Neuznané poistenie

Profilova fotka
Dobrý deň, chcem sa opýtať či by mi niekto vedel pomôcť ohľadom poistenia nehnuteľnosti od Kooperativy... Zhorel nám domček na náradie spolu s prístreškom aj všetky veci čo tam boli a prišlo nám po mesačnom šetrení že sa poistka nevzťahuje na vedľajšie budovy... Ale keď som pozerala v zmluve tak sú v nej zaradené aj vedľajšie budovy...Viete mi stym niekto pomôcť? Veľmi pekne ďakujem 🙂
Odpovedať
@nadka85 obrat sa sem o pomoc https://www.poistovaciombudsman.sk/
Odpovedať
@nadka85 nic nove, prvy list od poisťovne je vždy zamietnutie. My sme sa natahovali pol roka, az ked nas právnik povedal, že ďalší krok je súd, tak nam bez ďalších rečí vyplatili skodu. Ale teda nervy to boli riadne. U nas sa jednalo PZP, nie o poistenie domácnosti, ale ked som sa prehryzala netom a skúsenosťami ľudí tak som zistila, ze su to bežné praktiky poisťovní. Bohužiaľ..
Odpovedať
@akvi poistovne nemaju urcite prvy krok zamietnutie... Problem je ale v poistovni co si si vybral - je notoricky znama zlou likvidaciou poistnych udalosti ci neprehladnymi vpp, ale zase mava vzdy najnizsiu cenu...
Odpovedať
@palinoba nas prípad to bohužiaľ bol. A čo som nasla na nete, skúsenosti ľudí su viac negatívne, ako pozitívne a takych pripadov, ako ten nas som nasla xy. Co by si povedal na to, ze ti niekto nabúra auto, totalna skoda. Policajti privolaní, zapis od policajta jasne urcil vinníka. Vinnik sa nehadal, podpisal. A poistovna zamietla bez mihnutia oka vyplatit skodu.
Odpovedať
lebo koop? ako poistka u nich PZP mi nevadí, lebo z nej nič nečerpám, ale HP a dom atď v žiadnom prípade. 😠
Odpovedať
Od kooperativy žiadnu poistku nikdy, aj v tv teraz bolo že mal poistenú reštauráciu na Dunaji a keď mu to zobral prúd tak nechcú vyplatiť aj keď tam mal živly poistené, dokonca aj externá firma čo si poisťovňa zavolala na posúdenie mu dala za pravdu aj tak nechcú platiť
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_dovomi a potom do niekoho naburas a ma problem ako @akvi tato poistovna je co sa likvidacie skod cista hruza a neznasam, ked si tam ludia davaju aj to pzp kebo je o 10 eur lacnejsie - ako sorry, ak zavinim nehodu tak to posledne co pre dotycneho mozem spravit je mat normalnu poistovnu co nebude robit problemy pri likvidacii.
Odpovedať
@akvi ja robim v poistovni takze by som v pripade zamietnutia isiel priamo na oddelenie likvidaci skod a vybavil si to 😎 a teraz vazne - vacsina ludi si dojednava poistku len tak aby bola najlepsia cena a uz nikto neriesi co je poistene v akom rozsahu za akych podmienok ci je tam podpoistenie atd... Najhorsie je slepo verit dakemu maklerovi co chce len proviziu... Poistka nas ma chranit v pripade tazkych zivotnych udalosti podla mna je najmenej pred uzavretim tomu venovat chvilu a nastudovat si co za zmluvu clovek podpisuje...
Odpovedať
Vsetky poistovne na K na cele s kooperativou su na k... t. Tiez mam s nimi skusenost a urcite nie dobru :-S @nadka85 hlavne sa nenechaj odbit!
Odpovedať
Profilova fotka
@nadka85 treba podať odvolanie, ak sú v zmluve aj okolité budovy v rámci pozemku. Tak to dajte nejakému právnikovi nech spíše odvolanie, a keď to nepôjde po dobrotky tak súdnou cestou. Držím palce
Odpovedať
@kaktusik007 dotycny mal poistku vo Wustenrote, takze zdaleka nejde len o kooperativu
Odpovedať
@palinoba je smutné, ak treba prachy od poisťovne vymáhať cez právnika. A zakladateľ temy si evidentne zmluvu precital a ak raz ma narok, tak je chrapunske, aby prachy musel vymáhať. Nas to stalo tolko nervov, ze verim, ze väčšina ľudí sa na také niečo rovno vykašle a aj ked su v práve, tak proste nemaju cas, nervy, ani pravne povedomie. A poisťovne to veľmi dobre vedia a vo veľkom zneužívajú.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kaktusik007 ale to už nieje môj problém. Pzp je povinná a 90% vodičov uprednostňuje cenu. Preto mám pre seba havarijné. Hádam niekto nechce aby som platil Allianz o 80% drahšiu aby niekto to mal bez starosti. Myslím si, že ani ty nebudeš platiť viac keď nemusíš. Ja som chcel len poukázať na to, že tá poisťovňa má pernamentný problém s plnením. Preto nehľadať na svoj majetok iba cenu poistky. Susedovi zo strechy padla kopa snehu a vyvalila nám plot. Nahlásil som udalosť, foto a cca 2-3 týždne boli peniaze na účte. Ľudia nečítajú podmienky a ani čo podpisujú. Hold ale to je ich sprostosť. Väčšina sa riadi iba cenou.
Odpovedať
Ale ešte som zabudol napísať, že nemám ani pzp od koop alebo tej stavebnej vyššie spomenutej. Posledné poistky v koop majú deti ako venové poistenie a aj o to ma chcela poisťovňa oje.om podviesť. Lenže ja podmienky ovládam a nič z toho. V tejto poisťovni ani psiu búdu.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_dovomi no praveze je to tvoj problem ;) pretoze ak to nebude hradit poistovna, v zmysle zodpovednosti za skodu za to zodpovedas priamo ty ;) len taky priklad - naburas do niekoho, kto ide prave na dovolenku, v dosledku coho mu prepadnu letenky a ma teda naklady na zakupenie novych plus musi zaplatit hotel aj ked tam este nebol ubytovany. Je to skoda, ktoru si mu preukazatelne sposobil ty. Poistovna to zamietne. Avsak za tu skodu mu ty zodpovedas - cize musis mu ju uhradit. Vesele, vsak?
Odpovedať
@michal_dovomi pri PZP síce ty nečerpáš no ak spôsobíš škodu ktorá nie je v zmluve hradíš to ty, každý sa dá ohúriť že prepláca miliony za úraz či za smrť no prehliadne ostatné náklady, pri havárijnej tiež musíš dôkladne preštudovať zmluvu čo kedy podľa nej hradí alebo nehradí, ja napr. nemám poistené všetke sedadlá, preto stopárov neberiem, ináč by si im musel poriadne platiť do konca života, bratranec zobral známeho, škoda na vozidle takmer žiadna, zavinil nehodu, no "stopár" utrpel vážne zranenie, dosiaľ to platí jeho deťom
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem všetkým za radu 🙂 A môžte mi poradiť ktorá poisťovňa je najlepšia ohľadom poistenia majetku?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?