Výroba pamätnej tabule - symbolický cintorín Vysoké Tatry

ahojte, viete mi prosim poradit firmu alebo niekoho, kto vie vyrobit pamatnu tabulu na symbolicky cintorin do Vysokych Tatier? dakujem za radu
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_voda ak si spravne pamatam, pamatne tabule aj ich vizual chvaluje kuratorium. Na povolenie instalacie tabule su presne definovane podmienky, treba sa rovno obratit na Spravu Tanapu a oni ti presne povedia co a ako. https://www.lesytanap.sk/media/downlo... idealne sa spojit s petom spickopfom a on ti povie co a ako. urcite aj kde.
Odpovedať
Ja ti taku viem vyrobit, len si daleko.
Odpovedať
@milan_voda my sme to vybavovalk pred rokmi, bola to riadna byrokracia po X instituciach, tak sme to vzdali. Mozne dnes je to jednoduchsie
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 - nie je. cielom je aby bol rast tabul co najmensi, aj to s co najvyssou umeleckou hodnotou. je to symbolicky cintorin, nie pohrebisko. Pravdepodobnost ze ti povolia instalovat tabulu ak nie je od akademickeho sochara + osoba ktora je na tabuli nielen zahynula v tatrach, ale splna dalsich X narokov je blizka nule.
Odpovedať
@mgx ja viem. Proste najprv to vyzeralo, ze by tam brat mohol mat tabulku s menom. Ale ked sa vybavovacky predlzovali, posielai nas od Savla k Pavlovi, naroky boli pre nas nesplnitelne, tak sme to vzdali. Je mi jasne, ze Tatry su unikat, Symbolicky cintorin este unikatnejsi a nemoze si tam len tak hocikto dat nejaku tabulku... Proste sme s tym zmiereni, ze nie, za staci ak zapalime sviecku pri kaplnke... Mimochodom bolo to pred takmer 40 rokmi, to este aj tie pravidla boli "volnejsie"
Odpovedať
Profilova fotka
pravidla sa menili v roku 1969 a niekedy v roku 1975, po tom co tabule zacali pribudat naozaj geometrickym radom a casto nevalnej hodnoty. Ako zomrel pan Lutonsky (jeden zo zakladatelov cintorina), tak cintorin nemal par rokov spravcu a ludia instalovali tabule naozaj zivelne (hlavne prva polovica 60rokov). Od vyhlasenia KP(neraz NKP) sa tento stav zamedzil a po par kritickych clankoch v mediach (KS,VT) v rokoch 1973-6 kuratorium k tomu pristupuje naozaj so selekciou u nas nevidanou. Ale trosku sa tak aj naplna prvotna myslienka Stafla/Lutonskeho, kde bezmennym obetam hor maju sluzit detvianske krize majstra Fekiača-Šumného a sviecku zapalit/zaspominat ti nikto nebrani.
Odpovedať
@milan_voda Osadzali sme pred 11 rokmi kamaratovi, ktory zahynul v Tatrach v Cervenom zlabe. Vyrobit tabulku je najmenej, ale najskor treba vybavit vsetky povolenia, takze vam doporucujem zacat Tanapom.
Odpovedať
@originalx no ak by si mi vedel s tým pomôcť neviem síce odkial si ale určite by som bol ochotný prísť viac menej kdekoľvek. Prosím prezvon mi na tel.c 0907286399 a dohodneme sa čo a ako. Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?