Samootočná garáž

Profilova fotka
Ahojte, možno je to trocha sci-fi , ale nám by sa to hodilo, tak sa pýtam. Videli ste alebo máte zhotovené niečo také v garáži , čo vám samo otočí auto o 180 stupňov ? Niečo ako býva v showroomoch taký kruh čo sa na tom auto točí. Do garáže prídete predkom , šup otočí sa auto na tom podstavci a nemusíte cúvať . Ďakujem za odpovede :)
Odpovedať
Profilova fotka
https://www.youtube.com/watch?v=oxU4_... takéto niečo
Odpovedať
nauč sa cúvať, vyjde to lacnejšie ;-) alebo auto s kamerou, aj to vyjde lacnejšie. však tie dnešné autá už pomaly jazdia samé, takže pokiaľ nemáš financie na auto s kamerou, tak s kruhom sa rozlúč.
Odpovedať
@mes1177 musela by to byt velka garaz, lacnejsie je hadam auto co vycuva same. Aj ked nechapem ako chodis po parkoviskach a pod. Vycuvat je lahke vsak ako vojdes tak len cuvas volantom nemusis ani hybbat, fakt radsej potrenuj 5 dni a mas usetrene
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzanka.zuzu auto s kamerou mam a cuvat viem , ale planujeme pristavbu potiahnut o 13m to znamena cuvanie cca 25m a je uzky vjazd (2.2m ) este k tomu vo svahu a nie upne rovno. Takze dost komplikovane. Je to len otazka, ci niekto nieco taketo ma alebo videl. Ale dakujem za tvoju odpoved moc mi pomohla.
Odpovedať
Profilova fotka
Och múdrosť sama tu :-D Samozrejme , ze cuvat viem dokonca dobre. Nejedná sa o klasicku garaž s jednoduchým vstupom , je dosť komplikovane tu vojsť takže komentáre typu nech sa naučim cúvať a ako chodím po parkoviskách su mimo. Ale ďakujem každopadne za zapojenie sa do diskusie.
Odpovedať
@mes1177 to co hladas sa vola "točna" skusil som dat do googlu a naslo mi napr. tieto firmy co sa tym zoberaju: http://www.tocna.sk/index.php/cennik http://www.oprox.cz/menu/tocna-otocna... asi by som skor rozmyslal nad umiestnenim tej tocne vonku hned pred garazou kedze ta technologia musi byt pod tocnou, takto je jednoducho zakopes.
Odpovedať
Profilova fotka
@virnik27 mame pasata a ano v najuzsom mieste je cca 2,2 mozno 2,3 v najsirsom 2,55 zrkadla su ltt. Preto sa pytam na tu otočnu garáž. Potrebujeme parkovat vzadu lebo v uličke budu pristupy k najomcom. Takze take komplikovanejsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@andyno konecne normalna odpoved. Mozno sa aj najde niekto kto to aj realne ma ci uz doma alebo niekde vo firme.
Odpovedať
Profilova fotka
@virnik27 ano aj toto som citala :-D Asi sa fakt budem musiet naučit cúvať. Alebo nieco este vymyslime.
Odpovedať
@mes1177 , ahoj sused ma takuto tocnu na dvore,robil si ju sam...priemer cca 4m.... najst nejakeho sikovneho zamocnika a ti to urobi...
Odpovedať
Profilova fotka
@dudusky super , a nevies ako mu to funguje v zime ?
Odpovedať
@mes1177 , neviem ako to funguje v zime, ma to vonku ,ty to budes mat v garazi nemal by byt problem...
Odpovedať
Článok sa načítava...
spraviť priechodnú garáž je asi najlacnejšie riešenie. okrem naučenia sa cúvať samozrejme.
Odpovedať
hm... mna by ale zaujimalo ine (dufam ze ma pani zakladatelka temy nezhejtuje). Ako je mozne, ze niekto ma prijazd, ktory je dlhy a ledva sa tam vojde auto, a niekomu pri prijazde dlhsom ako 10m nariadia na konci mat otocku kvoli poziarnikom. Zaujima ma to z pohladu majitela - ci sa rozmyslalo, co v pripade, ze bude treba nieco hasit alebo napr. pride sanitka atd.
Odpovedať
Profilova fotka
@marekjahoda ten príjazd môže byť súkromný pozemok, ale podla mna ked som to dobre pochopil, tak téma bola o inom. Na konci vjazdu nie je priestor na otočenie sa iba pomocou točne.Manévrovacie zručnosti nie je možné využiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@marekjahoda @prirodokochac presne tak pozemok je sukromny , ide uz o starsi dom takze my sme si taky uzky vjazd nevymysleli. Ale naozaj tema je o niecom inom ako tu polovica riesi. Pytam sa ci to niekto ma , popripade pozna niekoho co take zariadenie ma. Miesto toho ma tu odporucaju poniektori na trenovanie mojich zrucnosti v cuvani atd.... tak prosim vyjadrujte sa k veci :-)
Odpovedať
@mes1177 tak vieš, tu ľudia riešia či postavia dom za 30 tisíc alebo vykúria 200m2 len elektrinou za 50e/mes a ty tu riešiš nejaký kruh pre auto za 40 tisíc usd :-D s týmto ľudia nebudú mať skúsenosti, je to tak veľmi špecifické, že sa ti čudujem, prečo nezbehneš do nejakej autodielne alebo showroomu, kde toto majú a nespýtaš sa priamo ich (prípadne kontakt na managera, majiteľa...). oni budú mať aj reálne skúsenosti, aj odporučia výrobcu, dodávateľov, montáž, servis.... podľa mňa najrozumnejšie riešenie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzanka.zuzu samozrejme ak to bude uz v takom stadiu, ze to budeme musiet takto poriesit tak zajdem za konktetnou firmou. V sobotu pred polnocou alebo v nedelu doobeda asi tazko nieco take budem riesit osobne.Na to su fora a diskusie ak sa nemylim. Ja sa pytam ci to tu niekto ma jasne ze nie za 40 K . Ako som tu mala nejaky prispevok tak aj svoj-pomocne sa to da. Je tu velka komunita ludi tak skúšam.
Odpovedať
Nie je problem to spravit
Odpovedať
@qido Tak to som zvedavý, že ak ti @mes1177 upresní čo chce, že koľko by to stálo..
Odpovedať
tak ako podla mna by sa to dalo spravit. najvacsi problem bude zohnat to otacadlo, ci jak to najzvat. no aj tak si myslim, ze je to taka zbytocnost. garaz musi byt pristranna aby sa tam vedelo auto otocit a tak si myslim, ze by nemal byt nejaky problem don aj nacuvat. priestoru tam musi byt az az
Odpovedať
@ernesti4 precitaj si celu diskusiu aby si bol v obraze. Teda dalsie reakcie zakladatelky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@mes1177 No moja zlata blonynka, chapem obavy z cuvania, aj to ze priestor na cuvanie je uzky a dlhy, ale... Ak je to tak potrebujete garaž ? Preco nespravite garaz ako pristavbu rovno na tej prijazdovej ceste. Kvoli dostupnosti ju sprav prejazdnu a usetris si 20m cuvania. Auto bude blizsie k ceste a ak je to vedla domu aj naklady na jednu stenu.
Odpovedať
@rimm111 Vieš o tom ,ze odpovedáš na vyše roka starú diskusiu ? Zadavateľka ma možno už aj dve točne a dokonca už možno nieje ani "blonynka"
Odpovedať
Profilova fotka
@rimm111 to si potreboval vyhrabat vyse roka staru temu aby si sa mohol vyventilovat ?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak, co sa tyka mojej farby vlasov stale sa držim toho blond odtienu , i ked naposledy mi kadernicka namiesala trocha tmavsi 😉 A co sa tyka tej tocne, udivuje ma kolko chlapov, mozno aj zien som tou otazkou poburila 😄 Ono je to vazne taky specificky vjazd ( a ano uz som si ho parkrat uspecne cuvla i ked len z polovice pretoze druha polka je este v stadiu terrenych uprav a stale je velmi strmi svah ale bagrik tam vysiel 😎 ) Mozno si tu tocnu dam vyrobit ked na to pride a aktualizujem tuto diskusiu. Zatial ako som napisala v uvodnom prispevku je to zatial sci-fi. Prajem všetkym pekny upršany den .
Odpovedať
@mes1177 da sa to vyrobit aj za par 100€, myslim, ze aj zamocnicke firmy by to zmakli. Nemusi to byt na motor, alebo dialkove, staci nejaky kruh na koleckach umiesteny v podlahe. Vedel by som to vyrobit, ale nechce sa mi rozmyslat. 😀
Odpovedať
Urcite by sa to dalo da vyrobit a tiez nad tym uvazujeme, koli problematickemu otacaniu auta v zime vo svahu. Tocna s uhlovou prevovkou , ktora by mala nosne kolieska zo spodnej strany, ratat tak na 3000kg vahu. Kolieska rozlozit, pouzit na prevodovku vhodne dimenzovany vykon elektromotora. Cim viac koliesok zo spodu, tym vacsi vykon motora. Najlepsie by bolo keby sa vyjadril niekto, kto uz take vyrabal
Odpovedať
www.tocna.sk
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?