Prístrešok pre 1 vozidlo

Čaute stavbári. Pred zimou by som rád stihol spraviť prístrešok pre auto. Spravil som taký rýchly náčrt, nesmejte sa tomu :D Zaujímalo by ma hlavne to, či zvolené hrúbky sú kóšer, alebo či by som mal niekde pridať, resp. môžem aj ubrať. Pri stavbe použijem suché tvrdé drevo alebo KVH hranoly, neviem aký máte názor na to. Spádované to bude k susedom, tam to chcem vyriešiť odkvapom. Aký spád by som mal aspoň použiť? Ako strechu by som použil plné plexy, aby nám netienilo. Plech skôr nie, ten by nám nešiel k domu vôbec. Takže to si na obrázku nevšímajte XD Samozrejme susedom som už dohodnutý, stavbe nič nebráni :)) Všetkým Vám vopred ďakujem za pomoc. Foto 1 - Môj excelentný náčrt XD Foto 2 - Priestor kde by som to mal narvať Foto 3 - Niečo podobné som myslel, len s dvoma stojkamy na stranách
Odpovedať
Profilova fotka
@kovixxx Ahoj.manzel odkazuje ze stači taka hrúbka ak bude len lexan.spád cca 25 az 30 stupnov.
Odpovedať
@kovixxx Ja ti dám len pár fotiek. Terasa je lexan, prístrešok je kanadský šindel s plným záklopom. Ak chceš viac info alebo viac fotiek, daj vedieť.
Odpovedať
@december Ďakujem za odpoveď. ten spád však musí byť taký extrémny? @chrobak7 Vďaka za fotky. Tá terasa by ma zaujímala hlavne. Síce máš to k domu pripevnené, ale mohol by si mi napísať, aké drevo si použil na to? Zaujíma ma hrúbka, tiež že z akého dreva si to spravil. A aký lexan si namontoval, máš ten komorový alebo plný? Keď prší na to tak ti to nebúcha moc? A nevydáva ti také zvuky, ako by to praskalo, ke´d to vplyvom počasia pracuje? Veľa podobných problémov sa tu dočítal ohľadne lexanu...
Odpovedať
@kovixxx Začnem od konca - ak je lexan správne namontovaný, tak nepraská. Treba ho ukladať na podkladové samolepiace tesniace pásy, diery na skrutky vŕtať väčšie a neuťahovať veľmi nasilu - aby mohol trochu dilatovať. Takže praskanie nemám. Tu sú presné inštrukcie na montáž: https://eshop.zenitsk.sk/public/media... Či počuť dážď - jasné že je počuť. Dážď počuješ aj keď padá na cestu. Ale v daždi hádam nebudeš pod prístreškom. A či to je počuť v dome - nie, v dome nepočujem, pokiaľ nie je krupobitie alebo nepršia extrémne veľké kvapky. Ale to počuješ aj tak, aj keď nemáš lexan. Lexan je komôrkový, obyčajný, 10 mm hrubý. Kupoval som ho tu a konkrétne tento: https://eshop.zenitsk.sk/komurkovy-po... Neviem aké je to drevo, dodal mi ho tesár. Je to nejaké obyčajné rezivo z píly, vedel to kúpiť o niečo lacnejšie, lebo od nich berie často. Aj mi to narezal a doviezol. Ja som to natrel olejovou lazúrou a keď to zaschlo, prišiel to zmontovať. Formát je tuším 15x8. Tie horné krokvy sú cca 4x20 a na tom je ešte jedna formátovaná lata.
Odpovedať
@chrobak7 pre zaujimavost, kolko Ta vysiel pristresok na terasu? teda drevo, lexan, robotka ... budem robit nieco podobne (robil ti to jeden tesar, ci tesar drevo a ty lexan, alebo? :) + mozes prosim ta hodit sem detail ako je lexan ukonceny na fasadu? ten prechod, ako to tam mas (predpokladam, ze nejaka klampiarcina je tam a silikon? ...) dakujem
Odpovedať
@atak77 Klampiarčina tam nie je. Na hornej strane lexanu sú tie komôrky uzatvorené hliníkovou lepiacou páskou: https://eshop.zenitsk.sk/tesnici-pask... a na kraji je nasadený plastový ukončovací profil: https://eshop.zenitsk.sk/ukoncovaci-u.... Takto upravený kraj lexanu je opretý o stenu a zhora je to utesnené transparentným silikónom. Celkové náklady na striešku nad terasou boli okolo 1500 € (drevo, práca, lazúra na drevo, lexan. okapový systém, pätky). Konštrukciu pripravil tesár, ja som to natrel, potom to prišli 2 poskladať. Pôvodne som chcel dať lexan sám, ale nakoniec sme sa dohodli ,že mi to spravia oni. Mali to poskladané aj s lexanom za jeden deň. Okapy som si už sám montoval. Na tom prístrešku pre auto som plný záklop aj krytinu dával už sám. To vyšlo o niečo menej, cca 1200 €.
Odpovedať
@atak77 Ale na tom prístrešku pre auto, kde som krytinu robil ja, tak tam je na stene taká krycia lišta. Inak plechy sú kupované v niektorom hobby markete, už si nepamätám, v ktorom. A našiel som aj fotky z tej terasy.
Odpovedať
@atak77 Neide mi pridať fotka už do zverejneného príspevku, tak dávam fotky do nového. .
Odpovedať
@chrobak7 vdaka chlape za detaily
Odpovedať
@chrobak7 Vďaka za ochotu a pomoc šéfe :) rozmýšlam že by som šiel do hrubšieho dreva ale tiež do takého z píly. Lebo tak uznajme, hrubšie drevo lepšie ukáže :) Ale to ešte prehodnotím. Inak akú máš svetlú výšku v tom altánku pre auto?
Odpovedať
@kovixxx Ale zase to netreba preháňať, keby si dal hranoly 20x20, tak to už asi nebude vyzerať dobre. To, čo mám, tých 8x15 je dostatočne pevné. Je to hobľované a hrany sú zbrúsené do oblúka. To ručne neurobíš, na to treba veľké stroje. Svetlá výška je v najnižšom bode 215 cm a v najvyššom 250 cm.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@chrobak7 ahoj prosim ta ako sa ma ten lexan na terase po case? hlavne ci sa nezanasa zvnutra a ci nepuka, dal by si si ho znova? planujeme akurat robit pristresok a neviem ci plny polykarbonat, ci dutinkovy lexan, alebo este robia taky trapez alebo vlnu priesvitnu, dik
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ninaclaudius Lexan je v pohode. Keďtie dutiny uzatvoríš, ako som písal hore, nemá sa prečo zanášať. To, že je zhora trochu špinavý - to zmyje dážď. Môžeš dať čokoľvek, čo si uviedla. Je to len na tebe, čo sa ti páči.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?