Navýšenie hypotekárneho úveru pri refinancovaní

12. feb 201670

Dnes som bola v banke ohľadom hypotekárneho úveru. Splácame nejakú čiastku a tento rok nám končí fixácia. Chceli by sme pri skončení fixácie hypotéku navýšiť o 10.000 EUR. Pracovníčka banky mi však povedala, že navýšenie pôvodnej hypotéky už nie je možné. Je to že vraj nejaká novela. Je možné si zobrať už len novú hypotéku na 10.000 EUR, a tým pádom by sme splácali 2 hypotéky. Je to pravda, lebo ja som tak vedela, že môže sa pri končení fixácie navýšiť aj existujúca hypotéka?

 • @mirana  ja idem tiez na konzultaciu.
  Moze to byt.

 • Neviem, len rozmýšlam, že doteraz existovala možnosť na konci fixácie zobrať si vyšší úver a ten existujúci s ním vyplatiť. No a potom bežne splácať ten nový vyšší úver.

 • @mirana  chod do inej banky, stary uver sa vyplati a vezmes este nieco navyse, ak ta pusti hodnota zalozenej nehnutelnosti

 • Sponzor fóra
 • presne tak, navysit sa neda, ja som zobrala druhu, do roka planujem predajom vyplatit obe, takze daky refinanc som nechcela riesit. rozdiel v tom ci platim hypo 2 alebo jednu vyssiu splatku nevidim.

 • @mirana
  Ak vam končí fixácia a chcete, aby navýšiť tak jedine ze zoberiete novú s navysenim a s tej novej hned vyplatite tu pôvodnú. Je to po fixacii cize nebuďte platiť žiadny poplatok ak to budete vyplácať cele. Ale ako v ktorej banke budete mať poplatok za nový úver.

 • Možnosť refinancovať, to jest, zobrať viac, s toho splatiť pôvodný úver, toto sa dá kedykolvek, výhoda je,že končí fixácia a tak neplatíte pokutu za predčasné splatenie, ak by ste chceli viac info o možnostiach píšte do správy 🙂

 • @mirana  môžete refinancovať úver iným úverom a navýšiť ho o požadovaných 10.000,-eur.
  Máte 2 možnosti. 1. bud refinancujete v tej istej banke
  2. alebo využijete možnosti iných bánk a prejdete do inéj banky.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  Články od našich partnerov
  Rekonštrukcia kúpeľne v panelovom byte má svoje pravidlá
  Nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný má variabilný priestor na vonkajšiu tieniacu techniku
  Ako sa zbaviť vlhkosti a plesne v zrekonštruovanom dome s vetracou jednotkou
  Archív článkov od partnerov