Garáž - teplota v zimných mesiacoch

Dobrý den Prosim Vás porďte mi ako mám zateplit garáž aby v zimných mesiacoch pri maximalnej teplote -10°C v garaži boli plusové teploty. Garaž bude montovaná. okres Senec samostatne stojaca pod garážou bude pivnica. Dve okna na juh. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@dzixo zvolíte si spôsob vykurovania, stavebné konštrukcie a určia sa tepelné straty . Potom sa lavíruje medzi výškou strát alebo hrúbkou izolácie. Ale bez vykurovania plusové teploty nedosiahnete
Odpovedať
@jan45 ale dosiahne, mrznut tam nebude, ak vynecha vodorovnu tepelnu izolaciu a namiesto nej zaizoluje zaklady poriadne do hlbky, minimalne 1 / 1.5 metra. Na hrubke az tak nezalezi, 10 cm staci. Ak ma okna na juh, kvalitne zatepleny plast, strop a zaklady BEZ vodorovnej izolacie, mrznut mu tam nebude.
Odpovedať
Profilova fotka
@kemino Neblázni ,to myslíš vážne s tým tvrdením ? Najideálnejšie je tam spraviť Fitnes centrum a potom tam ani v noci nebude mrznúť ,keď nesvieti slnko.Čím väčšie okná ,tým väčšie straty tepla.
Odpovedať
@zmrzlina_sk absolutne vazne, presvedcil som sa o tom na vlastne oci. Ja viem, ze vela ludi tomu verit nebude, coho si aj ty zivym prikladom, ale ci chces alebo nie, je to tak .. Ja pisem o oknach, ty o fitness centre, s tym skusenosti nemam.
Odpovedať
Profilova fotka
@kemino súhlasím, pretože to závisí na detailoch. Napr. väčšia garáž nad 6 m sa vykuruje zemskou teplotou a na tú izolácia základov nemá vplyv. V predajni áut s plochou 300 m2 už nemrzne aj keď sú tam výklady. Záleží aj , či je "prilepená" k domu alebo samostatná.
Odpovedať
Chce to viac vstupných informácií. Takto je to varenie z vody. Rozmery garáže, rozmery a parametre otvorových konštrukcií, skladba podlahy medzi garážou a pivnicou. A to isté aj s pivnicou pod garážou, tá totiž priamo ovplyvňuje garáž nad sebou.
Odpovedať
V prilohe posielam pivnicu zateplenie je ale 50mm. Garáž ešte len idem realizovat.
Odpovedať
garaž som uvažoval 5cm ext. zateplenie + 150 mineralna vata do stien a 200mm min vata do krovu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?