemusel predvrtavat.
Odpovedať
presne tak ako napisal 17juraj17, na podlahu radšej 2 x 18 zalaži taktiež ako daleko maš od seba hranoly, a šrubovanie je istejšie z toho dôvovodu že klinec sa ti môže po čase povitiahnuť a ručne nabíjať OSB na šikminu je uplna kravina lebo doska ti pri bití bude pružiť a ťažko sa bude držať a šruby s driekom na 18 ku osb take 4x50 šruby
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
ahojte, potrebovala by som poradit. chceme spravit latrinu na pozemok pred zaciatkom stavby. problem je, ze este stale nemame elektricku pripojku. cize nemame elektriku na jednoduche rezanie osb dosiek a hranolov. viete nieco poradit, cim rezat? presuvanie je tiez problemom, takze najlepsie bude to rezat rovno na pozemku. nejake napady? :-N
Odpovedať
@leatea baterkove naradie, elektrocentrala alebo hotova kadibudka
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?