Máte skúsenosť s hypotékou v Írsku?

Profilova fotka
Ahojte, s partnerom by sme si chceli poziadat o hypoteku v Irsku. Ak s tym mate niekto skusenosti budem rada, ked napisete.
Odpovedať
Ahoj, pozicku som sice nebrala, ale mam prehlad ako to chodi a ako sa pohybuju uroky, ked som robila jeden projekt na otvorenie SK restauracie v Irsku. Tazko sa hovoria cisla, ked nepises kolko asi by ste si chceli pozicat, ci ste zamesntani na full time, aky je prijem a vsetky veci okolo. Ale predpokladam, ze chcete kupovat v Irsku, lebo co ja viem, tak pozicky neposkytuju pokial chces rucit nehnutelnostou v zahranici (mozno sa to uz zmenilo). Kedze nemam ziadne cisla, tak len tak hypoteticky: Pozicka 92.000 eur ...... 5 year fixed Splatnost 20 years urokova sadza 5.14% Mesacne splatky: Years 1 - 5 597 EUR Years 6 - 20 614 EUR Pisem 92.000 eur, kedze by ste chceli napr. 100tis., tak oni ti poskytnu nanajvys 92% "of the property value", pri investiciach je to dokonca iba 85%. Takze lepsie je ziadat viacej, aby po odpocitani tych zvysnych percent ste sa dostali na sumu aku potrebujete. Udaje su cca, a lisia sa samozrejme v zavislosti od prijmu a ceny nehnutelnosti. V pripade pozri web stranky jednotlivych bank v sekcii "Mortgage". Alebo viac v IP, musim uz ist, idem este do prace. Pekny den. ;-)
Odpovedať
Ahoj.Je rozdiel ked chces hypoteku-Mortgage alebo pozicku-Loan.Ak chces pozicku,tak ti staci na to zajst do banky kde mas ucet a tam si len pozru ci ti chodi pravidelne prijem na ucet a ci nemas nejake zameskane veci-bezne je to vsetko hotove za 10minut a mas loan na ucte.tusim je to do 50tisic,niekde aj 65tisic eur.Nad tuto sumu uz musis ziadat mortgage-cize hypoteku.Ziadna irska banka neda zahraniciarovi hypo na zahranicnu nehnutelnost....takze vam hypo daju len na tie uzastne postavene hnijuce irske domy co stoja nekrestanske peniaze.....
Odpovedať
a nie si ty nahodou ta vieroslava co ma synceka tobina?
Odpovedať
Profilova fotka
my mame loan na 10 tisic eur na rok, tak v pohode dali, pozreli vypisy a vydavky a na druhy den bolo vsetko...naj hypotekou sme tu neuvazovali, drahe a nema to perspektivu, myslite ze tu bude stale lepsie????
Odpovedať
Profilova fotka
maryloou77: kolko eur mesacne splacate ten loan na 10 tis. , lebo tiez uvazujeme nad touto sumou a este som sa nejako neinformovala v banke
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?