Predčasne splatenie Úveru

Ahojte. Ako je to s predčasným splatením spotrebného úveru. Úver platený 2 roky, ostáva 6rokov. Zostatok istiny v aplikácii banky ukazuje napr. 12tisic€. Môže byť táto suma navýšená predčasným splatením? Vieme, že niektoré banky si môžu započítat do 1%. Je niekde nejaká kalkulačka alebo nejaký vzorec ako sa dopátrať k finálnej sume? VÚB, Dik
Odpovedať
uverovu zmluvu nemas? ved v nej by si mal mat vsetko napisane co viem, tak su rozne uvery a banky napr. ponukaju zdarma splatenie na vyrocia zmluvy a podobne
Odpovedať
Nic jednoduchsie neexistuje... Otvor zmluvu a pozri si podmienky predcasneho splatenia 🙂 kazdy spotrebak to ma inak keby si aspon napisal nazov produktu ktory mas bolo by to lahsie... Produkt VUB pozicka ma naozaj 1% poplatok za predcasne splatenej ciastky uveru...
Odpovedať
Myslím že každá banka ma ten poplatok 1% tak to bude aj u teba.
Odpovedať
Profilova fotka
@palinoba presne tak, ale niektorí ľudia potrebujú aby to druhí za nich urobili, našli a rovno sem napisali, sak naco pouzit svoju hlavu a trosicku namahy. A okrem ineho da sa aj ist do banky a poziadat o vyčíslenie zostatku uveru k určitému dátumu
Odpovedať
Profilova fotka
Všetko máš napísané v úverovej zmluve a tak by si tam mal nájsť aj úverové podmienky pri predčasnom splatení, lebo ako to bolo vtedy, keď ste podpisovali zmluvu, tak to tak už teraz byť nemusí
Odpovedať
nechapem prepac, ale v prvom rade si mal otvorit svoju zmluvu o poskytnuti uveru. sice ako viem, ze najlahsie je sa tu opytat, no nik z nas nevie ako mas zmluvu postavenu
Odpovedať
@mikiy77 treba sa priamo v tej banke informovat alebo pozriet do zmluvy co tam mas napisane ale tiez by som povedal, ze kazda banka ma spominane 1%
Odpovedať
@mikiy77 vúb aspoň pri našom úvere je to tak, že k výročiu uzavretiu zmluvy, každý rok je teda jeden deň kedy môžeš predčasne splniť alebo vložiť vyššiu sumu, bez akéhokoľvek navýšenia
Odpovedať
Profilova fotka
@mikiy77 v zmysle zákona o spotrebiteľských úveroch (keďže píšete, že máte spotrebný úver) - je splatenie takéhoto úveru bez poplatku ak je jeho zostatok menej ako 10tis. Eur a ak je jeho zostatok nad 10tis. Eur, čo je Váš prípad, tak poplatok za splatenie máte 1% zo zostatku istiny úveru, tzn. ak máte zostatok 12tis., ako píšete, tak Váš poplatok za splatenie bude max. 120,- Eur
Odpovedať
Profilova fotka
@zdenoo1 toto čo píšete, platí v prípade hypotekárneho úveru/úveru na bývanie zabezpečeného nehnuteľnosťou - v tomto prípade je možnosť mimoriadnej splátky raz ročne k výročiu podpisu úverovej zmluvy do 20% zostatku istiny úveru (alebo do 20% výšky poskytnutého úveru - toto má každá banka inak, treba si pozrieť podmienky v zmluve) môžete vložiť mimoriadnu splátku bez poplatku, taktiež pri výročí fixácie (napr. raz za 3 roky) môžete splatiť celý úver bez poplatku. V iných prípadoch, než som uviedla, je poplatok za splatenie max. 1% zo zostatku istiny úveru.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?