Kúpa záhrady bez finančného základu

Zdravím, mám v pláne kúpiť záhradu, no problém je že banky vo všeobecnosti vedia poskytnúť max 30 000e prostredníctvom pôžičky. Záhrady v mojom okolí sa pohybujú v cene od 40 000-70 000. Chcem sa spýtať či by bolo možné zobrať si najskôr hypotéku na záhradu (čo predstavuje max. 50% z ceny pozemku) a potom dofinancoval ostatok, spotrebným úverom kt. by som si zobral. Dajú mi ten spotrebný úver ak by som už mal hypotéku? Alebo je nejaká iná možnosť ako kúpiť záhradu bez nejakého finančného základu? Ďakujem.
Odpovedať
@tomislav93 je to reálne, my sme tak riešili financovanie kúpy domu, záleží či ale splátky v súčte sa vojdu do podmienok vo vzťahu k tvojmu príjmu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@tomislav93 pokial na to mas realne to je, no presne ti to povie bud financny poradca alebo banka. Niektore banky sprisnili pravidla na hypoteky a uvery
Odpovedať
Profilova fotka
@tomislav93 pokiaľ máš na to príjem, tak by problém s tým nemal byť
Odpovedať
@sousedekovci89 No pokiaľ by sa mi tá pôžička refinancovala s tou hypotékou tak to je smiešna suma (mesačne). Ale tak to asi nie je však? treba platiť zvlášť spotrebný úver (8rokov) a zvlášť hypotéku, či?
Odpovedať
@tomislav93 áno platíš zvlásť ale po určitom čase to môžeš zrefinancovať do hypotéky, ale zrejme budeš potrebovať na pozemok nový posudok a v takej výške aby ti to vyšlo na to spojenie a tým pádom ti samozrejme vyjde mesačne nižšia splátka no na dlhšie 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@tomislav93 hypotéku na kúpu pozemku viete v pohode riešiť a je možné túto vybaviť do 70% hodnoty (kúpnej ceny) daného pozemku. Zbytok na doplatenie kúpnej ceny už potom spotrebným úverom. Žiadna banka neposkytne na celú kúpu pozemku. Taktiež treba aj vyberať banku, pretože niektoré dajú len 50% z hodnoty pozemku, výnimočne vie niektorá dať aj 80%, ale bežne tých 70% max. A či dostanete aj hypo a aj spotrebný úver? To závisí od výšky Vášho príjmu, ak je tento dostatočný, tak nie je problém.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?