Splatenie spotrebného úveru medziúverom?

Aký máte názor na úver na splatenie spotrebného úveru od ČSOB stavebnej sporiteľňe ? Potrebovala som úver 25000 Eur bez založenia nehnuteľnosti. V stav. spor. mi ponúkli úver na splatenie spotrebného úveru - /tam je úrok 11,9 %./ V ČSOB stav. spor. je úrok 7,17%. S tým, že zoberiem 25000 Eur / medziúver/ bez založenia nehnuteľnosti. Z toho refinancujem spotrebný úver ktorý mám 9000 Eur z úrokom 11,9% a za zvyšok 16000Eur postavým základy + obvodové múry. Potom zoberieme ďalší medziúver na zvyšných 15000Eur čo nám chýba a dokončíme hrubú stavbu. Potom zoberiem hypo. na hrubú stavbu a refinancujem medziúveri- to mi ponúkli v ČSOB stav. spor. Myslíte si , že je to dobré rozhodnutie? / pre medziúver sme sa rozhodli pre to, že nemáme čo založiť/. Ďakuejm za rady.
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem ako v CSOB ale v PSS daju manzelom ibe jeden medziuver z toho ich akoze spotrebaku, cize sa na to spytajte. Zaroven pozor na pokuty stavebnych sporitelni pri vyplacani medziuverov, nie su male :( My sme to riesili podobne, az na ten posledny, brali sme postupne financovanie zo stavebnej, cize mame 3 uvery . Po 5 rokoch sa to da vyplatit refinancovat bez pokut.
Odpovedať
fuuha, dosť nešťastné riešenie, neexistuje náhodou niečo také ako postupné financovanie u bánk na hypo bez založenia nehnuiteľnosti ? (resp. záložné právo vznikne až po dostavbe). keďže si dala otázku, veľa tu neprediskutujeme, ale toto si veľmi dobre premysli, pretože pri medziúvere vyhodíš veeeľa peňazí, nielen, že splácaš po celú dobu medziúveru úroky z celej požičanej sumy, ale potom pri vyplatení je tam dosť vysoké percento, ktoré zaplatíš za refinancovanie. a však povedz tomu, kto ti to ponúkal nech ti to pekne hodí všetko na papier koľko kedy zaplatíš, určite ti to rozhodovanie uľahčí.
Odpovedať
@mimiketi poviem to asi toto - Ježiš, Mária, Jozef a všetci svätí s tebou.... medziúver na medziúver - škoda,. že si dala otázku a neotvorila tému, musím ťa odkázať len na IP.... v tvojom prípade je všetko postavené na hodnote pozemku - ak je hodnota dobrá, bral by som rovno hypo so založením pozemku, ak nie, max 1 medziúver a aj to len v tom prípade, ak vychádza bonita - do splátky MU musíš rátať aj sporenie a aj úroky a to veľmi likviduje bonitu klientom... ešte priechodnejšie cesta by viedla cez založenie inej nehnuteľnosti, ak sa dá, aspoň na dobu výstavby - menej problémov s medziúvermi, kde sú brutálne poplatky.... len to všetko treba prerátať... navyše, cez tvoj systém financovania sa pripravuješ o možnosť čerpať úver so špm, resp. jeho väčšej časti, lebo úverom so špm nesmieš vyplácať iné úvery...
Odpovedať
Profilova fotka
A nebolo by jednoduchšie zobrať z ČSOB spotrebný úver bez založenia nehnuteľnosti so znižujúcim úrokom na 25.000? Postaviť HS a potom založiť a zobrať hypo na dokončenie a vyplatiť spotrebák a dostavať ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?