Zmeny v hypotekach 2017

Dobry den, viem, ze v buducom roku sa maju menit podmienky hypotek. Viem, ze budu obmedzene 100 percentne hypoteky, to sa nas nastastie netyka. Ale pocula som, ze sa bude prisnejsie brat aj mesacny prijem. Kedze chceme buduci rok stavat, obavam sa tychto zmien. Viete mi poradit, ake budu zmeny, co sa tyka posudzovania prijmu na ziskanie hypo? Dakujem.
Odpovedať
tak zoberte úver ešte teraz ak sa dá a stavať budete na budúci rok ten je tu zachvíľu :-)
Odpovedať
@bibiadodo dnes nikto presne nepozná podmienky, ktoré budú platiť od 1.4.2017, ale obmedzenie sa nebude týkať len 100% hypoték, ale všetkých úverov nad 80% - aspoň doteraz sa odkomunikovalo, že len každý poskytnutý 10. úver môže byť vyšší ako 80% z hodnoty nehnuteľnosti .... zmeny však môžu zasiahnúť aj splatnosť úverov atď...
Odpovedať
Profilova fotka
To nikto nevie že ako sa zmenia podmienky ale isté je že už aj dnes hypotéky vôbec neprajú živnostníkom a podnikateľom a potom to bude ešte horšie. Ale čo sa vás týka tak by som ti tiež asi poradila že aby ste ju vzali ešte teraz alebo aspoň začali. Pretože čo som čítala že ešte nejaké percentá z výplaty sa odrátajú na rezervu musí tti po novom zostať viac ako len splátky a životné minimum
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?