Poistenie úveru

Zobraz úvodný príspevok
Chcem sa vás opýtať, tí čo máte hypotekárny úver a máte ho poistený koľko cca platíte za poistenie úveru./Mám na mysli poistenie úveru pre prípad smrti,trvalej invalidity atď./
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
To je celkom zaujimave, ze na Slovensku je poistka uveru dobrovolna volba. Nam by vo Francuzsku uver bez poistenia (draheho) nedali. Este donedavna prave banky zneuzivali svoje postavenie a nutili svojim klientom s uverom aj drahe poistenie uveru (smrt/invalidita). Nastastie sa zmenil zakon a teraz si uz klient moze poistenie vybrat sam. Je to sice trosku boj, lebo banky vam aj tak povedia, ze ak nezoberiete ich poistku, daju vam vyssi urok na uver, no nemaju na to pravo. Treba sa obhanat zakonmi trosku.
Odpovedať
@niless no ja osobne som teraz riešil hypotéku a bol som vo všetkých bankách a všade mi toto poistenie úveru automaticky dávali ked mi rátali úrokovú sadzbu a upozornil som ich na to, že toto poistenie nechcem!!! a ked sa ma opýtali, že prečo tak som sa ich opýtal na túto jednu vec, či poisťovna prepláca istinu aj úrok v prípade, že nastane poistná udalosť? a všade to bolo presne tak ako píšem, všade preplácali len určitú čast...myslím, že tam bola jedna poisťovna čo to preplácala po dobu 12tich mesiacov a všetky ostatné 6 mesiacov a absolútne vo všetkých prípadoch to bolo tak, že im tú sumu trebalo vrátiť...podaktorí si to proste rozrátaju tak, že sa ti krásne zvýši poistka....je to čistý výsmech!!! ja rozumiem tomu princípu poisťovní (mám na to školu) ale takisto viem, že by neboli ziskový ak by aj k tomu poistnému plneniu došlo, čiže tie výluky majú riadne ošetrené...poisťovne nie sú výhra pre ludí, ale naopak...
Odpovedať
@sidzej Je aj základné povinné poistenie nehnuteľnosti To je okolo 10 eur To ľuďom nejako neprekáža Ale ak ide o smrť, invaliditu, stratu zamestnania tam uz ide o viac peňazí a to uz si človek rozmyslí Ide aj o to ze poistenie je viazene k úveru teda platit poistenie xy rokov dokiaľ sa nesplati uver
Odpovedať
Profilova fotka
@michal5000 Poistenie je viazane k úveru iba v prípade, že si ho uzavriete cez banku spolu s hypotékou. Z toho dôvodu je podľa mňa výhodnejšie riešiť "rizikové" poistenie / poistenie úveru samostatne, lebo kedykoľvek ho môžete upraviť alebo zrušiť, ako to komu vyhovuje.
Odpovedať
Profilova fotka
@davidnagy v prípade najhoršieho poisťovne vyplatia celú poistnú sumu. Nie je potrebné, aby poisťovňa platila banke úroky, nakoľko pri mimoriadnom splatení úveru si banka vyčísli "iba" zostatok istiny + príp. sankciu. Úroky si banka zúčtováva iba počas splácania, nie pri jednorázovom splatení zostatku úveru!!!!!
Odpovedať
@evkaspa ano ved presne o tom je tata diskusia o poisteniach spolu s úverom a o tom aj pisem v mojom predchadzajucom príspevku a mam s vami za pravdu Poistenia je lepšie riešiť samostatne Nie s úverom Su nevýhodné Ja uz som si tymto prešla Vela som čítala zmluvy poisteni A preto kto sa chce rozumne poistiť by si mal vsetko dobre zrátať co sa mu oplatí a co nie.
Odpovedať
Je výhodnejšie poistiť sa v poisťovni, celú poistnú sumu v prípade smrti dostane oprávnená osoba. Výhodnejšie je rizikové ŽP s konštantnou poistnou sumou najmä pre poistníka ktorý má malé dieťa, aby keď sa mu niečo stane bolo o jeho rodinu postarané. Nie sú to vysoké sumy. Zaujímavé, Slováci si radšej poistia auto než by sa postarali o to, že ak sa im niečo stane, nebude nútená ich rodina presťahovať sa do menšieho bytu či nebodaj (ak to preženiem) ísť po žobraní. Poistenie hypotéky by malo byť poriešené v zákone, je to predsa len ochrana klientov. Banku to netrápi, ak nebudete splácať, oni si na svoje prídu vždy:-( Teraz máme dokonca v Allianz zľavu 30% zľavu na RŽP.
Odpovedať
@davidnagy mali ste si dať rizikové ŽP na presne stanovenú poistnú sumu, poistenie potom platí na presne túto danú sumu počas celej doby poistenia. Poistenie kryje akúkoľvek smrť (choroba aj úraz), ktoré bude vyplatené oprávnenej osobe. Poisťovňa tam neráta žiadny úrok, je to poistná suma, napr. ak máte hypotéku 25000 €+úroky, tak si to približne prepočítajte na úroky a dajte sa poistiť na 30000 €. Ak chcete vedieť viac, napíšte mi na IP.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?