Problém so stavebným sporením

Čerpáme zo SS riadny úver /nie medziúver/ a na zmluve máme napísané koľko mesiacov budeme koľko eur platiť. Tak sme platili po celý rok a všetko bolo ok. Lenže potom prišlo ročné vyúčtovanie a na ňom si znovu strhli úrok. Je to okolo 900eur ročne. Ja raz už ten úrok platím v mesačných splátkach, tak ako sme sa s pani na SS dohodli. Ona nám povedala, že viac nebudeme platiť nič. len tie splátky ktoré máme na zmluve, a aj toľko mesiacov koľko je napísané na zmluve. Po roku však realita prišla iná. Sťažovali sme sa aj v Bratislave na centrále, a prišlo nám vyrozumenie, že ,,všetko je v poriadku,, a hotovo. Celkovo nám tá suma robí do 4000eur a navýši sa nám tak úver skoro o tri roky, tak sme z toho zúfalí.... Nevieme kde a ako by sme sa dovolali pravdy. Zmluvu máme postavenú dobre. Tak sme ju aj podpísali že s ňou súhlasíme. Realita po roku ročnom vyúčtovaní je úplne iná ako sme podpísali zmluvu. Čo máme robiť? už sme zúfalí a nikto nám nevie pomôcť.
Odpovedať
@pancake ale to vyuctovenia je stav Tvojho uctu. Kde je stav z konca roka napr. 2012, potom x splatok za rok 2013, a na konci strhnuty urok. Samozrejme ze Ty v splatkach platis vsetko... Vacsinou to bolo tak (neviem ci sa to menilo) ze ked si mal napr. rychly uver (myslim ze tak sa volal) na cielovu sumu napr. 100.000 a naspprene si mal 50%, teda 50.000, tak splatka bola 0.7% z celkovej sumy na 7 rokov - teda 700Eur pocas 7 rokov teda celkovo 58.800 (aj je nejaky udaj nepresne, tak sorry,vedel som to ked som to vybavoval ja) Myslim ze konkretne Vas neobabrali... vacsinou to je presne stanovene a len tak menit v systeme to nemozu...
Odpovedať
Profilova fotka
Nechapem otazke... ved ked vravis, ze zmluva je OK a oni podla zmluvy nepostupovali, tak tam nie je o com... pravo je na Vasej strane. Pokial ste si zmluvu poriadne neprecitali a az teraz ste zistili skutocnost, tak to je mi Vas velmi luto, vela ludi podpisuje co si neprecita.... ale nepredpokladam, ze toto je Vas pripad
Odpovedať
@mr79 @vovo máme tam riadne v zmluve napísané, že budeme platiť 233e splátku mesačne na 82mesiacov. máme rýchlu tarifu... čerpáme riadny úver, s tým že sme tam polovicu nasporenú mali.brali sme 33 300eur s tým, že polovicu sme mali nasporenú a brali sme teda iba 16 400eur s tým že musíme vrátiť 19 135eur.k tomu sme dostali amortizačnú tabuľku presne v ktorý mesiac koľko budeme platiť až do konca úveru. a pani na SS nám povedala že nič viac /a to sa bila do hrude/ nebudeme platiť , iba tak ako je napísané v zmluve. a v zmluve je to tak napísané ako vám teraz píšem. len po roku, nám prišlo vyúčtovanie nášho účtu za rok a tam podčiarkli našich 12 splátok po 233e a dali mínus 650eur!!! /teraz už píšem presné sumy ktoré čítam priamo zo zmluvy a vyúčtovania/. vovo ja neviem kde a ako a na koho sa mám obrátiť aby to prešetrili. mne bolo povedané ,,A,, , na zmluve mám to ,,A,, napísané a na ročnom vyúčtovaní to ,,A,,mám napísané, podčiarknuté a napísané -650eur -úroky za úver. ....
Odpovedať
ročná percentuálne miera nákladov je 4,7. ...keby som vedela že budem platiť úroky dva krát, tak by som nikdy tú zmluvu nepodpísala. ja ju mám riadne prečítanú(teda vtedy ked sme zmluvu podpisovali, ) ale proste oni nás oklamali.lebo vtedy v slovenskej sporitelni nám dávali teda ovela lepší úrok ako v SS.
Odpovedať
@pancake ale ved uroky neplatis 2x. Ty mas na vypise vysku uveru, platis splatky a kazdy rok ti vycislia urok. Na vypise nemas urcite dlznu sumu tych 19tis. ale 16400, nie?
Odpovedať
@biene áno 16 920eur
Odpovedať
@pancake no, tak potom je vsetko v poriadku, ved ti musia niekde vycislit urok, vycisluju ho kazdy rok a kazdym dalsim rokom bude klesat a nakoniec sa doratas k tej sume 19135€.
Odpovedať
to vážne?? prečo mi nikto nič nepovedal?
Odpovedať
@pancake ved ti povedali, kolko bude celkova konecna splatena suma a ked vidis na vypise len sumu cerpaneho uveru, tak je jasne, ze ti musia niekde ten urok vycislit
Odpovedať
mám tu aj dátum poslednej splátky v zmluve:30.4.2019. a ked som si to zrátala, že každý mesiac zaplatím 233eur po 82 splátok ako mám v zmluve, tak mi vyšla suma 19 106./ v zmluve mám 19 135eur ale to je jedno teraz./ to by mi sedelo. len mi nesedí že ked mi každý rok strhnu ešte raz úroky na konci , tak potom to vychádza ovela viac...
Odpovedať
mne povedala že v sume čerpaného úveru je zahrnutý aj úrok. a to pravda nie je
Odpovedať
@pancake ale ten kazdorocny urok ked si zratas na konci dokopy, tak to bude ten rozdiel medzi 19135 a 16400.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pancake To je logicke, ze v sume cerpaneho uveru urok nemoze byt. To by si akoze splatila rovnaku sumu, ako ti pozicali? a kde by bol ten urok? Urok je zahrnuty v sume, ktoru mate v zmluve uvedenu, ze ju musite vratit
Odpovedať
takže viac nezaplatím ako tých 19 135eur ako mám napísané na zmluve??
Odpovedať
@pancake urcite nie, jedine, ze by ste neplatili splatky ako mate...
Odpovedať
máme trvalý príkaz v banke. ešte sme sa s platbou neomeškali ani o deň. je to pre nás prioritné. len ked som to prerátavala, tak mi to vyšlo skoro o tri roky viac splácania ak nám budú ročne strhavať ešte zvlášť úrok
Odpovedať
@pancake pane boze.... ja sa nedivim ze plno ludi poberie vselijake uvery z pohotovostia pod.. ked sa zamotaju aj v jednoduchej matike... pozri si tu amortizacnu tabulku - je tam rozpisane po mesiacoch nieco ako splatka, urok, umor (znizenie pozicanej sumy) a zostatok hypoteky? AK ano spocitaj si uroky co su pre rok 2013 ... podla mna ste to brali jun 2012 kedze koniec mate april 2019 (82 spatok je 7 rokov bez 2 mesiacov) takze ber splatky co su pre januar az december... ak ich spocitas... tak tak to na sadne - este je tam par esur vedenie uctu jednoducha simulacia: http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/hy... je tam splatkovy kalendar- dole... a ked si pozries rok 1 - 7 mesiac az rok 2 - 7 mesiac.. a zratas uroky.. tak to cca sedi tvojej sume SS odratava urok na konci roka... urcite ste to museli mat aj vo vypise minuly rok za prvych 6 splatok..., na buduci rok to bude menej cca 550 ... a ked to zratas po rokoch... da Ti to nakoniec sumu ktoru mas preplatit na tych urokoch.... A uz prosim nepis ze platis 2 krat uroky... lebo to nie je pravda... toto by si nikto len tak nedovolil...
Odpovedať
@pancake s tým som sa za roky nestretol, možno by bolo dobré, aby si to vyúčtovanie + úverovú zmluvu niekto pozrel z branže a potom ti povedal, ako máš otázky formulovať tak, aby si dostala správnu odpoveď.
Odpovedať
ja som bola za pani zo stavebného sporenia sa spýtať že ako to vlastne je, a ona nám povedala že to máme nejakú chybu, že to by nám nemali odrátavať tie úroky. tak až potom sme písali mail do SS a tam nám iba odpísali že všetko je ok. a nič viac.... tak sa ospravedlňujem všetkým zúčastneným |-|
Odpovedať
@pancake neurazila si nikoho, nájdi si šikovného poradcu, ktorý sa na to kukne :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?