Predčasné splatenie úveru plus na bývanie

Ahojte, riešim dilemu predčasného splatenia úveru plus na bývanie. Pred 2 rokmi sme si vzali tento uver 1500 tis. na 30 rokov. Máme ešte byt ktorý prenajímame ana ktroý som si za slobodna vzala uver zo SFRB pred 6 rokmi nejakych 650 tis. Tento byt prenajímam ale zďaleka mi nepokrýva náklady na úvery a nebaví ma riešiť problémy s podnájomníkmi. Preto rozmýšlam že byt v SFRB vyplatím a predám ho a zaplatím aspoň vacsiu caast uveru plus na bývanie. Len akosi ked som si pozerala zmluvu tak som tam nenasla aka je zato pokuta. Pri podpise zmluvy mi banková úradníčka hovorila ak si dobre spominam že úver sa dá predčasne vyplatiť bez pokuty. S odstupom času sa mi to akosi nezda.Nemáte niekto vlastnú skúsenosť s predčasným vyplatením úveru? V podstate ani neviem ako postupovať. Do banky sa chystam cez sviatky na to povypytovat ale zaujima ma nazor aj obycajných zaúverovaných ľudí. ;-)
Odpovedať
Ahoj, v zmluve o uvere (ktory je zabezpeceny nehnutelnostou) byvaju zvycajne v casti splacanie aj podmienky predcasneho splatenia uveru. Urcite je tam odvolavka na aktualny cennik banky, kde by mala byt presne uvedena suma za splatenie. Ak v zmluve nie je vobec nic o predcasnom splateni, treba sa pozriet do prislusnych obchodnych podmienok a potom do cennika banky. Niektore banky umoznuju pri vyroci fixacie urokovej sadzby predcasne splatenie bez poplatku (pozor, zvycajne je to obmedzene na 1 mesiac, resp. tak, ze treba v konkretnom mesiaci podat ziadost a do xx dni uver splatit).
Odpovedať
Ta zmluva ma 30 stran a pismo velkost blchy tak je mozne ze som to prehliadla ale istejsie bude ist sa opytat do banky. Sama som zvedava ale urcite to nebude bvohviako vyhodne. Ale vzdy lepsie ako prepaltit za 30 rokov raz tolko ako sme si vzali. :-S
Odpovedať
Urcite je mozna mimoriadna splatna v obdobi konca fixacie ... a moj nazor: VZDY sa oplati radsej zaplatit pokutu, ako minat peniaze na uroky kazdy mesiac :-| no najlepsie by bolo zistit, kedy mas "vyrocie fixacie"
Odpovedať
to ano radsej pokutu. Aj napriek tomu je to vyhodnejsie
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?