Aká farba na hranoly na prístrešok na auto

Prosím o radu, akú kúpiť farbu (ochranu dreva ) na hranoly na prístrešok na auto. Firma, čo nám robí prístrešok odporúča Belinku, momentálne sa natiera drevo Bochemitom proti škodcom. Ide o to, aby bola kvalitná a zároveň cenovo dostupná. Ďakujem za tipy
Odpovedať
@janinkakvetinka prave som zacal na doporucania znamych natierat drevo v exterieri Belinkou, uvidime co to spravi po case. Lacna nie je, tak hadam bude kvalitna :)
Odpovedať
Aký typ? Toplasur uv Plus? @kayman
Odpovedať
Belinka je najhorsia ochrana, vydrzi max 1 rok. Neodporucam!
Odpovedať
@originalx a akú odporúčate?
Odpovedať
@originalx Potvrdzujem....môj sused ju pred rokom natieral na nekrytý altánok a teraz to vyzerá ako keby ani nebola natretá... Môj názor doporučujem ak Belinka tak na to ešte poriadne natrieť lodný lak...Ale ešte ale nevymysleli dobrý náter do exteríéru ktorý vydrží veľmi dlho :-( ... Videl som to aj ke´d som pracoval v De konkrétne Garmisch-Partenkirchen kde bolo a je veľa dreveníc a domy obložené drevom...Tam kde slniečko nesvietilo na drevo ako tak ok, ale kde slnko svietilo denne veľkú časť dňa bolo to hrozné-špatné..No a si tiež myslím, že v De /a nielen v De/ sa s tým nevedia vysporiadať, aj keď majú kvalitné nátery a lazúry na drevo... :-)
Odpovedať
@janinkakvetinka Tak tych lazur na drevo je dost na vyber. Ja mam na brane uz 17 rokov lazuru od chemolaku, tusim chemolux sa to volalo, je ich viac druhov, teraz si uz nespominam ktory som daval. Kazdych 5 rokov to pretieram aby to vydrzalo.takto to je teraz, ziadna hniloba drava ani nic podbne. Belinka mi tam vydrzala len rok.
Odpovedať
@originalx Ako si na to preboha prišiel ? Kľudne večer odfotím terasu, natieral som ju pred 4 rokmi 2 vrstvami belinky a dodnes je to bez akejkoľvek známky "poškodenia" resp potreby to pretrieť znova. Samozrejme, že terasa je vonku, prší, sneží, mrzne a všetko je OK ... Natiarali s nou aj susedia, tiež bez roboty nasledujúce roky, resp. nikto sme nepremalovávali ...
Odpovedať
@lubk0 vlastna skusenost.nemusis mi nic fotit u mna je belinka len odpad a smejd. Kazdy mame ine naroky na kvalitu. ☺
Odpovedať
@lubk0 on ma ale pristresok z ebenoveho dreva, on by nekupil nejake smejdove...
Odpovedať
@janinkakvetinka Hej, presne tu...ale aku tu teraz citam, tak neviem ci som dobre spravil
Odpovedať
@janinkakvetinka Ja by som kúpil peknú lazúru /podľa vzorkovníka/ a potom poriadne natrel ako som spomínal lodným lakom...aj viackrát...Ja som to aplikoval na lavičke čo je na záhrade denne v zime-v lete...Opálil som ju plynovým horákom a natrel lazúrou a potom lodným lakom...Robil som to pred 2rokmi a môžem napísať že aj po rokoch vystavená slnku, mrazu a po tom všetkom je taká ako som ju naposledy natieral. ;-)
Odpovedať
@gashtaan Tak to je potom iná :D @originalx mňa by len zaujímalo, čo je to nárok na kvalitu :D Ak to je stále v tej istej kvalite, ako keď som to pred 4 rokmi natrel, tak v čom máme iný pohľad na kvalitu ? Možno si mal dať viac ako 1 vrstvu a bolo by to OK ... Ja som sa v lazúrach "hovno" vyznal, mali sme tam 4 firmy, čo robia z drevom a nacenovali nám drevenné konštrucie, 3 z nich odporúčali ako univerzálne a hlavne trvácne riešenie belinku, tak sme ich poslúchli a zatial ani po 4 rokoch nelutujem :) @kayman podľa mňa si spravil dobre, uvidíš časom sám, ja to mám úplne bez problémov ... @technik007 s tým lakom môžem súhlasiť, záhradnú lavicu som najskôr natrel belinkou a potom lodným lakom, lebo predsalen sa na tom sedáva , hocičo sa vyleje, tak som chcel troška "väčšiu" ochranu a tiež po 3 rokoch je to ako nové ... Avšak tam som dával belinku len pre to, aby bol rovnaký odtien dreva ako toho, čo je na terase ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubk0 aj to je dobrá kombinácia Belinka+lak 8-) ...Ja som to navrhoval môjmu susedovi, ale ten nechcel o tom ani počuť, pretože "veď Belinka obsahuje lak, tak načo ešte raz." Áno obsahuje, ale koľko :-S ...To ako UMR keď niektorí tvrdia že prídavné leštidlo netreba do UMR, veď je v tabletách-géloch ;-) ...ešte raz ano aj :-D :-D
Odpovedať
@technik007 akú lazuru - myslím značku a aký lodný lak? -Značku?
Odpovedať
@janinkakvetinka No lazúru dostaneš Farby-laky tú si vyberieš akú chceš a zn.laku Ti nenapíšem ale viem že je to plechovka 1l s nápisom Lodný lak...V predajni Ti to povedia-poradia...Lak mám na záhrade a tak Ti teraz neviem aká značka... ;-)
Odpovedať
Ja som podhlady na dome natieral Belinkou a teraz som to pretieral po 4 rokoch a to my všetci hovorili,že som to mohol ešte nechať, že to je OK
Odpovedať
Profilova fotka
@ma890 túto belinku si aj otec celkom chváli. Pred cca tromi rokmi ňou natieral prístrešok, kde majú naši urobené také sedenie a tento rok hovoril, že sa obával, že bude musieť po zime natierať, ale stále to vyzerá dobre, takže nebude sa s tým trápiť
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Cim odporucate natriet hranoly a drevo na altankok a zahradne hojdacky?
Odpovedať
@rado220 Keď si nečítal diskusiu, tak olejová lazúra Colorlak.
Odpovedať
Urcite belinka. Odporúčam. 2 vrstvy🙂
Odpovedať
@chrobak7 ja som prave cital ze nielto radi belinku a niekto ze je to odpad
Odpovedať
@chrobak7 no pozeram ze cenovo lacna teda neni ani stred :-D chcel by som aby drevo nezmenilo farbu napr
Odpovedať
@rado220 https://farby-laky-drevo.heureka.sk/c... Ale drevo pri každom natrení zmení farbu. Aj keď to natrieš bezfarebnou lazúrou alebo lakom. Po natretí trochu stmavne, ako keby si ho namočil do vody.
Odpovedať
@chrobak7 to ty si tam hodnotil a fukol si len 70%? :-D kolko vrstiev si daval?aj si predtym este nejak impregnoval?
Odpovedať
@rado220 To nie je moje hodnotenie. Táto lazúra sa dáva len v jednej vrstve. Tá vsiakne do dreva a impregnuje ho. Druhá vrstva sa už ani nedá dať, lebo sa nevpije do dreva, ale zostane na povrchu. Netreba nič vopred impregnovať. Ten olej je dostatočne silný impregnátor.
Odpovedať
@chrobak7 takze hovoris ze je to kvalita?skusim teda..snad ten bezfarebny moc nezmeni vzhlad dreva :-D
Odpovedať
@rado220 každý náter i bez náteru mení farbu dreva, najviac zachované ale ostane po napustení jedlým olejom, ja som mal zdarma 50l sud hydraolický a po 20 r. farba takmer ako pôvodná, no musí sa poriadne zastrešiť aby neprenikla ani kvapka vody , a všetko vzdušné , tam kde nesvieti slnko takmer vôbec nemení farbu na slnku tmavne ale menej ako bez náteru
Odpovedať
Nema niekto skusenosti s lazurou luxol vintage alebo luxol dekor?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?