Nechcem garáž, iba prístrešok a každý ma od toho odhovára: "garáž musí byť!". Váš názor/skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Staviame dom a plánujeme spraviť prístrešok hneď za bránou pre naše 2 autá. Dom je postavený dosť ďaleko od brány. Za domom chceme postaviť väčší záhradný domček a využívať ho ako dieľňu a sklad na bicykle a záhradné náradie. Každý, komu spomenieme naše plány, hovorí, že by sme mali spraviť taký záhradný domček, do ktorého sa zmestí jedno auto, čiže môže slúžiť ako garáž, lebo "uvidíte, že to budete potrebovať!". Ja si myslím, že ak sme prežili 10 rokov bez garáže bez problémov, tak nám ten prístrešok bude stačiť... Aké sú vaše skúsenosti?
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od rkorba:

Povedal som to raz a poviem to znovu. Ak clovek n…
@rkorba Všetko má svoje výhody a nevýhody. Ja si neviem predstaviť v zime pichnúť 2 tony studeného železa do garáže a cez stenu sedieť pri stene na fotelke. Teraz som mal na mysli náklady na vykurovanie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@eugenie ako tak čítam ty vlastne ani prístrašok …
@rkorba Ved preto sme pristresok stavali, aby bolo auto kryte. Nic ine sme nepotrebovali, ziadny dalsi ulozny priestor atd atd a preto sme stavali pristresok a nie garaz. Pre nas je garaz zbytocnost. Verim, ze pre niekoho to je nutnost a pre niekoho je to len prijemny hack, pre nas to bola a je zbytocnost.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@duzu Písal som, citujem:"Časom možno prístrešok …
@toky1 jedno auto mi takmer celú plochu zničili krúpy jedine sklá vydržali, chytilo ma to na diaľnici, nakonic všetke autá len tak tak ubrzdili a ostali sme stáť, plechy zaplatila poistka , naštastie sa nám nič zdravotné nestalo, no prvú nehodu som mal ked len začalo pršať,vytvorili sa malé guľôčky s prachu a neuveritelne to šmýkalo narazil som do veľkého balvana, bol to starý km a o týždeň ho vymenili za malý stlpik z umelej hmoty, našťastie som mal len malé zranenie ale auto celé na totálku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@toky1 jedno auto mi takmer celú plochu zničili k…
@duzu taka blbá otázka.Tie výpary z výfuku ti nejdu do obývačky?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@toky1 jedno auto mi takmer celú plochu zničili k…
@duzu A ako by ti v tejto situácii pomohla garáž alebo prístrešok? Na dialnici? Na chate mám prístrešok pre auto z Obi za 110eur - svoju úlohu plní. Z blízkeho dubu mi na auto nepadajú žalude. Trikrát som pred krúpami zachránil auto tak, že som ho z ulice pred kanclom zaparkoval do Auparku o 200m ďalej - na hodinku. Za pár eur. Doma s autom ma chytili krúpy raz, hodil som cez neho deku. A stačilo to ako ochrana. Štatisticky a funkčne s tým viem žiť. Kebyže tu boli tornáda ako v Oklahome možno by som uvažoval inak.
Odpovedať
Profilova fotka
no ja si neviem zase predstavit ze by sme garaz nemali. ano mame aj taky ten zahradny domcek kde mame kadejake "rarohy", ale garaz je proste garaz.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

@duzu taka blbá otázka.Tie výpary z výfuku ti nej…
@emilia25 ja nemám garáž v dome ani do nej nechodím šu..ť, moju známu našli z milencom v aute po 3 dňoch už tvrdých, kúrili si autom v zavretej garáži pokiaľ nedošiel benzín, to sme sa neubránili smiechu že pošli s blaženým úsmevom ,
Odpovedať
Mozno na tretej strane konecne dojdeme k tomu, ze niesme vsetci ako cez kopirak a potreby a pohlady mame rozne a je to uplne v poriadku...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od duzu:

@emilia25 ja nemám garáž v dome ani do nej nechod…
@duzu cize to je akoze dovod, ze preco garaz nie? :D
Odpovedať
My mame garaz s pristreskom a spokojnost
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rosio:

My mame garaz s pristreskom a spokojnost
@rosio skôr garáž i prístrešok, lebo neviem ako vypadá garáž s prístreškom, ešte tak obytný príves s prístreškom pred som videl
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@rosio skôr garáž i prístrešok, lebo neviem ako v…
@duzu my to mame v ramci garaze a s valbovou strechou, ako celok.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od rosio:

@duzu my to mame v ramci garaze a s valbovou stre…
@rosio takže prístrešok na garáži pod strechov,tá strecha je asi na tom najdrahšia, ja mám na garáži terasu bez strechy, nemá tam čo zmoknúť
Odpovedať
Profilova fotka
my mame nieco medzi 2-garazou a pristreskom, aby to bola garaz, chyba tomu predna stena s garazovou branou, ale je to v podstate uzavrete z 3 stran a murovane, takze ani pristresok v pravom zmysle slova to nie je. sucastou je aj sklad 12m2, kde mame bicykle, naradie, jednu sadu pneu, pracovny stol, regaly, proste vsetko. sklad vieme aj vykurovat, ale asi len 2x sme to vyuzili. auta netreba v zime oskrabovat, v lete nie su prehriate, mame miesto na vsetko co treba a zaroven, tym ze je to otvorene do ulice, nas to nuti zbytocne to nezapratavat. nechceli sme dopadnut ako mnoho inych, co maju garaz zapratanu bordelom a parkuju vonku. dalsia vyhoda, ze ked nieco treba narezat, natriet, pozvarat, majstrovat a pod, vytiahnes auto a mas obrovsku plochu pod strechou, kde na teba neprsi alebo nepali slnko
Odpovedať
Takisto mame len pristresok a absolutne nam klasicka garaz nechyba. :-) Da sa na to zvyknut a je to uplne postacujuce.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marfushik:

my mame nieco medzi 2-garazou a pristreskom, aby …
@marfushik my to mame tak isto len vacsie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rosio:

@marfushik my to mame tak isto len vacsie
@rosio kdyz vy kachlicky tak my brizolit
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@rosio kdyz vy kachlicky tak my brizolit
@minoo tak my sme to potrebovali na sklad a parkovanie aut a je to urcite dobra investicia do buducna.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od oblivian:

Ahojte. Staviame dom a plánujeme spraviť prístreš…
@oblivian Niekedy dávno som si tiež nevedel predstaviť vlastnenie os. auta a nemať riadnu garáž. Teraz, keď auto používam dennodene, si neviem a ani nechcem predstaviť, každodennú "torturu" otvárania brány garáže (hoc aj automatické) a zanašania (aj) špiny do garáže z kolies auta. Nejaký prístrešok by sa zišiel, aby prípadný ľadovec nepoškodil auto, ale zatiaľ ho nemám a všetky autá parkujú vonku na ulici pred domom... Som teda za prístrešok ! (ak ale plánuješ použitie auta raz - dvakrát v mesiaci, tak radšej garáž) 😁
Odpovedať
2 strany blabolov. Ked clovek na to ma tak si to zaobstara a netrepe ako je to zle nedajboze zbytocne. Tiez by som mal radsej dom ako Stallone s garazou pristreskom pozemkom......... Lenze nie slom Silvester tak mi musi stacit iba garaz s domom :-) :-( bez zbytocnych kecov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

2 strany blabolov. Ked clovek na to ma tak si to …
@rkorba Tie "bláboly a zbytočné kecy" sú práve tie názory a skúsenosti, ktoré chcel zadávateľ témy aby sme pozdieľali. Nik ťa nenúti čítať to ak ťa to nezaujíma, že áno.
Odpovedať
Profilova fotka
Fascinuju ma nazory ako ja garaz nepotrebujem, vacsina ludi to pouziva ako sklad, blablabla. Za mna: planujes v tom dome byvat 5-10rokov a potom riesit nove byvanie? Ak ano, a teraz ti garaz nechyba, tak sa na to s kludom vykasli. Planujes sa v tom dome dozit staroby? Tak radsej tu garaz postav, aj keby si hned teraz ten priestor uplne aktivne nevyuzival. Po rokoch ho takmer urcite ocenis, mozno nie ako garaz, ale ako dielnu/telocvicnu/sklad, ale je to v konecnom dosledku zle? 50 rokov je strasne vela na to, aby si dnes clovek povedal, ze "teraz to nepotrebujem".
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od maslenka47:

Fascinuju ma nazory ako ja garaz nepotrebujem, va…
@maslenka47 Tak ale garáž sa pri troche šťastia dá v pohode postaviť dodatočne si myslím, pokiaľ sa na to myslí vopred a nejako sa to pripraví - nechá sa na to miesto prípadne aj potiahnu prípojky. Povedzme určite by som myslel na elektrinu nielen kvôli svieteniu ale aj kvôli nabíjaniu. Ale aj to sa dá dodatočne, nie že nie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@maslenka47 Tak ale garáž sa pri troche šťastia d…
@toky1 asi tak nejak by som to tiez zhrnul. aj ked teraz to clovek riesit nechce a pride mu to zbytocne, tak aspon tam spravit taku nejaku predpripravu. mozno o rok, o dva, o desat bude inak hovorit.
Odpovedať
presne tak, ja by som nemenila.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?