Vysoký nájazd do garáže

Dobrý deň, rada by som sa opýtala na nájazd do garáže. Od hranice pozemku máme vzdialenost ku vstupu do garáže 7m. Garáž je dosť vysoko, od zeme 122cm. Bude možné spraviť nájazd aby sa dalo s autom vyjsť hore, alebo to bude veľmi strmé? Ako si vypočítať sklon? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@mmacisakova - ucivo zakladnej skoly. https://oskole.detiamy.sk/clanok/tang... Bezne su na cestach stupania 12%, pre polnu cestu je limit 15% resp 18% pri znizenej navrhovej rychlosti (20). Rataj ale s moznymi problemami v zime.
Odpovedať
https://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-... - sklon rampy nám vyšiel 17,4%, je to správne?
Odpovedať
Áno 17,4% ale skon sa udáva skôr v stupňoch. Je to 9,9 stupňov.
Odpovedať
@treborztv a to je v pohode alebo bude problém tam vyjsť s autom?
Odpovedať
@mmacisakova s pagani alebo lamborghini by problem mohol byt ferrari by to uz mohlo zvladnut
Odpovedať
@mmacisakova Vyjsť sa tam bude dať. Problém môže nastať v zime. Záleží aké máte auto SUV 4x4 to dá aj po ľade. Pre Táliu bude ľad možný problém 🙂
Odpovedať
@treborztv 4x4 nieje vseliek. A konkretne LAD je neriesitelny problem, ak nemas na pneumatikach hroty. Momentalne mam doma 3 fulltime stvorkolky, to len pre info
Odpovedať
@rapidek Netvrdím že 4x4 je všeliek ale ak nevyjde 10 stupňovým stúpaním po ľade na vzdialenosti 7m niečo je zlé. 🙂 Mimo to 7metrový úsek sa dá udržiavať prejazdný aj v mrazoch záleží však aj od povrchu, odolnosti voči soli ....
Odpovedať
@treborztv nie nieco je zle, ale adhezia je zla 🙂 ked mas 4 kolesa na lade tak nespravis nic.. ale uz sme OT. Treba do rampy zakomponovat vyhrievaci kabel a po probleme.
Odpovedať
doporučujem pred garáž, trochu rovinku, ked si aj auto chceš vytiahnuť von a povysávať...
Odpovedať
Profilova fotka
@mmacisakova nie je s tym problem, ani s obycajnym autom (ak teda volant nedrzi trdlo). Staci mat zasobu posypovej soli a nejakeho inertneho materialu (popol, strk, piesok). Druha moznost je dat pod dlazbu vyhrievaci kabel devi a ak sa urobi lad, tak na hodku-dve zapnut. Ale mal by tam byt extra casovy vypinac.
Odpovedať
Profilova fotka
Najazd urobit do obluku nie sikminu lebo pri bode styku podlahy s najadom.moze auto sktnut podlahu. Takze na zaciatku trochu strmsie a obluk.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@cmelor alebo miesto "rovinky" pri vysávaní použiť ručnú brzdu 🙂
Odpovedať
@lrdk alebo 🙃
Odpovedať
@cmelor keď ma pred garážou 7m a výškový rozdiel 1,2m tak tam mu už asi veľa priestoru na rovinku nezostáva.
Odpovedať
Ked som videl stare baraky kde boli ale na 4-5m zjazdy do garaze cize - 2m tak toto by nemuselo byt az take zle i ked je to na mile daleko od idealneho stavu.
Odpovedať
Ak garáž ešte nie je hotová, tak by som odporúčal ten 1m odkopat a celú garáž zapustiť do zeme, to boli 4 rady DT-ciek do U-cka. To nie je také hrozne. Je To Aj pre auto lepšie keď sa nemusí štverat do takého svahu a aj na cestu sa lepšie vychadza. Ak je už garáž hotová, tak asi inej možnosti niet, len treba zvoliť vhodný povrch lebo v zime to bude o hubu.
Odpovedať
@rkorba To je pravda, ale otázne je v koľkých takýchto garážach tie auta aj reálne parkovali. 😁
Odpovedať
Tak to je ešte rovina. My máme na 7m. Prevýšenie dobre 2,5m. Otáčajú sa u nás vo dvore aj nižšie auta je to ltt aby neškrabli nárazník (ale nemajú sa čo otáčať v cudzom dvore 😂😂😂)
Odpovedať
@jana85946 na fotke sa to zda viac ako 7m 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
nakoniec auto bude stat pred domom a nie pred garazou a bude 🙂 ale tiez si myslim ze to by problem nemal byt aby taketo nieco auto nevyslo. uz som videla aj strmsie najazdy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?