Základy garaže cez odpadovú rúru

Zdravím Vás, mám v plane stavať pravdepodobne murovanú garáž, ale v jednej časti v hlbke cca 1 m, mi pôdorys garáže pretína rúra zo septiku (prepad do ďalšej nádrže za domom). Rozmer garáže je cca 8x6 m, rúra je 110, ako hlboko mam vykopať základy? dá sa nejako urobiť "preklad" cez rúru? alebo ako ju mam ochrániť aby na ňu netlačil základ garáže?. Nemám veľmi možnosti ako inak sa vyhnúť tej rúre, ďakujem za cenné rady ako to vyriešiť aby garáž bola čo najväčšia a aby som mohol spokojne spávať že mi nesadne garáž a zlomi rúru 🙂 ďakujem Vám.
Odpovedať
Profilova fotka
Staci akolo rury dilataciu aby sa zaklad mal kam pohnut.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@wolodymyr keby som pouzil armaturu a preklad?
Odpovedať
@barby_17 Vynechaj v základe otvor - kastlík, rúru v ňom potom oblož polystyrénom, obsyp...
Odpovedať
Profilova fotka
@modrak26 ty moj boze a novy zaklad nesada aspon trosku?? Rura sa tiez moze pohnut kedze to odkope. Zas jeden vyryvac najmudrejsi .. Igor ti drzi miesto.
Odpovedať
Profilova fotka
@barby_17 staci armatura preklad netreba ... cerveny tehlovy material sa nespoji s betonom. Nezabudni na tu dilataciu.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@modrak26 asi najlepsia cesta bude ked poradis zadavatelovi temy a nebudes si liecit komplexy svojimi sarkazmami. Apropo ak si precitas otazku pochopis ze ta rura ram uz bola a tym padom uz podklad bol zasiahnuty stavebnymi upravami takze si tie dristy nechaj a venuj sa konkretnej veci.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?