Garáž 6x4m cena

Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať, že či niekto staval garáž cca o rozmeroch 6x4m svojpomocne. Prosím, koľko to tak vyjde? Máme v pláne stavať garáž, ale teda nevieme, či po finančnej stránke nám to vyjde. Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
Záleží od toho z čoho. Ja som postavil z stavebného odpadu + nejaké drevenné hranoly. cca 500€. Postavil som si sám a ak by nebola železobetónová podkladná doska, ale len štrkový násyp tak o polovicu menej.
Odpovedať
Ja som staval 8x8 strecha senvic brana 5.5m a stalo to cca 18tis.
Odpovedať
Profilova fotka
@smilegirl311 ja prave staviam dielnicku 6x4 ako drevostavbu a predpokladam, ze cena na konci bude medzi 4-5k.
Odpovedať
@lukas2589 ja som práve za tú cenu kúpil nové auto , so štartovaním na diaľku, tak je dopredu vykúrené alebo vychladené a je len pod altánkom aby nezapadlo , alebo sa v lete neprehrialo
Odpovedať
Ja to mam aj ako sklad pripadna dielna. A ja mam rad auto ciste preto garaz :)
Odpovedať
Hruba stavba garaze ( zaklady, mury, vence, krov, plechova krytina) vonkj. Roznery 7.6x8.6m, vsetko svojpomocne 12 tis e.
Odpovedať
@smilegirl311 bolo by dobre specifikovat o aku garaz mas zaujem, hrubka muriva - material, aku strechu, ci zatepleny strop, ci zateplene steny, ci okna - ake a kolko, garazovu branu - aku, podlahovu upravu - aku, elektroinstalacia, dobra vec je spadovana podlaha a odtokovy zlab. Staval som nezatepleny zahradny domcek 5.8*3.8m, bez okien. Vykop zakladov svojpomocne Zelezo, beton, strk dt tvarnice ma stali cca 600€ Obvodove murivo - kvader 12.5cm do vysky 2 metrov + lepidlo, sietka kleber, fasada 1100€ veniec som nerobil, zaklady boli naddimenzovane takze na kvader isla rovno drevena pomurnica 15cm + krov a laty ( sikma stercha ) cca 450€ Plechova krytina, odkvap 600€ Dvere masiv vlastna vyroba + 15cm drevene zarubne 100€ Elektroinstalacia (6 bodoviek, neon, vypinace, zasuvky) do 100€ osb 12mm na strop 80€ aj s morenim. Vo finale som sa dostal s cenou pod 3000€ vsetko svojpomocne. Prirataj si zateplenie, pravdepodobne hrubsie murivo, betonovy veniec, garazovu branu, okno, upravu stropu, a upravu podlahy a dostanes aspon orientacnu vyslednu cenu. Myslim, ze kvalitnu zateplenu garaz z branou v tomto rozmere je mozne dostat do 6-8 tisic
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@dzamino No neviem kedy si staval, ale... drzim palce. Obvodove murivo z prieckovky je odvaha, ale nad tam nebudes ked to spadne. Bez venca ? Vies vobec aku funkciu ma veniec ? Asi nie inak by si taku krvinu nespravil. @smilegirl311 No ak by som staval tak mury min. 25 nosne tehly alebo tvarnice. Veniec 100% pretoze nielen ze je zakoncenie, ale ma funkciu drzat pokope stavbu. Strecha akakolvek, ale tiez by som poprosil nejakeho projektanta, alebo kupit si projekt. je to len par eur, ale ak nemas skusennosti je to k nezaplateniu. Taka garaz 12-18 tisic, ale je to na tebe. ja by som taku malu nestaval. Ak nemozes dvojgaraz, tak aspon 7m pretoze pred auto nic neulozis.
Odpovedať
@mesarosanton ale on nemyslel iba dosku ale asi aj mury a strechu 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?