Zatečená deliaca priečka

Dobrý deň chcel by som sa poradiť problémom ktorý už dlhšie pretrváva a neviem ísť dať rady jedna sa o deliacu priečku ktorá je zároveň aj pre čkou interiéri ako kuchynskou a sprchovým kde je sprchový Kut a na opačnej strane je garáž garáži je stena zamknutá až tak že sa chytila až plieseň a z opačnej strany sú ak sa nemýlim tak v sprchovom kúte sú kachličky akoby zatečene ak nie tak ma opravte nevieme si dať rady s daným problémom alebo čo je kde je Závada ako by ste postupovali ďakujem za rady a pomoc 😪😪😪
Odpovedať
Profilova fotka
Treba najst pricinu a moznosti je vela kedze stena je plna privodov vody a odpadov. Moze byt jedno z toho prasknute. Moze to byt tym ze garaz je nevykurovana a stena kondenzuje a nasava ako diva. Postupne vylucovacou metodou najdes pricinu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

Treba najst pricinu a moznosti je vela kedze sten…
@wolodymyr A chcem sa opýtať nakoľko jak hovorím bude to dosť horúca téma teraz a nevieme si s tým rady môže byť aj problém že Nie sú odizolované základy myslíš že by to ťahalo vodu až odtiaľ alebo nie? Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dalibores99:

@wolodymyr A chcem sa opýtať nakoľko jak hovorím…
@dalibores99 vodovodnu bateriu mas na tej vlhkej stene? Ak sa ti da uzavriet voda len pre kupelnu, skus ju zavriet a zistit, ci sa ti po case nestrati tlak - bud manometrom v tom okruhu (trebars aj na sprchovu hadicu ak to mas tesne...) Alebo odhadom, ze po otvoreni ti nic nevytecie...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dalibores99:

Dobrý deň chcel by som sa poradiť problémom ktorý…
@dalibores99 toto nie je kondenz, ten by sa tvoril zvnútra domu, nie v garáži. A ak sa jedná iba o priečku a nie o ostatné murivo, tak to nebude spôsobené ani izoláciou. Toto je jednoznačne porucha vodoinštalácie. A vzhľdom k tomu, do akej výšky je stena zamokrená, tak to nebude ani odpadová rúra, ale prívod vody. Neviem o akú inštaláciu ide, či je to ppr, hlinoplast, alebo kov, ale skrátka niekde netesní. Voda čúra a steká v škárach kadiaľ idú trubky a zamokrená je celá stena. Máš šťastie v nešťastí. Kedže máš z druhej strany garáž, vieš tie trubky urobiť nanovo z vonkajšej strany, t.j. zo strany garáže, nemusíš kvôli tomu búrať stenu. V každom prípade si to vyžaduje šikovného vodára.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@dalibores99 toto nie je kondenz, ten by sa tvori…
@zicher aj som si myslel ďakujem za radu, ale čo ten obklad v kupelke to je zo strany garáže na ľavej strane vedľa komína tam je tiež kúsoček ale dole pri obkladu sem sa tvorí Mokva ale to som myslel že od vlhkosti od zeme keď v garáži sú autá a tápa sa sneh i keď garáž je vy drážkovaná a voda vyteka z časti do drážok a von z garáže . Ale presne ako hovoríš je lepšie to so sekať zo strany garáže tam to vy spraviť len je reálne možné že jak hovoríš je to s privodových trubiek ale že by to reálne ťahalo mokvalo až do výšky 1,5 m od zeme vodu ??
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dalibores99:

Dobrý deň chcel by som sa poradiť problémom ktorý…
@dalibores99 zateká spárovanie v sprchovom kúte, ak to nechcete alebo nemôžete prerobiť natrite plochu stieen a škáry pri vaničke https://filzime.com/products/waterpro... alebo iným podbným izolantom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?